Mobil Oyun

Facebook Gaming Beta Sürecine Girdi

Facebook’un mobilde kullanılacak yeni uygulaması Facebook Gaming, kısa adıyla fb.gg mobil uygulaması için testler başladı. Bildiğiniz gibi YouTube daha önce Youtube Gaming platformunu denemiş ve kısa süre önce platformu kapatmıştı. Amaç ise her zaman aynı Twitch ‘ı tahtından indirmek ve bu sektörden pay koparmak. İşte Engadget sitesinde yayınlanan haberden detaylar;

Facebook, Facebook Gaming (fb.gg) ismini verdiği oyun platformunun mobil uygulama sürümünü sınırlı sayıda kullanıcı için kullanıma sundu.

Facebook’un çiçeği burnunda oyun platformu bir mobil uygulama olarak bazı kullanıcıların erişimine sunuldu. Sensor Tower ve TechCrunch, Facebook Gaming’in (fb.gg) sınırlı bir beta testi olarak Android’de erişime açıldığını doğruladı. Bu uygulama, webde kullanılan canlı yayın ve video platformunun mobile uyarlanmış halinden başka bir şey değil elbette. Uygulama, takip ettiğiniz oyuncuların yayınlarına hızlı bir şekilde ulaşmanızı imkan tanıyor.

Uygulamanın daha geniş oyuncu kitlesinin kullanımına sunulması kısa zaman içinde olmayacak. Hali hazırda bir Facebook sözcüsü, verdiği bir demeçte uygulamanın sadece sınırlı özelliklerle Filipinler’de kullanıma geçtiğini söyledi. Bu uygulamanın neden çıktığını tahmin etmek zor değil: Twitch, Mixer ve YouTube gibi rakip yayın platformlarının sektördeki konumundan pay almak. YouTube, Gaming platformundan uzaklaşırken Facebook ise işin detayına inmek istiyor. YouTube’ın nihayetinde başarısız olması sonrası Facebook’un başarılı olup olmayacağını zamanla göreceğiz.

Sosyal medya lideri Facebook, yayınladıkları resmi açıklamada bu uygulamayla Facebook’ta insanların oyun içeriklerini tek bir yerde bulabilmelerini umduklarını ve uygulamanın şu anda beta sürecinde bulunarak oyun topluluğundan geri bildirimler almakta olduğunu ifade etti.

Bakalım sonuç ne çıkacak.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Haber

Oyundan Haberler #3 – 7 Aralık / 11 Aralık 2020 – Oyun Haberleri

Haber

Oyundan Haberler - 30 Kas / 4 Ara 2020 - Oyun Haberleri

Haber

Epic Games Store Mobil Cihazlar İçin Yayınlanacak

MobaNasıl Yapılır

Mobile Legends MS Sorunu Çözümü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir