Mobil Oyun

Fortnite'ın Başarı Hikayesi Çok Para Kazandılar

Epic Games eliyle piyasaya çıkan ve son zamanların en popüler video oyunlarından biri olan Fortnite’ın mobil versiyonu, geçen Mart ayında iOS kullanıcılarının karşısına çıkmıştı. Oyunun iOS platformuna giriş yapmasının üzerinden henüz 200 gün geçmiş olmasına rağmen Sensor Tower’ın açıkladığı verilere göre oyun, 300 milyon dolarlık bir ciroyu geride bıraktı.

Fortnite böylelikle 200 günde en çok indirilen iOS oyunu oldu. Bunun yanında 228 milyon dolar ile Clash Royale ikinci, Kings of Honour ise 121 milyon dolar ile üçüncü sırada yer alıyor.

Yayınlanan istatistiğe göre oyun bu gelirin %65’ini Amerika’dan sağlıyor. Başta iOS platformunda günlük ortalama 1,5 milyon dolarlık gelir elde eden oyun, Sezon 6’nın çıkışandan sonra günlük gelirini 2,5 milyon dolara yükseltti. Oyun sadece geride bıraktığımız hafta 20 milyon dolarlık gelir sağladı.

Bununla birlikte oyun aynı gurur verici istatistiklerini Android tarafında da devam ettirmeyi başarıyor. 9 Ağustos’ta Android oyuncuları ile buluşan oyun, şimdiye kadar 60 milyon dolarlık bir gelir elde etti. Oyun tıpkı iOS sürümündeki gibi davetiye yöntemi ile indiriliyor. Oyunu indirebilmek için Fortnite’ın resmi web sitesinde form doldurmanız lazım. Sonrasında ise firmanın size yolladığı davetiye ile oyunu indirebiliyorsunuz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
GTA 5Rehber

GTA 5'te Telefon Numaraları Nasıl Aranır?

RehberStar Wars Serisi

Star Wars Jedi Survivor'da Akvaryum Nasıl Temizlenir?

AksiyonRol Oyunu

Lords of the Fallen, Dark Souls ve Elden Ring'de Olmayan Çözümler Sunacak

Diablo 4Hack & Slash

Diablo 4'ün Pay to Win Olup Olmayacağıyla İlgili Açıklama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir