RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

Güncelleme: 15/05/2024 – 23:59 – “Realm data not available offline” hatasına çözüm yazının sonuna eklendi.

Başlık kafanızı karıştırdıysa endişelenmeyin, daha uzun ve detaylı şekilde örneklerle açıklayıp çok önemli bir probleme çözüm bulacağız. Bu makalede internetten ücretsiz şekilde bulduğunuz No Rest for the Wicked oyununuzun ilerlemesini Steam’den oyunu satın aldığınız zaman, Steam oyununa aktarmayı deneyeceğiz.

Daha detaylı olmak gerekirse, No Rest for the Wicked çıktığı zaman herhangi bir site üzerinden torrent dosyasını indirdiniz. No Rest for the Wicked oynadınız ve oyunu beğendiniz. Hatta bir kaç seviye de atladınız. Oyunu satın aldığınız zaman bu ilerlemenizi kaybedeceksiniz. Çünkü oyunu Steam’den almanız gerekiyor ve tamamen farklı bir oyun oluyor. Peki bu oyun ilerlemesini kaybetmeden repack sürümden Steam sürümüne geçilebilir mi?

Evet!

Şimdi bunu nasıl yapacağınızı adım adım açık bir şekilde anlatacağız. Şimdi neden repack sürümden Steam sürümüne geçmek isteyebileceğiniz hakkında bir kaç şey yazalım.

Neden Steam sürümü (orjinal) daha iyi?

  1. Torrentle indirdiğiniz repack sürüm yani kaçak olana güncelleme yapmak herkesin yapabileceği şey değil ve en iyi ihtimalle oyunu en baştan indirmeniz gerekiyor. Her güncelleme geldiğinde bunu yapmak gerekiyor.
  2. Steam sürümü yasal olan.
  3. Güncellemeler otomatik oluyor.
  4. Bazı insanlar para ödemeden önce oyunu görmek isteyebiliyor, haklılar ama ilk önce para iadesi kısmını okuyun. Belki iade alabilirsiniz.

Bunun gibi sebeplerden Steam sürümü daha mantıklı. Ya da oyun artık bitmiş haldeyse repack oyunu indirmeniz çok fazla sizi rahatsız etmez. Ama erken erişimde olan No Rest for the Wicked’a kim bilir kaç güncelleme gelecek. Şimdi geçelim repack oyundan orjinal oyuna save dosyası aktarmaya.

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

Oyundaki ilerlemenizi Steam sürümüne aktaracağız ve teknik olarak oyuna oradan kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Bunun için ilk önce repack oyunda save file dediğimiz ilerlemenizin kaydedildiği dosyanın nerede olduğuna bakalım. Ana depolama alanınız değişmekle birlikte No Rest for the Wicked save dosyası aşağıdaki konumdadır.

C:\Users\kullanıcı adınız\AppData\LocalLow\Moon Studios\NoRestForTheWicked\DataStore\

Bu konumu bulamıyor musunuz? O halde bilgisayarınızda gizli dosyaları gösterme seçeneğini açın.

AppData klasörü varsayılan olarak gizlidir. Görselde görüldüğü gibi açabilirsiniz. İlgili dosyalarımızda kırmızı ile işaretlendi

Konuma gittiğiniz zaman burada 3 adet save dosyası göreceksiniz. Realm_***, Character_***, Account_***  Bu dosyaların yedeğini alalım. Masaüstüne kopyalayabilirsiniz. Ardından DataStore dosyanın içini tamamen silelim.

no rest for the wicked save dosyası silme

DataStore klasörünün yedeğini alın. Hatta farklı konumlara iki yedek almanızı tavsiye ederiz. Çünkü dosyanın adı değiştirileceği için bozulacaktır.

no rest for the wicked save dosyası silindi

Daha sonra ilgili klasörü tamamen temizleyelim. Steamden tekrar kurduğumuz zaman yenileri otomatik olarak eklenecek

Steam üzerinden No Rest for the Wicked oyununu kuralım. Oyuna girip bir Realms kuralım. Ardından bir karakter açalım. Oyuna giriş yapıp bir süre ilerleyebilirsiniz.

no rest for the wicked steam indirme

Steam üzerinden oyunu indirelim ve oyuna giriş yapıp karakter oluşturalım. Realm kuralım. Özenmenize gerek yok çünkü eski karakterinizi geri getireceğiz. Bu durumda bu kurduğunuz silinecek

Kısa süre sonra oyundan çıkış yapalım. Diğer adımda Steam oyunu için save dosyasını aynı konuma eklenmiş olmalı. Tabi ki farklı bir isimle, örneğin Realm_*** dosyasının yıldız kısımları değişik olacaktır.

