BulmacaMobil Oyun

Helix Jumb – Android / iOS Mobil Bulmaca Oyunu

Sizlere basit bir bulmaca oyununu tanıtmak istiyorum. Helix Jump, basit dememe rağmen zorlu süreçlerden geçtiğiniz klasik zıplama bulmaca oyunlarının aksine aşağı yönde hareket ettiğiniz ama yine zıplayarak ilerlemeye çalıştığınız bir oyun. Helix Jump oyun mekaniklerinden kısaca bahsedelim.

Helix Jump nasıl oynanır?

Oyuna başladığınız zaman topunuz da etrafı belli seviyelerde dairelerle dolu bir çubuğun üzerinde zıplamaya başlar. Elbette topunuzun aşağı düşmesi için bu dairelerin belli yerlerinde boşluklarda var. Amacınız bu boşluklardan topu aşağı düşürmek. Bunun için ekranı parmağınızla sağa ya da sola kaydırdığınız zaman çubuk ve pek tabi daireler de dönüyor. Boşluğu tutturarak topu aşağı düşürüyorsunuz. Ama iş bu kadar basit değil. Çünkü dairelerin bazı yerlerde topun değmemesi gereken kısımlar bulunuyor. Yine ekranı çevirerek topun buraya burmadan aşağı düşmesini sağlamalısınız. Her hatta ya da seviyede puan kazanıyorsunuz. Oyunda bir avantajınız da çok yüksekten düşebilmek. Bunu yaparsanız çarptığınız yer yasaklı bölge olsa bile kırılıyor ve topunuz bir kademe daha aşağıya düşüyor. Bazı oyunların aksine topun aşağı düşmesinden korkmayın. En yüksekten düşürmeye bakın.

Helix Jump reklam içeriyor. Oyun sonunda başarısız olduğunuz zaman video izlemenizi öneriyor. Ya da küçük satın almalarla hızlı bir şekilde kaldığınız yerden devam etme seçeneği bulunuyor.

Helix Jump indir 

Oyun hem Android hem de iOS için ücretsiz indirilebilir durumda. İndirmek için verdiğim bağlantılara tıklamanız yeterli. 

Android için indir https://play.google.com/store/apps/details?id=com.h8games.helixjump

iOS için indir https://itunes.apple.com/us/app/helix-jump/id1345968745?mt=8

Helix Jump Oyun Videosu

Bende oyunu oynayıp deneyimledim ve oyunla ilgili bir de video kaydedip Youtube kanalım olan youtube/rocknrogue ‘a yükledim. İzleyin.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Starfield

Starfield Videosu Robotik Asistan VASCO'yu Ortaya Çıkardı

Haber

Elden Ring'den 40 Dakikalık Oynanış Videosu Geldi, Yeni Düşmanlar ve Bosslar Karşınızda

Hayatta Kalma

Dinozor Hayatta Kalma Oyunu The Isle Oynanış Fragmanı

BulmacaMacera

Sherlock Holmes: Chapter One İncelemeleri Oldukça Olumlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.