Mobil Oyun

Super Spell Heroes Oyunundan İnceleme

Flaregames’in yayınladığı ve renkleriyle sizi kendine hayran bırakacağı kadar oynanış olarak da etkileyecek Super Spell Heroes oyunu, 127MB indirme boyutuyla Android platformunda karşınızda. Oyunu Android üzerinden denediğim için iOS ile ilgili bilgi vermeyeceğim lakin fazla bir fark olduğunu da düşünmüyorum.

Super Spell Heroes

Super Spell Heroes 

Oyun dik ekran oynanan renkli ve çekişmeli bir oyun. Basit yapısıyla sizi kendine çekiyor ama sonra taktik yapmanız gerekiyor. Çekişme arttığı zaman da oyundaıkmanız mümkün olmuyor. 
Super Spell Heroes Android Oyun

Super Spell Heroes genel bilgi

Oyun bir çok farklı oyun türünü harmanladığı için bir çok oyuncu grubuna hitap ediyor. Renk eşleştirme, strateji, rol oyunu gibi farklı oyun türlerinden izler bulmanız mümkün diyebiliriz. 
Super Spell Heroes Android

Super Spell Heroes oynanış 

Bir yol üzerinde görevlerle ilerliyor ve büyücünüzü geliştiriyorsunuz. Her bir görevden sonra başka bir göreve geçip haritada yukarılara tırmanıyorsunuz. Her bir adım daha zor bir görevi size getiriyor. 
Oyunda yetenekler var ve bu yetenekleri geliştirmeniz gerekiyor. İşin en eğlenceli yanı ise yeteneklerin kullanışları. Yetenekleri kullanmak için ekranınızdaki renkleri eşleştirmemiz gerekiyor. Ayrıca renkli kutuların üzerinde, yani bazılarında yetenek simgeleri bulunuyor ve bu simgelerle yetenekleri başlatmak mümkün. 
Bir yeteneği kullanmak için o kutudan başlayarak aynı renkleri eşleştirmemiz gerek. İşin iyi ve çekişmeli tarafı şu şekilde; ne kadar çok aynı renkte kutucuğu birbirine bağlarsanız o kadar güçlü bir büyü yapıyorsunuz. 
Yeteneklerin kullanışı hakkında son söylemek istediğim şey ise sıraya sokulduğu. 3 yeteneği üst üste kullanabilirsiniz, lakin her birinin bir yapılış süresi bulunuyor (cast). Bu yüzden rakibinizi kullandığı yeteneğin size gelmeden önce önlemini alabilir örneğin kalkan basabilirsiniz. Dediğim gibi zamanını iyi ayarlamanız gerekiyor. 
Candy Crush oyunlarına benzer bir haritaya sahip oyun, ayrıca haritada yeteneklerinizi geliştirebileceğiniz bir takım alanlara sahip. Belli aşamalar sonunda bu alanlar aktif oluyor ve belli bir zaman süresince işleniyor. Sonunda da ödül olarak sizi ve yeteneklerinizi geliştirme imkanı veriyor. 
Basit bir tablo üzerinden renkleri eşleştirdiğinizi düşünebilirsiniz. Ama oyunun içine girdiğinizde oldukça zormuş diyeceksiniz. 
Bazen istediğiniz renkler geçmezken bazen çok farklı alanlarda belirdiğinden eşleştiremiyor ve yeni kutuları beklemek zorunda kalıyorsunuz. Rakibinize karşı bu durum sizi oldukça zor durumda bırakıyor. 
Lafı fazla uzatmadan sizler için kaydettiğim videolara göz atmanızı rica ediyorum. Oyunun bir çok bölümünü bu videolarda görmeniz mümkün. 

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Rol Oyunu

Mount and Blade 2 Bannerlord Oyununda İtibar Nasıl Kazanılır?

Strateji

Dune: Spice Wars çıkış tarihi, oynanabilir gruplar ve daha fazla ayrıntı açıklandı

Age of Empires 4

Age of Empires 4 önümüzdeki hafta güncellenecek, güncelleme detayları yazımızda

Strateji

Starship Troopers: Terran Command Yine Ertelendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.