Mobil Oyun

Osmanlı’nın Onuru ( Ace of Arenas 2) Sniper Kız

Efendim hem destek olmak hem doğruları hem de yanlışları konuşmak için bu yazıyı kaleme alıyorum. Bir gün bir Facebook reklamında isminden ötürü ilgimi çeken bir reklam görünce hemen tıkladım. “Osmanlı’nın Onuru“. Hem Osmanlı hem onur kelimelerini yan yana getirip ilginç bir oyun ismi türetmişler. Girince anladık ki oyunun Osmanlı ile de Onur ile de alakası yok. Kim ya bu Onur? Zira ortada Onurluk bir durum da yok.

Osmanlı’nın Onuru ismi nedeniyle de tepki çeken bir çeviri oyunu mobadır. Oyun aslında ilki büyük başarı sağlamış ve hala oynanan grafik kalitesi de oldukça iyi Ace of Arenas’ın ikinci oyunudur. Piyasada ismi Ace of Arenas 2 olarak bilinir. Lakin aradığımda bu isimle başka oyun bulamadım. Muhtemelen şirket oyunu yayınlamak yerine farklı ülkelere satmayı tercih etmiş olabilir.

Osmanlı’nın Onuru Mobil Moba Oyunu Hakkında

Oyun grafik kalitesi oldukça iyi bir mobil moba oyunudur. Sizleri tatmin edecek kahramanlar da içerisinde var. Hatta isim Osmanlı’nın Onuru olunca Türkiye’de oyunu yayınlayanlar, isim üzerine gelen tepkilerle birlikte, reklamlarda ayrıca gösterilen Türk Oyunu yalanını da örtmek için “Türk kahramanlar gelecektir” sözü vermiştir. Türk kahramanda geldi bu arada ama bu yine oyunu bir Türk Oyunu yapmaz. 

Osmanlı’nın Onuru oyununda beğenmediğim kısımlar

Arayüz bence berbat. Savaş sırasında veya maçtaki arayüzden bahsetmiyorum. Ana ekranda bulunan arayüz pek anlaşılır değil. Zira yazı sitili bir kere değişmesine rağmen hala çok kötü. Neden el yazısı şeklinde bir yazı fontuyla birlikte bir de italik yazı kullanmışlar hala kimse anlam verebilmiş değil. Arayüzün yanında maçlar çok uzun sürüyor. İlk eğitimde botlarla oynadığınız maçlar bile 15 dakikanın üzerinde sürüyor. Harita oldukça geniş. Belki bu kötü bir yön değildir ama bir çok oyunda daha kısa süren maçlar arıyor.
En önemli hatası botlar. Oyunda botun olduğunu yapımcılar bile kabul ediyor. Fazla oyuncu olmadığından oyuna bot ekledik. Oyuncu sayısı artınca otomatik kaldıracağız şeklinde yorumlara cevap veren bir şirket var. Fazla uzun ömürlü olacağını düşünmediğim oyun hakkında olumlu yorumlarımda var elbette.
Oyunun iyi tarafları stabil görünmesi ve grafik kalitesinin oldukça yüksek olması. Oyunu denemek isterseniz indirmeden önce sizin için hazırladığım videoya bakabilirsiniz.
Osmanlı’nın Onuru indir https://play.google.com/store/apps/details?id=com.moglo.moba

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
League of LegendsMoba

League of Legends Zor Bir Oyun Mu?

League of LegendsMoba

League of Legends her bilgisayarda oynanır mı?

League of LegendsMoba

League of Legends Rakipleri

League of LegendsMoba

En İyi League of Legends Espor Takımları ve Oyuncuları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir