RehberRol OyunuStrateji

Baldurs Gate 3: Lockpicking Rehberi, Kilitli Kapılar Nasıl Açılır?

Baldurs Gate 3 rehberimiz Faerun’daki her kilidi açmanıza yardımcı olacak. Kapıların ve sandıkların kilidini nasıl açacağınızı, kilitlerin anahtarlarını nasıl bulacağınızı ve hırsız aletlerini (maymuncuk) nasıl kullanacağınızı açıklıyoruz.

Baldurs Gate 3 oyun rehberimizin bu sayfasında kilit açma sisteminin oyunda nasıl çalıştığını açıklıyoruz. Kapalı geçitlerin kilidini açmak ve kilitli sandıkların ve kapların içeriğine erişmek için maymuncukları kullanabilirsiniz. Ayrıca maymuncukları nasıl saklayacağınızı ve hırsız aletlerini çok sık kaybetmemeyi de öğreneceksiniz.

Baldurs Gate 3 ilerledikçe birçok kilitli kapı ve sandıkla karşılaşabilirsiniz. Kilitli kapılar başka yerlere erişimi engelleyebilir ve kilitli sandıklar, içlerinde saklanan değerli hazineleri elde etmek için onları yağmalamanızı engelleyebilir. Her seferinde iki şekilde davranabilirsiniz:

Kilitle eşleşen bir anahtar arayın.
Kilidi etkisiz hale getirmek için maymuncuk kullanın.

Hırsız Aletlerini oyun dünyasını keşfederek diğer ganimetlerle birlikte bulabilir veya satıcılardan satın alabilirsiniz. Örneğin Druid Grove’da Mattis ve Arron tarafından satılırlar. Mattis size maymuncuklar için daha ucuz fiyatlar sunmalıdır.

Baldurs Gate 3 Kilitli Kapıları Açma Rehberi -3

Hırsız Aletlerinin etkinliği, belirli bir kahramanın El Çabukluğu becerisinin seviyesine bağlıdır. Sonuç olarak, aletleri El Çabukluğu becerisinde yetkinliğe sahip ekip üyelerinden birine vermek en iyisidir. Örneğin, haydut Astarion bu yeterliliğe sahip olmalıdır. Oyunun giriş bölümünü tamamladıktan hemen sonra keşfettiğiniz alanda ekibe katılabilir.

Aletleri kilit açmada iyi olan bir karaktere vermek çok önemlidir, çünkü başarısız bir kilit açma girişimi Hırsız Aletlerinin envanterden kaybolmasına neden olur. Ancak, kilit açma girişiminiz başarılı olduysa, aletler kaybolmaz ve gelecekte tekrar kullanabilirsiniz.

Baldurs Gate 3 Kilitli Kapıları Açma Rehberi -4

Hırsız Araçlarını kullanıma hazırlamak için en iyisi onları envanterde bulmak ve Kısayol Çubuğuna Ekle seçeneğini kullanmaktır.

Baldurs Gate 3 Kilitli Kapıları Açma Rehberi -5

Belirli bir kilidi etkisiz hale getirme şansı şansa bağlı olduğundan, Hırsız Araçlarını kullanmadan önce her seferinde hızlı bir kaydetme yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Kilidi açmayı başaramadıysanız ve araçları kaybettiyseniz, oyunu yükleyip tekrar deneyebilirsiniz. Bu şekilde, belirli bir geçidin kilidini açmaktan veya bir sandığı yağmalamaktan vazgeçmek zorunda kalmazsınız. Ayrıca, başka bir Hırsız Araçları aramak zorunda kalmazsınız.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked, Sıkıştığınızda (Stuck) Nasıl Kurtulursunuz?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Çoklu Oyunculu Var mı?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Oyunu Durdurmak Mümkün Mü?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Baldur’s Gate 3’te Eşyaları Vurgulama