Mobil Oyun

Rehber: Pubg Mobile Silah Tepmesini En Aza İndirmek

Dünyanın en popüler oyunlarından birisi Pubg Mobile ayrıca kendi türünde en gerçekçi grafikleri ve sesleri veren mobil oyundur. Bir çok oyuncu Pubg Mobile‘da başarılı olmak için ve daha iyi olmak adına ipuçları arayışına giriyor. Biz de bir tanesini verelim istedik.
Bu yazımızda Pubg Mobile için genel olarak silah kullanımı ve silah geri tepmesini azaltmak üzerine bilgi vereceğiz. Bu önerilerimizi uyguladığınız zaman daha başarılı olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Çömelerek ya da yatarak ateş etme

Pubg Mobile’da nişan almak oldukça zor. Bir de buna silahın geri tepmesi eklenince hedefi tutturmak daha da zor hale geliyor. Bildiğiniz gibi Pubg Mobile’da nişan yardımı yok. O halde bu ipucunu kullanarak daha başarılı nişan almanız mümkün.
pubg mobile silah tepmesini nasıl azaltırsın
Nişanı çömelerek ya da yatarak alın. Bu tepmeyi azaltacak ve merminin yayılmasını önleyecektir. Bu sayede bütün ateşlediğiniz mermiler hedefine gidecektir. Örneğin AKM çömelerek ya da yatarak ateşlendiği zaman geri tepmesi %50 oranında azalır.

Sağa ya da sola eğilerek ateş edin

Bu özellik sayesinde yine hatırı sayılır derecede silah tepmesini azaltır ve merminin hedefe gitmesini sağlarsınız. Bunu yaparken mutlaka ekranda nişan alma simgesi olmalı.

Tekli atış modunu kullanın

Otomatik silah kullanırken tetiğe bastığınız anda silah olabildiğince fazla mermiyi ateşlemeye başlar. Bu seri atış geri tepmeye neden olur. Bunu engellemek için tek atış moduna alın. Nişan alın ve ateş edin.

İki ateş butonunu da kullanmak

Pubg Mobile’da hem sağa hem de sola ateş butonu eklemeniz mümkün. Bir çok oyuncu neden iki tane olduğunu merak ediyor olabilir. Bunun sebebi, sağ parmakla kamerayı sağa ya da sola döndürürken aynı anda sol parmakla ateş edebilmektir. Öbür türlü sadece sağda ateş butonu bulunursa hem kamerayı çevirip hem de ateş etmeniz mümkün değildir.

Alıştırma yapmak

Alıştırma moduna girerek biraz silahları tanımanızı öneriyoruz. Bu sayede tepme ve diğer sıkıntıların neye sebep olduğunu görebilir ve gerçek bir oyunda buna önlem alabilirsiniz. Örneğin ateş ettiğiniz zaman silah sağa doğru kayıyorsa bunu oyunda kullanırken siz aksi yönde nişanınızı destekleyebilirsiniz.

Oyun içinden doğru eşyaları alın

Oyunda tepmeyi azaltacak bazı aparatlar vardır. Bunlar silahınızı geliştirmenize yardımcı olur. Örneğin bir oyuncu dürbünü bulduğu zaman doğrudan alır ama diğer aparatları önemsemezse nişanda sıkıntı yaşayabilir.

Hassasiyeti ayarlayın

Hassasiyetinizi ayarlayabilirsiniz. Kamerayı döndürmek için parmağınızla sağa çektiğiniz zaman çok yavaş ya da aşırı hızlı bir dönüş yapıyor olabilirsiniz. Kendinize göre bunu Ayarlar – Hassasiyet kısmından ayarlamanız mümkün.
Bu basit taktiklerle Pubg Mobile’da daha başarılı bir performans sergilemeniz mümkün.

Pubg Mobile için sizin taktik önerileriniz varsa buradan yazın.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
AksiyonMobil Oyun

Assassin's Creed Jade oynanışı internete sızdı

Mobil OyunNişancı OyunuRehber

Rainbow Six Mobile Tier Listesi, En İyi Operatörler

Mobil OyunRehberStrateji

Clash of Clans'da Bir Klana Nasıl Katılırsınız?

Mobil Oyun

Warcraft mobil oyunu, 3 Mayıs'ta oldukça gizemli bir şekilde ortaya çıkacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir