Mobil Oyun

Facebook Gaming Beta Sürecine Girdi

Facebook’un mobilde kullanılacak yeni uygulaması Facebook Gaming, kısa adıyla fb.gg mobil uygulaması için testler başladı. Bildiğiniz gibi YouTube daha önce Youtube Gaming platformunu denemiş ve kısa süre önce platformu kapatmıştı. Amaç ise her zaman aynı Twitch ‘ı tahtından indirmek ve bu sektörden pay koparmak. İşte Engadget sitesinde yayınlanan haberden detaylar;
Facebook Gaming Beta Sürecine Girdi
Facebook, Facebook Gaming (fb.gg) ismini verdiği oyun platformunun mobil uygulama sürümünü sınırlı sayıda kullanıcı için kullanıma sundu.

Facebook’un çiçeği burnunda oyun platformu bir mobil uygulama olarak bazı kullanıcıların erişimine sunuldu. Sensor Tower ve TechCrunch, Facebook Gaming’in (fb.gg) sınırlı bir beta testi olarak Android’de erişime açıldığını doğruladı. Bu uygulama, webde kullanılan canlı yayın ve video platformunun mobile uyarlanmış halinden başka bir şey değil elbette. Uygulama, takip ettiğiniz oyuncuların yayınlarına hızlı bir şekilde ulaşmanızı imkan tanıyor.

Ayrıca Bakınız:   Orochi Kahraman Rehberi - Summoners War

Uygulamanın daha geniş oyuncu kitlesinin kullanımına sunulması kısa zaman içinde olmayacak. Hali hazırda bir Facebook sözcüsü, verdiği bir demeçte uygulamanın sadece sınırlı özelliklerle Filipinler’de kullanıma geçtiğini söyledi. Bu uygulamanın neden çıktığını tahmin etmek zor değil: Twitch, Mixer ve YouTube gibi rakip yayın platformlarının sektördeki konumundan pay almak. YouTube, Gaming platformundan uzaklaşırken Facebook ise işin detayına inmek istiyor. YouTube’ın nihayetinde başarısız olması sonrası Facebook’un başarılı olup olmayacağını zamanla göreceğiz.
Facebook Gaming Beta Sürecine Girdi
Sosyal medya lideri Facebook, yayınladıkları resmi açıklamada bu uygulamayla Facebook’ta insanların oyun içeriklerini tek bir yerde bulabilmelerini umduklarını ve uygulamanın şu anda beta sürecinde bulunarak oyun topluluğundan geri bildirimler almakta olduğunu ifade etti.

Ayrıca Bakınız:   Revenge of Sultans'da Yıl Sonu Fırsatı

Bakalım sonuç ne çıkacak.
Facebook Gaming Beta Sürecine Girdi

Tarık B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber -oyunda.org- kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
HaberMobil Oyun

Telefondan League of Legends Oyna

Mobil Oyun

Mobile Legends Advanture Mobil RPG

Mobil Oyun

Microsoft'un xCloud Oyun Servisiyle İlgili Bazı Detaylar

Mobil Oyun

Marvel Super War, Netease'in Yeni Mobil Mobası Yakında Çıkıyor

Mobil Oyunlardan Ücretsiz Haber Alın

Mobil oyun haberleri, mobil oyun incelemeleri, hata çözümleri, etkinlikler ve güncellemelerle ilgili bilgilendirilmek, yeni oyunları keşfetmek için abone olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir