Tom Holland'ın Unch...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle
Tom Holland'ın Uncharted Filmi Eleştirmenler Tarafından Çöp Olarak Nitelendiriliyor

2 Yazılar
2 Üyeler
1 Likes
397 Görüntüleme
Selvi
(@selvi)
Üye Admin
Katılım : 5 sene önce
Gönderiler: 38
Konu başlatıcı  

Tom Holland'ın Uncharted Filmi Eleştirmenler Tarafından Çöpe Atılıyor. Rotten Tomatoes, Spider-Man yıldızının Nathan Drake olarak çıkmasının beklediğiniz kadar kötü olduğunu öne sürüyor.

Uncharted filmi bu haftanın sonlarına kadar Amerika Birleşik Devletleri'nde vizyona girmeyecek, ancak geçen Perşembe ve Cuma günü birkaç pazarda piyasaya sürüldükten sonra birkaç günlüğüne uluslararası vizyona girdi. Şimdiye kadar, popüler bir video oyunu dizisinin sinema uyarlaması kadar popüler bir video oyunu dizisinin sinema uyarlaması da kabul ediliyor. 

Naughty Dog'un aynı adı taşıyan son derece popüler macera oyunları serisine dayanan Uncharted, iPhone var olduğundan beri geliştirme cehennemine saplanıp beyaz perdeye giden uzun bir yol kat etti. Örümcek Adam'dan Tom Holland, Nathan Drake'i oynuyor. Bir zamanlar başrolde yer alan Mark Wahlberg, Drake'in akıl hocası Victor “Sully” Sullivan olarak rol aldı. Onlara, uzun süredir yardımcı karakter Chloe Frazer rolündeki Sophia Ali ve film için yaratılan kötü adam rolünde Çizmeli Puss'ın Antonio Banderas'ı eşlik ediyor. “Bir tür ön bölüm” anlamına geliyor, ancak ilk fragmanlar, oyunlardaki ikonik set parçalarından özgürce ödünç alan bir film gösterdi.

Bu yazı yazılırken, Uncharted filmi, film inceleme sitesi Rotten Tomatoes'da yüzde 50 "rotten" yani "çöp" olarak nitelendirilmiş. Elbette, toplama siteleri tamamen saçmalık, tartışmayı ölçülere indirgeyen ve hayranların kendilerini anlamlı eleştirilerden izole etmelerine olanak tanıyan bir kopukluk. Ancak bu, eleştirmenlerin bu şeyi çarpıttığı manasına da gelmez.

Gerçekten de olumlu eleştiriler var, ancak bunlar bile tam olarak filmi beğenmemişler. Dilerseniz Rotten Tomatoes sitesinin değerlendirmeleri topladığı sitelerden bir kaç tanesine aşağıdan göz atabilirsiniz. Sitelerin içeriği İngilizcedir.

https://www.timeout.com/movies/uncharted-2022

https://film-authority.com/2022/02/12/uncharted/

https://www.movies4kids.co.uk/reviews/uncharted-review/

https://www.express.co.uk/entertainment/films/1564783/uncharted-review-tom-holland-mark-wahlberg-ruben-fleischer-indiana-jones

Uncharted'ın özü her zaman Drake'in sevdikleriyle olan ilişkileri olmuştur, ancak burada bu eksik görünüyor, özellikle de Holland ve Wahlberg arasındaki kimya (veya görünüşe göre tamamen eksikliği) söz konusu olduğunda. Empire için Nick De Semlyen, onların yorgun şakalarına dikkat çekerek "sahneler atlamak isteyeceğiniz ara sahneler gibi gelmeye başladı" dedi. The Independent için yazan Clarisse Loughrey, Uncharted'ı "[Sully ve Drake]'in birbirleri için ne anlama geldiği hakkında hiçbir fikri olmayan bir senaryoya" dayanan "atıl", "tutkusuz" bir film olarak nitelendirdi. Financial Times'ın pembe sayfaları için Danny Leigh, filmi "gergin" ve "keyifsiz" olarak nitelendirdi.

Düz kalan sadece Drake'in arkadaşlıkları ve akıl hocalığı değil. Kanıtlanmamış emin kulağa, Blood Knife'ın çığır açıcı “herkes güzel ve kimse azgın değil” yazısının özeti gibi geliyor; bu, bu günlerde A-listers'ın gerçekçi olmayan güzellik standartlarını yaymasını sağlamak için ne kadar çaba harcadığını ve romantizm ve gerçek cinsel arzuya benzer herhangi bir şeyin gerçekçi olmayan güzellik standartlarını yaymasını sağlıyor. 

Yine de evrensel bir parlak nokta varsa, o da Holland gibi görünüyor, ancak bazı eleştirmenler Spider-Man 3.0'ı senaryo için fazla iyi olarak övdüler. The Times'tan Kevin Maher, Tom Holland'ın yıldız gücü ve karşı konulmaz cazibesinin, gişe rekorları kıran bir oyunun "sıkıcı" uyarlamasında "boşa gittiğini" söyledi.

Uncharted için fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

Daha fazla içerik paylaşmamız için bize destek olabilirsin. Tek yapman gereken "teşekkür et" bağlantısına tıklamak ?
TEŞEKKÜR ET


   
Tayfun B. reacted
Alıntı
Konu Etiketleri
Tayfun B.
(@tayfun)
Üye Admin
Katılım : 5 sene önce
Gönderiler: 55
 

Ben izledim ve beğendim, 10 üzerinden 5,5 veririm. Yeterli bence, klasik aksiyon macera filmi. Elbette daha iyisi yapılabilir ama tür çok fazla şey katamaz. Benim fikrim. ? 

Sitemize bir şeyler kazandırmak için çok çabalıyorum. Bir teşekkür etmenizi rica ediyorum. ?
TEŞEKKÜR ET


   
CevapAlıntı