RehberRol Oyunu

Palworld’de Pals Besleme ve Yönetme

Palworld’de sayısız yaratıkla karşılaşacağınızdan, hepsini takip etmekte zorlanabilirsiniz. Neyse ki, tam da bunu yapmanıza yardımcı olan bir cihaz var. İşte size Palworld’de dostlarınızı nasıl besleyeceğinize ve yöneteceğinize dair rehberimiz.

Dostlarınızı beslemek ve yönetmek için Palworld’de birkaç yapı ve eşyaya ihtiyacınız var. Palbox adı verilen bu çok önemli cihaz, geçici bir üs, hızlı seyahat noktası ve dost organizatörü olarak işlev görür. İnşa menüsünden oluşturulur ve 1 Paldyum Parçası, 8 Ahşap ve 3 Taş gerektirir.

Dostlarınızı üssünüzde çalışmaya atamak:

  • Bir Palbox’unuz olduğunda, yakaladığınız herhangi bir Dostu onun içinde tutmak için onunla etkileşime geçin. Portrelerini panelin alt kısmına sürükleyin. Bunu yaparsanız, dostlar Palbox’un yarıçapı içinde dolaşırlar ve çeşitli görevler yaparlar. Örneğin, maden cevheri toplamak ve kaynakları bir araya getirmek gibi. Benzer şekilde, tezgahlarda nesne inşa etmeye veya eşya üretmeye çalışırken size yardımcı olurlar.
  • Ayrıca, Palbox’un tamamlamanız gereken belirli üretimle ilgili görevleri vardır. Bunları yapmak, üssünüzün seviyesini yükseltir, bu da daha fazla Dostu bölgeye atamanıza izin verir. Son olarak, Dostlarınızı panelin sol tarafına sürükleyerek partinize yeniden atayabilirsiniz.

palworld monster hunter oyunu dostlar yönetme_1920_1080

Dostlarınızın yiyecek ve uyku ihtiyaçlarını karşılamak:

  • Palworld’de Dostlarınızı beslemek ve yönetmek istiyorsanız, dikkate almanız gereken başka yönler de var. İlk olarak, yiyecek:

    • Yem Kutusu (20 Ahşap gerektirir) – Bu nesneyi Teknoloji menüsünden açabilirsiniz. Ardından, üssünüzde inşa edin. İçine herhangi bir yiyecek koyun ve üssünüzdeki Dostlar aç kaldıklarında otomatik olarak yiyecekler.
    • Meyve Ekimi (3 Meyve Tohumu, 20 Ahşap ve 20 Taş gerektirir) – Bu da Teknoloji menüsünden açılır. İnşa edildikten sonra, tohumları dikmek için etkileşim düğmesine basın. Ardından, aynı işlemi arsayı sulamak için de yapın. Kısa bir süre sonra, meyve çalıları büyüyecek ve size pasif bir besin toplama yöntemi sağlayacaktır. Ayrıca, belirli Dostların bu tür özelliklere sahipse bu görevi otomatik olarak yerine getirebilmeleri de mümkündür.
  • Dostlarınızın stresini veya yorgunluğunu da unutmayın. Çok fazla çalışmaya devam ederlerse, yorgunluk nedeniyle biraz yavaşlayacaklardır. Bu nedenle, Saman Dost Yatağı (10 Ahşap ve 5 Lif gerektirir) inşa etmeniz gerekiyor.

  • Üssünüze atanan her Dostun kendi yatağı olmalıdır (yani beş Dost, beş Saman Dost Yatağı anlamına gelir). Bu, herkesin daha fazla kaynak topladıkça sağlıklı ve iyi durumda kalmasını sağlar.

Bu, Palworld’de Dostlarınızı nasıl besleyeceğinize ve yöneteceğinize dair bir rehberdir. Hayvan dostlarınıza her zaman iyi bakın ve durumlarına dikkat edin. Bu arada, daha zorlu düşmanlarla karşılaştığınızda Dostlarınızı nasıl iyileştireceğinizi ve canlandıracağınızı bilmek isteyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked, Sıkıştığınızda (Stuck) Nasıl Kurtulursunuz?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Çoklu Oyunculu Var mı?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Oyunu Durdurmak Mümkün Mü?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Palworld Oyunu Platformlar Arası Oynanabilecek mi?