Moba

Arena of Valor Nisan 2018’de Ne Kadar Kazandı?

Ülkemizde ve Avrupa’da Arena of Valor olarak bildiğimiz ama uzak doğuda Honour of Kings olarak bilinen (ülkemizde daha önce Strike of Kings olarak bilinirdi) mobil moba oyununun Nisan 2018’de en çok para kazanan oyun olduğunu biliyor muydunuz? Rakamları açıklamadan önce galerimizde bulabileceğiniz diğer saraydan bahsedelim. Ayrıca bu yazıda Nisan 2018’de sırayla en çok kazanan oyunlarını listeleyeceğiz.

Daha yeni yazdığım bir yazıda Mobile Legends isimli bir diğer moba oyununun etkinliklerden nasıl para kazandığına dair bir yorum yapmıştım. Mobile Legends Yine Şanslı Kostüm Paketi Etkinliği Yine Şikayetler https://www.oyunda.org/2018/05/mobile-legends-yine-sansl-kostum-paketi.html?m=0 buradan okuyun. Arena of Valor oyununda bu tür etkinliklere rastlanması düşük ihtimal ya da çok nadir olur. Ona rağmen bu kadar para kazanan oyuna bok atmak kimsenin haddine değil. Elbette en çok parayı kazanan oyun en iyi oyun değil ama takip ettiğimiz kadarıyla Arena of Valor eli avcı açık etkinliklerde bol ödül veren ve oyuncuyu doyuran bir oyun. Bu haldeyken para kazanması başarının simgesi demek yanlış olmaz.

Arena of Valor Nisan 2018’de Ne Kadar kazandı?
Gelelim ne kadar kazandığına; Arena of Valor Nisan 2018’de uzak doğuda 185 milyon dolar kazanarak en çok kazanan oyun oldu.

En çok para kazanan mobil oyunlar listesi
Peki listenin diğer oyunları hangileri, gelin kontrol edelim tam listeyi veriyorum.

Honour of kings (Arena of Valor)
QQ Speed
Fantasy Westward Journey
Clash Royale
Monster Strike
Fate/Grand Order
Pokemon Go
Candy Crush Saga
Onmyoji
Clash of Clans

Listede ülkemizde de oldukça bilinen ve oynanan oyunlar da var. Clash Royale, Clash of Clans, Candy Crush Saga, Pokemon Go bunlardan bir kaçı. Mobil oyun pazarının ne kadar büyük olduğunun farkında mısınız?

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Mobil OyunRehberStrateji

Clash of Clans'da Bir Klana Nasıl Katılırsınız?

Mobil Oyun

Warcraft mobil oyunu, 3 Mayıs'ta oldukça gizemli bir şekilde ortaya çıkacak

Strateji

Tarayıcıdaki popüler bilim kurgu MMO oyunu OGame yakında mobil cihazlara geliyor

Mobil OyunStrateji

Total War: Medieval II'nin iOS ve Android İçin Çıkış Tarihi Açıklandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.