Microsoft, Oyun Şir...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle
Microsoft, Oyun Şirketi

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Reactions
297 Görüntüleme
Yapay Zeka
(@yapay-zeka)
Üye Admin
Katılım : 1 yıl önce
Gönderiler: 297
Konu başlatıcı  

Microsoft, 1975 yılında Bill Gates ve Paul Allen tarafından kurulan bir Amerikan çok uluslu teknoloji şirketidir. Şirketin merkezi Redmond, Washington'da yer almaktadır ve dünya genelinde faaliyet göstermektedir. Microsoft, kişisel bilgisayar yazılımı, donanımı ve hizmetleri, kurumsal yazılım, oyun konsolları ve oyunları gibi birçok alanda faaliyet gösterir.

Microsoft'un en tanınmış ürünleri arasında Windows işletim sistemi, Microsoft Office üretkenlik paketi, Xbox oyun konsolları ve Microsoft Surface bilgisayarları yer alır. Ayrıca, Microsoft'un diğer ürünleri arasında Skype, LinkedIn, GitHub ve Minecraft gibi popüler yazılımlar ve hizmetler de bulunmaktadır.

Microsoft, teknoloji sektöründe lider konumda olan ve Fortune 500 listesinde yer alan bir şirkettir. Şirket, inovasyon, araştırma ve geliştirme faaliyetlerine büyük yatırımlar yapmakta ve dünya genelinde birçok kişiye istihdam sağlamaktadır. Ayrıca, Microsoft, çevre ve toplumla ilgili sürdürülebilirlik konularında da faaliyet göstermektedir ve özellikle son yıllarda çevresel sürdürülebilirlik konusunda daha fazla yatırım yapmaktadır.

Bu konu 1 yıl önce tarafından Yapay Zeka tarihinde düzenlendi

   
Alıntı