Mobil OyunRol Oyunu

Guild Wars 2 Mobile Gelir Mi?

Guild Wars 2 Arena Net’in bir zamanlar efsane olan ve grafik açısından kendine özgü yanları ve özellikleri olan oyun olarak dikkat çekti. Gelen güncellemeler ve hikayesi herkesi etkilese de oyun dünyası değişiyor. Bu yazıda acaba Guild Wars 2 mobil oyun olarak telefonlarımızı ziyaret edebilir mi konusundan bahsedeceğiz.

Guild Wars 2 Mobile

Oyun konusunda lider internet sitelerinden birisi oln mmorpg.com sitesinden Steven Weber, Guild Wars 2’nin mobil platforma gelip gelmeyeceği konusunda görüş belirtmiş. Bu konuda size bilgi vereceğiz. Steven’ın yazısından yola çıkarak Arena Net’in Guild Wars 2 kazançlarının durağan olduğu ve şirketin bu konuda sıkıntı yaşadığını anlıyoruz. Bu nedenle şirket Guild Wars 2’yi mobil platforma getirmeyi daha önce düşünmüş.

Mobil oyunların gelirlerine bakacak olursak PC platformu ya da konsol için oyun çıkarmanın ne kadar mantıksız olabileceğini basit bir şekilde söyleyebiliriz. Uzun zamandır uzak doğu piyasasında var olan ve yakın zaman önce batı için açılan Black Desert Mobile ‘ın geliştirici şirketi Pearl Abyss, Black Desert Mobile çıktığından beri gelirlerinin, daha uzun süre oyun sektöründe yer alan Black Desert Online’ı 3 katladığını açıklıyor. Bu durumda, özellikle gelirleri durağanlaşan bir şirket için mobil platforma oyun geliştirme işi oldukça mantıklı hale geliyor.

Guild Wars 2 mobile uyarlanabilir mi?

Steven yazısında, Guild Wars 1 ve Guild Wars 2’nin mobil platforma uyarlanabileceğine inansa da Guild Wars 1’in bu iş için daha kolay olacağını düşünüyor. Guild Wars 2 bu iş için çok fazla karmaşık yetenek yapısına sahip olduğu düşünülüyor. Örneğin Guild Wars 1 oyunu daha basit bir yapıya sahip ve örneğin zıplama özelliği bile yok.

Bu durumda, Black Desert Online’ın mobile uyarlanabildiğini ve gerçekten başarılı olduğunu düşünürsek Guild Wars 2’nin de uyarlanamayacağını söylemek yanlış olur. Arena Net’den konuyla ilgili sinyaller de geliyor. Muhtemelen yakın zaman içinde Guild Wars 1 ve 2 karışımı bir mobil oyunla karşımıza çıkacaklar.

Kaynak: mmorpg.com

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
Aksiyon

Guardians of the Galaxy PC sistem özellikleri ve indirme boyutu açıklandı

Assassin's Creed: OdysseyRehber

Assassin's Creed: Odyssey - Hafif ve Ağır Saldırı Rehberi

Assassin's Creed: OdysseyRehber

Assassin's Creed: Odyssey - Ekipmanlar ve Silah Tipleri

Dark AllianceRehber

Dark Alliance'da Çevresel Olumsuz Etkileri Azaltma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir