Mobil OyunNasıl Yapılır

Pubg Mobile FPS Modu Ve 1. Şahıs Kamerası Rehberi

Pubg’nin hayatta kalma arena oyunlarını telefonumuza getiren projesi Pubg Mobile’ın birinci şahıs kamerası moduyla ilgili bilgi vereceğiz. FPS’de denen bu moda nasıl geçilir? Pubg Mobile kamera açısı değiştirme nasıl yapılır gelin hep beraber özellikle Bluestack ve mobil sürüm için inceleyelim.
PUBG Mobile, 0.60 güncellemesi ile yeni bir oyun moduna kavuştu: 1. Şahıs kamera açısı. Konsol ve PC’den oynayanların birkaç ay önce kavuştuğu bu yenilik, artık mobil PUBG’de var ve oyunu gerçek bir FPS deneyimine kavuşmanızı sağlıyor. Başka şekilde ifade edersek, artık PUBG Mobil’i de “CS Go gibi” oynayabilirsiniz. Ancak görüş açısının değişmesi, sadece bir kamera açısı değişikliği değildir, Oynayışınız da tamamıyla değiştiriyor ve alışık olduğunuz oyun tarzını geride bırakmanız gerekiyor. Bu yazıda, PUBG Mobil’in 1. Şahıs kamera modunu ayrıntılı bir şekilde inceleyecek ve oynanışta ne gibi değişiklikler yaptığından söz edeceğiz.

PUBG Mobil 1. Şahıs Kamera Moduyla İlgili Detaylar

Pubg Mobile kamera açısı değiştirme ilgili bilmeniz gerekenleri aşağıdaki listede görebilirsiniz:
Yeni kamera açısını sadece “klasik” oyunlarda kullanabilirsiniz. Seviye 10’da kilidi açılan “eğlence” kategorisi 1. Şahıs kamera açısıyla oynanamaz. Bu nedenle, şu anda sadece Erangel ve Miramar haritalarında1. Şahıs kamera açısı kullanabilirsiniz.
Şahıs modunun bir karakter seviyesi sınırı yok, oyuna ilk kez giriyor olsanız bile kullanabilirsiniz. 

Pubg Mobile kamera açısı değiştirme nasıl yapılır?

Ana menüden “1. Şahıs” seçeneğini seçmeniz yeterli.
FPS oyuncular ile TPS (klasik mod) oyuncular aynı haritada yer alamaz. Bunun en önemli sebebi ikisinin farklı bir deneyim sunması ve muhtemelen (kişiden kişiye değişir) Pubg Mobile kamera açısı daha zor bir oynanış sunar.
Uçaktan yere düşene kadar TPS kamera açısını kullanmak zorundasınız. İlk atlayışta hani FPS demeyin. FPS modu, yere indiğiniz anda devreye giriyor.
1. Şahıs Kamerası geniş bir aşağı yukarı açıya sahip değil. Bu nedenle ayaklarınızı göremezsiniz. Açı dar olduğu için PC’den gelip burada 1. Şahıs Kamerası ile oynayacağım diyenler sıkıntı yaşayabilir. Ayrıca bu kamera açısı çevrenizi kontrol etmenizi zorlaştırıyor.

FPS Modunun Oynanışa Etkisi Nedir?

Klasik mod, TPS modunda oynandığı için çok geniş bir alanı kontrol edebilmenizi sağlıyor. Çevredeki düşmanları rahat bir şekilde görebilir, nerede pusu kurduklarını anlayabilirsiniz. TPS modunun başka bir avantajı: Olduğunuz yerde dönerek etrafı kontrol edebilmeniz. Yani karakteriniz hareket etmese bile etrafınızda olup bitenler kontrolünüzde.
FPS modu 1. Şahıs Kamerası, geniş olmayan FoV açısı nedneiyle çevre kontrolünüzün azalmasına sebep oluyor. Kimi zaman dibinizdeki oyuncuları bile fark etmeyebilirsiniz. Lakin aynı durum rakipleriniz için de geçerli. Bu nedenle şartlar eşit olsa bile sizi rahat bir oyun deneyimine sahip olmadıktan sonra zevk almanız zor. Büyük silahlar nedeniyle önünüzü görmeniz engelleniyor. FPS oyuncuları, etrafı görebilmek adına kamerayı sürekli hareket ettirmek zorunda.
Çatışma mekanikleri de bu durumdan nasibini alıyor. FPS modunda yani 1. Şahıs Kamerası oynuyorsanız, artık bir Battle Royale oyunu değil, rekabetçi bir FPS oyunu oynamaya başlıyorsunuz. Tepki verme süreniz çok daha iyi olmak zorunda.
1. Şahıs Kamera açısı İpuçları ve Tavsiyeler
FPS modunu yani 1. Şahıs Kamera açısını en iyi Bluestack gibi emülatörlerden oynayabilirsiniz. Bunun nedeni klavye fare ikilisidir. Dokunmatik kontroller, 1. Şahıs Kamera açısı için yeterli hassasiyete sahip olmadığından sıkıntı yaratıyor. Zaten işin temeli kamerayı çok hızlı bir şekilde çevirip etrafınızı kontrol altına almanız. Telefonda bunu yapmanız zor olduğundan emülatör tavsiye ediyoruz.
Görselde de görebileceğiniz gibi Pubg Mobile Kamera açısı ayarlama nasıl yapılır ortada. Yukarıda bahsettik, iki farklı modda oynanabilir. Klasik modda oynanamaz. Pubg ile ilgili daha fazla detay için bzileri takip etmeye devam edin.
Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
Nasıl YapılırRehber

Discord Reklamları Nasıl Kaldırılır?

Nasıl YapılırRehber

Android Emulator'de Oyun Güncellenmiyor Sorunu

AksiyonMobil Oyun

Assassin's Creed Jade oynanışı internete sızdı

Mobil OyunNişancı OyunuRehber

Rainbow Six Mobile Tier Listesi, En İyi Operatörler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir