Mobil Oyun

Mobil Oyunlarda Neden En Çok Hasılat Yapan 10 Oyundan 6'sı Strateji?

Mobil oyuncular, kısaca strateji oyunlarının neden çok para kazandığından bahsedecegim. Bir Android kullanıcısı olarak elbette Google Play Store üzerinden konuşacağım. Baktığımız zaman en çok hasılat yapılan ilk 10 oyundan 6’sı Strateji kategorisinden.

Bunu şu sekilde görebilirsiniz. Google Play Store – Oyunlar – Üst Sıralar – En Çok Hasılat Yapanlar

Mobil Oyunlarda Neden En Çok Hasılat Yapan 10 Oyundan 6'sı Strateji?
Mobil Oyunlarda Neden En Çok Hasılat Yapan 10 Oyundan 6'sı Strateji?

Buradan en çok para kazanan oyunlari listelememiş mümkün. Sıralama elbette en çok hasılat yapan en üst sırada yer alması şeklinde yapılıyor.

Peki neden strateji oyunlari çok kazanıyor? Strateji oyunlarında sistem uzun vadeli gelişme üzerine dayalı. Bu nedenle oyun süresi çok fazla uzuyor. Zamana bırakmanız gerekiyor. Birşey inşa etmek ya da geliştirmek günler haftalar alıyor. Oyun içinde elbette aceleniz yok Ama bir an once bitirirseniz başka oyunculardan daha önde devam ediyorsunuz. Hal boyle olunca hırs yapanlar basıyor parayı.

Diğer bir neden güvenlik. Uzun vadeli olan strateji oyunlarinda korunmak, diger oyuncuların saldırılarını düşünmeden uyumak önemli. Bunun için bazı esyalar almanız gerekiyor. Bu eşyalar genelde parayla satılıyor.

Güçlendirme. Bazı strateji oyunlarında aylık paketler satılıyor. Bu paketler hergun size oyun içi altın kazandırıyor ve yaninda kullanışlı esyalar veriyor. Bu aylık paket gerçek parayla satılıyor. Bunun yanında yine hızlı gelişiminize olanak tanıyan güçlendirmeler kaynak arttırma eşyalar hızlandırıcılar gerçek parayla alınan altınlarla satılıyor.

Benzer nedenler strateji oyunlarının çok para kazanmasının en önemli nedeni bu. Temelde bu oyunların uzun vadeli olması para yatırma konusunda insanları teşvik ediyor. Peki diger oyunlarda parayla eşya satıyor. Neden bu kadar kazanmıyorlar? Çünkü süreklilikleri yok. Strateji Oyunu çok sık sekilde oynanabilir. Çünkü asker basmak ya da oyun içinde farklı bir etkinlikte bulunmak diğerleri ne göre daha hızlıdır. Ama bunun yanında bir mmorpg de sürekli satın alma ihtiyacı duyacağınız şey en fazla enerji olacaktır. En Çok Hasılat Yapan Mmorpg oyunu aynı listede 13. Sırada Goddes Primal Chaos https://play.google.com/store/apps/details?id=com.heroesofchaos.ggplay.koramgame.ru 14. Sırada Legacy of Discord https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gtarcade.lod Bunlat neden ilk 10a giremedi? Dediğim gibi insanı çok fazla hırs sarmadığı için insanlar satılan paketleri çok fazla çekici bulmuyor.
Mobil Oyunlarda Neden En Çok Hasılat Yapan 10 Oyundan 6'sı Strateji?

Tarık B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber -oyunda.org- kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Mobil Oyun

Forza Street Mobil Oyunu Yakında Telefonlarınızda Olacak

Mobil OyunYeni Oyunlar

Google Play'de Yayınlanmayı Bekleyen Ama Şimdi Oynayabileceğiniz Oyunlar

Mobil OyunYeni Oyunlar

Çok Yakında Android'e Bir Çok Oyun Geliyor

Mobil OyunMobil Oyun Haber

Bulut Oyun Sistemi Google Stadia Nedir?

Mobil Oyunlardan Ücretsiz Haber Alın

Mobil oyun haberleri, mobil oyun incelemeleri, hata çözümleri, etkinlikler ve güncellemelerle ilgili bilgilendirilmek, yeni oyunları keşfetmek için abone olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir