Hayatta KalmaRehber

Grounded’da Collector Nasıl Yapılır?

Yeni çıkan ve bir çok kişinin sevdiği oyunlar listesine girmeyi başaran Grounded, hayatta kalma oyunuyla ilgili bir süreliğine rehberlerimiz gelmeye devam edecek. Bu rehberimizde su toplamak için gerekli olan en iyi yöntemi ve nasıl yapacağınızı sizlerle paylaşacağız.

Grounded’i ilk kez oynarken, hayatta kalmak için suya ihtiyacınız olduğunu hemen anlayacaksınız. Bununla birlikte, su elde etmek genellikle zor olabilir: Grounded’da su toplamak için çok fazla yöntem yoktur ve çoğu en iyi ihtimalle sıkıcıdır. Oyunun başlarında, bir damla su elde etmek için boş bir girişimde çim saplarına çarpmanız gerekecek. Neyse ki, su almanın daha iyi bir yolu var ve bu yöntem, collector (çiy toplayıcı) yapmanızı gerektiriyor. Kendi üretiminizi yapmak için ihtiyacınız olan işçilik bileşenlerini de içeren Grounded’da nasıl bir çiğ toplayıcı (collector) elde edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Grounded’da Collector Yapmak

Grounded’da bir çiğ toplayıcı elde etmek için önce biraz kuvarsit bulmanız gerekir. Bu şeyler yeraltında bulunur, yani bir mağaraya gitmeniz gerekir. Spelunking’e başlamadan önce, kuvarsitin madenciliği için ihtiyacınız olacak bir çekiç kullandığınızdan emin olun. Ayrıca, aşağıda listelediğimiz bir çiy toplayıcı oluşturmak için birkaç kaynak bulmanız gerekecek.

Collector yapmanız için gerekli malzemeler listesi;

  • Örümcek İpeği x 5
  • Ot Sapları x 6
  • Dokuma Elyaf x 5
  • Kuvarsit x 8

Örümcek ipeğini örümceklerden alabilirsiniz, ama … bu görev oldukça zor olduğu için dikkatli olmalısınız. Yakın dövüşte zor olduklarından yay ile menzilden savaşmayı öneriyoruz. Karahindibalardan Ot Sapları alabilirsiniz ve Dokuma Lif çim liflerinden üretilebilir.

Tüm bu bileşenleri topladıktan sonra, bir çiğ toplayıcı hazırlayabilirsiniz. Hazırlandıktan sonra, zaman içinde su toplayabilmesi için dışarıda bırakılmalıdır. Depoyu doldurmak için hareket halindeyken nemlendirmenize izin veren çiğ toplayıcıyı da kullanabilirsiniz.

Rehberimizi faydalı bulduğunuzu umarız. Grounded hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, aşağıda sunulan diğer kılavuzlarımızdan bazılarına göz atmayı unutmayın. Güvende kalın ve ürpertici sürüngenlere dikkat edin!

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Farming SimulatorRehber

Farming Simulator 19'da Yeni tarla satın alırken dikkat etmeniz gerekenler

Nişancı OyunuRehberValorant

Valorant'ta Nişangah Nokta Nasıl Yapılır? Nokta Cross

AksiyonMaceraMafia Definitive Edition

Mafia Definitive Edition: An Offer You Cant Refuse Göreviyle İlgili Herşey

Hayatta KalmaRehberValheim

Valheim Yagluth Boss Nasıl Çağırılır ve Yenmek İçin İpuçları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
Grounded – Sap Nerede Bulunur?