Mobil Oyun

Brawl Star İlk Gelirleri Ne Kadar?

Supercell, yeni oyunu Brawl Star ile ne kadar kazandı? Kısa zaman önce çıkış yapan oyun şirkete büyük gelir getirdi. Kopya olmasına rağmen Supercell, bu oyunla nasıl bu kadar para kazandı?
Para mobil oyunlarda
Son senelerde mobil oyunlar önlenemez şekilde popüler hale geliyor ve ilgi giderek artıyor. Mobil oyun sektörü ağır adımlarla PC ve konsolları bile geride bırakırken, yapımcılar da buna göre hamleler yapıyorlar. Hatta öyle ki BlizzCon 2018 etkinliğinde Blizzard dahi yeni mobil Diablo oyununu tanıttı. Bu karar her ne kadar tepki çekse de, ortada olan bir gerçeklik var. Para mobil oyunlarda.

Brawl Star rekor gelir
Mobil sektörün önde gelen şirketlerinden birisi de bildiğiniz üzere Supercell. Şirletin son oyunu Brawl Stars geçen hafta tüm dünya için çıkışını yaptı ve tek bir hafta içinde 10 milyon dolar gelir elde etmeyi başardı. Oyun şu anda ABD’de en çok indirilen ikinci, en çok gelir elde eden yedinci uygulama durumunda. Bu da gerçek bir rekor anlamına geliyor.
Supercell başarısı
Henüz oynamamış olanlar için söyleyelim ki, bir göz atmanıza değebilir sebebi ise dünyanın en başarılı mobil geliştiricilerinden biri tarafından yapıldı. Aynı stüdyo daha önce Clash of Clans ve Clash Royale gibi oyunlarında yapımcısı konumunda.
Brawl Star hakkında
Brawl Stars 3’e 3 mobil nişan alma oyunu olarak karşımıza çıkıyor ve bolca oyun modu sunuyor. Üstelik pek çok klon, otomatik oynanan yapımın aksine kendine özgü dinamiklere sahip ve denemeye değer. Lakin özgün sayılmaz. 2018 içinde benzer bir çok oyun yayınlandı hatta popüler dahi oldu.
Brawl Star nasıl kazandı?
Supercell neden bir kopya oyun geliştirdi? Daha doğru soru ise şu, nasıl bu kadar kazandı? Fikrimiz şu şekilde, Supercell ‘in topluluğu oldukça geniş. Brawl Star reklamları hem Clash of Clans ‘da hemde Clash Royale ‘de bolca yapıldı. Herkesin duyması sayıldı. Herkes bir kez indirme indirme rekoru zaten kırılır.
Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Crysis

Hitman 3 oyun direktörü Crysis 4 geliştirmesine liderlik etmek için Crytek'e katıldı

Moba

Riot Games, League of Legends'ta Savaşı Yavaşlatmak İstiyor

Halo Infinite

343 Industries'in Başka Bir Halo Projesi Üzerinde Çalıştığı İddia Edildi

Nişancı Oyunu

Yakında çıkması beklenen retro nişancı Selaco'dan yepyeni ekran görüntüleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.