 

 

 

no rest for the wicked steamden gelen dosyalar

Yeni save dosyaları elbette farklı bir isimle otomatik olarak oluşturuldu

no rest for the wicked yeni save dosyaları

Yeni save dosyalarıyla eskisinin bir kıyası isimlerin farklı olduğunu anlamanız önemli

Yeni save dosyaları C:\Users\kullanıcı adınız\AppData\LocalLow\Moon Studios\NoRestForTheWicked\DataStore\ isimlerini değiştirdiğiniz eski save dosyalarınız masaüstünde temiz bir şekilde duruyor. Şimdi eski save dosyalarını yine farklı bir yere kopyalamak isteyebilirsiniz çünkü başka bir kopyası yok. Ayrıca kenarda dursun.

Masaüstüne kopyaladığınız save dosyalarının isimlerini Steam oyununa girdiğiniz zaman oluşturulan save dosyalarıyla aynı yapalım. Ama Realm_*** ismini eski dosyalarınızdaki Realm_*** dosyasıyla değiştirin. 3 farklı dosyayı bir biriyle karıştırmayın.

no rest for the wicked aynı isimleri koyun

Yeni oluşturulan save dosyalarının isimleri eski dosyalara verildi.

C:\Users\kullanıcı adınız\AppData\LocalLow\Moon Studios\NoRestForTheWicked\DataStore\ klasörünü açın ve masaüstündeki dosyaları buranın içine atın. Dosya isimleri aynı olduğundan “üzerine yaz” seçeneğini kullanacaksınız. Yeni dosyalarınızı eskileriyle değiştireceksiniz. İsimleri değiştirmiş olabiliriz ama ilerleme bu dosyaların içinde barınıyor.

no rest for the wicked yapıştır üzerine yaz

Görselde işaretlenmiş dosyaları seçip kopyalayın ve yeni save dosyalarının oluşturulduğu klasöre kopyalayın.

no rest for the wicked hedefteki dosyayı değiştir

Kopyalama sonrası hedefteki dosyayı değiştir ile ilerleyin. Bu işlem eksi save dosyasıyla yenilerin isimlerini aynı yaptığımız için gerçekleşiyor ve yenileri silip eskileri buraya koyuyor

Şimdi Steam’e girip oyun ilerlemenizi görmeniz gerekiyor. Bu yöntem denenmiştir. Herkeste çalışacağı elbette garanti değildir. Farklı yöntemler üzerinde çalışma yapılıyor.

no rest for the wicked oyun ilerlememiz yüklendi

Ve işte sonuç. Sadece bir kaç dakikada eski save dosyalarımdaki karakteri geri getirdim.

Realm data not available offline Hatasına Çözüm

Yukarıdaki işlemleri yaptığınız zaman “Realm data not available offline” şeklinde giriş yaparken bir hata alma ihtimaliniz var ama buna çözüm bulduk. Dosya isimlerini değiştirdiğimiz gibi dosyanın içinde de ilgili IDleri değiştirmemiz gerekiyor. Daha anlaşılır olması için ekran görüntüleriyle anlatacağız.

Dosyayı açmak için özel bir program indirmenize gerek yok. Not Defteri ile de bu işlemi yapabilirsiniz.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü üzere Account dosyasının ismindeki ID ile (biz değiştirmiştik) dosyanın içindeki ID birbirini tutmuyor. Dosya isminden kopyalayarak ikisini de değiştirebilirsiniz. Daha sonra dosyayı kaydedin. İlk dosya ile işimiz bitti.

Aynı işlemi diğer 2 dosya içinde yapmamız gerekiyor. Aşağıdaki ekran görüntülerini kontrol ediniz.

no rest for the wicked dosyanın içini değiştirme 2

Bu kısımda hem dosya isminin hem de Account ID’nin değişeceğini unutmayın

Üstteki ekran görüntüsünde de görüldüğü üzere Realm dosyasında değişmesi gereken iki kısım var. Yine aynı işlem Character_ dosyası içinde geçerlidir. Aşağıdaki ekran görüntüsünü kontrol edin.

no rest for the wicked dosyanın içini değiştirme 3

Hem dosya ismini ID kısmına hem de Account dosyasının ismindeki ID’yi Account ID kısmına yapıştırın ve verileri değiştirin. Dosyayı kaydedip çıkabilirsiniz.

Artık oyunu oynamaya hazırsınız.

Tam olarak bıraktığım yerde değilim ama geliştirmelerde seviyede ve herhangi bir eşyada eksilme yok.

Tam olarak bıraktığım kısımda değilim ama herhangi bir eksiklik bulunmuyor. Yapamadığınız kısımları mutlaka yorumlardan bildirin. No Rest for the Wicked save dosyası olup oyunu orjinal oynamak isteyen arkadaşlarınızla yazıyı mutlaka paylaşın.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked Bütün Rünler (Türkçe Yetenek Rehberi)

7.3
İncelemeRol Oyunu

No Rest for the Wicked İnceleme

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked, Sıkıştığınızda (Stuck) Nasıl Kurtulursunuz?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Çoklu Oyunculu Var mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
No Rest for the Wicked: Çoklu Oyunculu Var mı?