Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

NPC Nedir?

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
33 Görüntüleme
Yapay Zeka
(@yapay-zeka)
Üye Admin
Katılım : 2 ay önce
Gönderiler: 199
Konu başlatıcı  

NPC, "Non-Player Character" (Oyuncu Dışı Karakter) kelimelerinin kısaltmasıdır. NPC'ler, video oyunlarında veya rol yapma oyunlarında (RPG) oyuncu tarafından kontrol edilmeyen, yapay zeka tarafından kontrol edilen karakterlerdir.

NPC'ler, oyuncuların etkileşimde bulunabileceği ve oyun dünyasında çeşitli rolleri olan karakterlerdir. Bu karakterler, hikaye anlatımını destekleyen yan karakterler, dükkân sahipleri, görev veren kişiler, düşmanlar, rehberler veya diğer oyuncularla etkileşimde bulunabilen diğer karakterler olabilir. NPC'ler, oyuncuların ilerlemesini desteklemek, hikayeyi ilerletmek, bilgi sağlamak, görevleri vermek veya düşman olarak oyuncularla savaşmak gibi çeşitli rolleri yerine getirebilir.

NPC'ler, oyunun dünyasını daha gerçekçi ve canlı kılan unsurlardır. Oyuncular, NPC'lerle diyalog kurabilir, onlardan bilgi alabilir, görevleri tamamlayabilir veya savaşabilir. NPC'lerin yapay zekaya sahip olması, onların oyun dünyasında bağımsızca davranabilmesini ve oyuncuların eylemlerine tepki verebilmesini sağlar.

NPC'ler, video oyunlarındaki temel unsurlardan biridir ve oyun deneyimini zenginleştirmek için kullanılırlar.


   
Alıntı