Moba

Arena of Valor Nisan 2018’de Ne Kadar Kazandı?

Ülkemizde ve Avrupa’da Arena of Valor olarak bildiğimiz ama uzak doğuda Honour of Kings olarak bilinen (ülkemizde daha önce Strike of Kings olarak bilinirdi) mobil moba oyununun Nisan 2018’de en çok para kazanan oyun olduğunu biliyor muydunuz? Rakamları açıklamadan önce galerimizde bulabileceğiniz diğer saraydan bahsedelim. Ayrıca bu yazıda Nisan 2018’de sırayla en çok kazanan oyunlarını listeleyeceğiz.

Daha yeni yazdığım bir yazıda Mobile Legends isimli bir diğer moba oyununun etkinliklerden nasıl para kazandığına dair bir yorum yapmıştım. Mobile Legends Yine Şanslı Kostüm Paketi Etkinliği Yine Şikayetler https://www.oyunda.org/2018/05/mobile-legends-yine-sansl-kostum-paketi.html?m=0 buradan okuyun. Arena of Valor oyununda bu tür etkinliklere rastlanması düşük ihtimal ya da çok nadir olur. Ona rağmen bu kadar para kazanan oyuna bok atmak kimsenin haddine değil. Elbette en çok parayı kazanan oyun en iyi oyun değil ama takip ettiğimiz kadarıyla Arena of Valor eli avcı açık etkinliklerde bol ödül veren ve oyuncuyu doyuran bir oyun. Bu haldeyken para kazanması başarının simgesi demek yanlış olmaz.

Arena of Valor Nisan 2018’de Ne Kadar kazandı?
Gelelim ne kadar kazandığına; Arena of Valor Nisan 2018’de uzak doğuda 185 milyon dolar kazanarak en çok kazanan oyun oldu.

En çok para kazanan mobil oyunlar listesi
Peki listenin diğer oyunları hangileri, gelin kontrol edelim tam listeyi veriyorum.

Honour of kings (Arena of Valor)
QQ Speed
Fantasy Westward Journey
Clash Royale
Monster Strike
Fate/Grand Order
Pokemon Go
Candy Crush Saga
Onmyoji
Clash of Clans

Listede ülkemizde de oldukça bilinen ve oynanan oyunlar da var. Clash Royale, Clash of Clans, Candy Crush Saga, Pokemon Go bunlardan bir kaçı. Mobil oyun pazarının ne kadar büyük olduğunun farkında mısınız?

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
HaberMoba

Gigantic: Rampage Edition Epic Games Store'da Ücretsiz Deneme Haftasına Başlıyor

League of LegendsMoba

League of Legends: Arena 2v2v2v2 Modu Sıralama Sistemi Açıklaması

League of LegendsMobaRehber

League Of Legends'ta Radiant Virtue Nedir? Detaylı Açıklama

Moba

Heroes Evolved, 6. yıldönümünde oyuna eklediği içerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir