Mobil Oyun

Fortnite'ın Başarı Hikayesi Çok Para Kazandılar

Epic Games eliyle piyasaya çıkan ve son zamanların en popüler video oyunlarından biri olan Fortnite’ın mobil versiyonu, geçen Mart ayında iOS kullanıcılarının karşısına çıkmıştı. Oyunun iOS platformuna giriş yapmasının üzerinden henüz 200 gün geçmiş olmasına rağmen Sensor Tower’ın açıkladığı verilere göre oyun, 300 milyon dolarlık bir ciroyu geride bıraktı.

Fortnite böylelikle 200 günde en çok indirilen iOS oyunu oldu. Bunun yanında 228 milyon dolar ile Clash Royale ikinci, Kings of Honour ise 121 milyon dolar ile üçüncü sırada yer alıyor.

Yayınlanan istatistiğe göre oyun bu gelirin %65’ini Amerika’dan sağlıyor. Başta iOS platformunda günlük ortalama 1,5 milyon dolarlık gelir elde eden oyun, Sezon 6’nın çıkışandan sonra günlük gelirini 2,5 milyon dolara yükseltti. Oyun sadece geride bıraktığımız hafta 20 milyon dolarlık gelir sağladı.

Bununla birlikte oyun aynı gurur verici istatistiklerini Android tarafında da devam ettirmeyi başarıyor. 9 Ağustos’ta Android oyuncuları ile buluşan oyun, şimdiye kadar 60 milyon dolarlık bir gelir elde etti. Oyun tıpkı iOS sürümündeki gibi davetiye yöntemi ile indiriliyor. Oyunu indirebilmek için Fortnite’ın resmi web sitesinde form doldurmanız lazım. Sonrasında ise firmanın size yolladığı davetiye ile oyunu indirebiliyorsunuz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
AksiyonMobil Oyun

Assassin's Creed Jade oynanışı internete sızdı

Mobil OyunNişancı OyunuRehber

Rainbow Six Mobile Tier Listesi, En İyi Operatörler

Mobil OyunRehberStrateji

Clash of Clans'da Bir Klana Nasıl Katılırsınız?

Mobil Oyun

Warcraft mobil oyunu, 3 Mayıs'ta oldukça gizemli bir şekilde ortaya çıkacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir