Battle Royale

Pubg Mobile Mobil İnternet Tüketimi

Pubg Mobile, dünyanın en çok oynanan mobil battle royale oyunu, oldukça ilgimizi çekti. Siz de oynuyorsanız ya da oynamayı düşünüyorsanız ne kadar internet harcadığını merak ediyor olmalısınız? Bunun için sizlere bir kaç seçenekle birlikte ne kadar internet tüketebileceğinizi açıklıyoruz.

Pubg Mobile ne kadar internet yer?

Dosya boyutu oldukça büyük olan Pubg Mobile’ı kesinlikle wifi üzerinden indirmenizi tavsiye ediyoruz. Wifi bulamayanlar için 1.5Gb ‘dan daha büyük bir dosya indireceklerini belirtelim. Ayrıca oyun içindeki modları daha sonradan indirmeniz gerekebilir. Bunlarda 250Mb civarındadır.
Bunların hepsini indirdiğinizi varsayarsak mobil üzerinden oynarken internet tüketiminize etki edecek durumlar şunlardır;
  1. Grafik kalitesi
  2. Oyuncu sayısı
  3. Takımınız
  4. Mikofon kullanımı
  5. Ses kullanımı
  6. Girdiğiniz aksiyon
pubg mobile internet kullanımı
Bunları dikkate alarak şunları ekleyebiliriz.
Grafik kaliteniz en düşük durumdayken ve de solo girdiğiniz zaman ortalama bir karşılaşma 20dk sürerse burada tüketeceğiniz internet miktarı 20Mb civarıdır.
Grafik kalitesi arttıkça bu miktar artacaktır. Çift kişi ya da takım girdiğiniz zaman bu miktar artar. Ayrıca mikrofon kullanırsanız bu miktar artar. Çevredeki aksiyon arttıkça bu miktar artar.
Son olarak bir maç için maksimum tüketiminiz sadece oyun içinde herhangi bir indirme yapmadan 50Mb civarında olacaktır. Bununla ilgili detaylı inceleme yapmayı planlıyorum. Takipte kalınız.

Ayrıca Bakınız:   Turkcell Pubg Mobile İnternet Paketi Nasıl Yapılır?

Pubg Mobile internet tüketimi hakkında tartışma alanı

Tarık B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber -oyunda.org- kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Battle RoyaleEtkinlik

Pubg Mobile Kırmızı Zarf Yağmuru Başlıyor

Battle RoyaleSavaş Oyunları

Call of Duty Mobile 3. Sezonla Oyuna Eklenen Özellikler

Battle RoyaleListe

2020'de Oynayabileceğiniz En İyi Battle Royale Oyunları

Battle RoyaleGüncelleme

Grena Free Fire'a Önemli Güncelleme. Eski içerikler yeni içerikler

Mobil Oyunlardan Ücretsiz Haber Alın

Mobil oyun haberleri, mobil oyun incelemeleri, hata çözümleri, etkinlikler ve güncellemelerle ilgili bilgilendirilmek, yeni oyunları keşfetmek için abone olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir