Mobil Oyun

Clash of Kings Hızlı Gelişme Taktikleri

Clash of Kings, gerçek zamanlı mobil strateji oyunudur. Bu açıdan boşuna hile kod aramayın. Bulmuş olsanız bile ilk güncellemede açık kapatılır farkedilirseniz ban yersiniz. Bu nedenle daha mantıklı kararlar verin ve hızlıca seviye atlamaya bakın. Bu yazıda sizlere Clash of Kings İçin en hızlı şekilde nasıl gelişeceğiniz ile ilgili bir kaç basit bilgi vereceğim.

Clash of Kings hızlı gelişmek

Bu yazıda oyunla ilk kez başladınız, ne yapacağınızı bilmiyorsunuz, nereden başlasam diyorsunuz gibi sorunlara çözüm olacağız.

Clash of Kings ana bina

Oyunun temelidir ve diğer bütün binalar buna bağlıdır. Bu açıdan ilk amaç bunu mümkün olduğunca en üst seviyede tutmaktır. Örneğin kışlayı ana bina seviyesi üzerine çıkartmazsınız. Sizden ana binayı güçlendirmenizi isteyecektir. 

Clash of Kings kaynaklar

Oyunda bir asker basmak ya da bir binanın seviyesini yükseltmek için gerekli şeydir. Bunu hem kalemimin içinden elde edebilir, haritadan askerle toplayabilir, diğer oyunculara saldırarak onlardan alabilirsiniz. Olmazsa olmazdır. Kaynak binalarınızı hemen yükseltmeye bakın. İlk etapta saldırı yapamayacağınız için kale içi laynaklarınızı kullanmanız gerekecek. 

Hızlı gelişmek için araştırma

İlk fırsatta araştırma yapmak için binanınızı kurun. Kesinlikle inşaat hızınızın arttıran araştırmayı yapın. Bu sayede ilk seviyede biraz daha hızlı inşaa edebilirsiniz. Daha sonra kaynak üretimiyle ilgili araştırmalarınızı yapın. Bu sayede kale içinde ürettiğiniz kaynaklar daha hızlı dolacaktır. 

Clash of Kings hızlı gelişmek için askerler

En önemli şey kaynak. Bu tür oyunları oynayanlar bilir ki kale içinde ürettiğiniz ya da haritadan topladığınız kaynaklar asla yeterli gelmez. Oyunun temeli bu. Başka kaleden almalısınız. Bu açıdan bir an önce asker başın ve kendinizden nispeten daha güçsüz kalelere saldırın. Kaleye saldırmadan önce mutlaka gözleyin ki kaynak yoksa boşa vakit harcamayın ya da sizden daha çok askeri ya da başkasının desteği varsa askerleri heba etmeyin. Güçlü asker, çok kaynak demektir. 

Hızlı gelişmek için klana katılmak

Oyun arkadaşı her zaman iyidir. En önemli etkeni size kaynak gönderebilir. Ayrıca biri size saldırırken asker desteği sağlayabilir. Bunun için ilk fırsatta basmanız gereken binalardan birisi ticaret yaptığınız bina diğeri ise elçilik binasıdır. Bununla beraber bir klanın en önemli özelliklerinden birisi ittifak tarlası. Bu tarlaya aynı anda çok sayıda ittifak mensubu asker gönderebilir. Bir çeşit kaynak toplanır. Bu tarla asker saklamak için de kullanılır çünkü saldırılamaz. Büyük miktarda kaynak elde etmek için bire bir çözümdür. 
Clash of Kings hızlı gelişmek

Clash of Kings kahraman yetenekleri

Clash of Kings, mobil strateji oyununda bildiğiniz gibi kahramanlar bulunuyor. Kahramanınızın ayrıca yetenekleri var. Bubyetenek ağacını oyuna girer girmez gelişim kısmında düzenleyin. İlk etapta kesinlikle savaş kısmına puan harcamayın. Üretiminizi arttıran ya da inşaa ve araştırma hızı veren özelliklere puan verin. Puan toplamak için seviye atlamanız gerekiyor. Her puan çok değerli. Değiştirmek için gerçek para kullanılıyor. O açıdan yanlış yapmayın. 
Clash of Kings kahraman yetenekleri

Clash of Kings yan kale açmak

Oyunun hesap değiştirme sistemi sayesinde aynı krallıkları birden fazla kale almanız mümkün. İki kaleye bakabilir birini ana kale diğerini çiftlik olarak kullanabilirsiniz. Oyuncular genelde ikisini aynı klana sokmuyor. Bunun sebebi oyunda ittifak içindekiler birbirlerine kaynak gönderdiğinde kaynaktan vergi kesintisi olurken bir kaleye saldırdığınızda ganimetinizden bir kesinti olmuyor. Bu nedenle aynı klanda olmuyorlar ki saldırıp kaynakları topluyorlar. Bu şekilde kaynak elde edebilir ve hızlı bir şekilde gelişebilirsiniz. 

Clash of Kings altın almak

Oyunda parayla altın satılıyor. Bu altınlarla kaynak paketleri alınabiliyor. Bu sayede hızlı gelişmek mümkün ama size pahalıya patlayacağını söylesem yanlış olmaz. Uzak durun. 

İkinci işçi

Oyunda aynı anda iki inşaat yapmak mümkün. Lakin ikinciyi kiralamak için para gerekiyor. Oyun size kısa süreli ikinci işçiyi veriyor. Hediye ediyor. Hemen kullanıp geliştiğinize bakın. İmkanınız varsa uzun süreli ikinci işçi kiralayın. Özellikle yeni başladığınızda çok hızlı gelişirsin olanak tanıyacaktır. İkinci işçi altınla kiralanır. 
Clash of Kings, yeni başlayanlar için bir kaç ipucu verdik. Oyuna ilk girdiğinizde mutlaka uygulayın. Bu sayede kafanız karışmadan daha hızlı gelişeceksiniz. Oyun belli bir seviyeden sonra iyice yavaşlıyor. Bu seviyeden sonra bu taktikler elbette işe yaramayacaktır. O seviyeden sonra en önemli etken para olmaktadır. Bilginize. 
Bu konuyu forumda tartış
Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
AksiyonMobil Oyun

Assassin's Creed Jade oynanışı internete sızdı

Mobil OyunNişancı OyunuRehber

Rainbow Six Mobile Tier Listesi, En İyi Operatörler

Mobil OyunRehberStrateji

Clash of Clans'da Bir Klana Nasıl Katılırsınız?

Mobil Oyun

Warcraft mobil oyunu, 3 Mayıs'ta oldukça gizemli bir şekilde ortaya çıkacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir