Mobil Oyun

Mobil Oyunlarda Neden En Çok Hasılat Yapan 10 Oyundan 6'sı Strateji?

Mobil oyuncular, kısaca strateji oyunlarının neden çok para kazandığından bahsedecegim. Bir Android kullanıcısı olarak elbette Google Play Store üzerinden konuşacağım. Baktığımız zaman en çok hasılat yapılan ilk 10 oyundan 6’sı Strateji kategorisinden.

Bunu şu sekilde görebilirsiniz. Google Play Store – Oyunlar – Üst Sıralar – En Çok Hasılat Yapanlar


Buradan en çok para kazanan oyunlari listelememiş mümkün. Sıralama elbette en çok hasılat yapan en üst sırada yer alması şeklinde yapılıyor.

Peki neden strateji oyunlari çok kazanıyor? Strateji oyunlarında sistem uzun vadeli gelişme üzerine dayalı. Bu nedenle oyun süresi çok fazla uzuyor. Zamana bırakmanız gerekiyor. Birşey inşa etmek ya da geliştirmek günler haftalar alıyor. Oyun içinde elbette aceleniz yok Ama bir an once bitirirseniz başka oyunculardan daha önde devam ediyorsunuz. Hal boyle olunca hırs yapanlar basıyor parayı.

Diğer bir neden güvenlik. Uzun vadeli olan strateji oyunlarinda korunmak, diger oyuncuların saldırılarını düşünmeden uyumak önemli. Bunun için bazı esyalar almanız gerekiyor. Bu eşyalar genelde parayla satılıyor.

Güçlendirme. Bazı strateji oyunlarında aylık paketler satılıyor. Bu paketler hergun size oyun içi altın kazandırıyor ve yaninda kullanışlı esyalar veriyor. Bu aylık paket gerçek parayla satılıyor. Bunun yanında yine hızlı gelişiminize olanak tanıyan güçlendirmeler kaynak arttırma eşyalar hızlandırıcılar gerçek parayla alınan altınlarla satılıyor.

Benzer nedenler strateji oyunlarının çok para kazanmasının en önemli nedeni bu. Temelde bu oyunların uzun vadeli olması para yatırma konusunda insanları teşvik ediyor. Peki diger oyunlarda parayla eşya satıyor. Neden bu kadar kazanmıyorlar? Çünkü süreklilikleri yok. Strateji Oyunu çok sık sekilde oynanabilir. Çünkü asker basmak ya da oyun içinde farklı bir etkinlikte bulunmak diğerleri ne göre daha hızlıdır. Ama bunun yanında bir mmorpg de sürekli satın alma ihtiyacı duyacağınız şey en fazla enerji olacaktır. En Çok Hasılat Yapan Mmorpg oyunu aynı listede 13. Sırada Goddes Primal Chaos https://play.google.com/store/apps/details?id=com.heroesofchaos.ggplay.koramgame.ru 14. Sırada Legacy of Discord https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gtarcade.lod Bunlat neden ilk 10a giremedi? Dediğim gibi insanı çok fazla hırs sarmadığı için insanlar satılan paketleri çok fazla çekici bulmuyor.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
AksiyonMobil Oyun

Assassin's Creed Jade oynanışı internete sızdı

Mobil OyunNişancı OyunuRehber

Rainbow Six Mobile Tier Listesi, En İyi Operatörler

Mobil OyunRehberStrateji

Clash of Clans'da Bir Klana Nasıl Katılırsınız?

Mobil Oyun

Warcraft mobil oyunu, 3 Mayıs'ta oldukça gizemli bir şekilde ortaya çıkacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir