Battle Royale

Pubg Mobile Mobil İnternet Tüketimi

Pubg Mobile, dünyanın en çok oynanan mobil battle royale oyunu, oldukça ilgimizi çekti. Siz de oynuyorsanız ya da oynamayı düşünüyorsanız ne kadar internet harcadığını merak ediyor olmalısınız? Bunun için sizlere bir kaç seçenekle birlikte ne kadar internet tüketebileceğinizi açıklıyoruz.

Pubg Mobile ne kadar internet yer?

Dosya boyutu oldukça büyük olan Pubg Mobile’ı kesinlikle wifi üzerinden indirmenizi tavsiye ediyoruz. Wifi bulamayanlar için 1.5Gb ‘dan daha büyük bir dosya indireceklerini belirtelim. Ayrıca oyun içindeki modları daha sonradan indirmeniz gerekebilir. Bunlarda 250Mb civarındadır.
Bunların hepsini indirdiğinizi varsayarsak mobil üzerinden oynarken internet tüketiminize etki edecek durumlar şunlardır;
  1. Grafik kalitesi
  2. Oyuncu sayısı
  3. Takımınız
  4. Mikofon kullanımı
  5. Ses kullanımı
  6. Girdiğiniz aksiyon
pubg mobile internet kullanımı
Bunları dikkate alarak şunları ekleyebiliriz.
Grafik kaliteniz en düşük durumdayken ve de solo girdiğiniz zaman ortalama bir karşılaşma 20dk sürerse burada tüketeceğiniz internet miktarı 20Mb civarıdır.
Grafik kalitesi arttıkça bu miktar artacaktır. Çift kişi ya da takım girdiğiniz zaman bu miktar artar. Ayrıca mikrofon kullanırsanız bu miktar artar. Çevredeki aksiyon arttıkça bu miktar artar.
Son olarak bir maç için maksimum tüketiminiz sadece oyun içinde herhangi bir indirme yapmadan 50Mb civarında olacaktır. Bununla ilgili detaylı inceleme yapmayı planlıyorum. Takipte kalınız.

Pubg Mobile internet tüketimi hakkında tartışma alanı

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
Battle RoyalePUBGRehber

PUBG'de Senzu Fasulyesi Nasıl Alınır ve Kullanılır?

Battle RoyaleFortniteRehber

Fortnite'ta görsel ses efektleri nasıl açılır?

Battle RoyaleFortnite

Fortnite'ta Emerald Axe Nasıl Alınır?

Battle RoyaleNişancı OyunuWarzone

Warzone 2'de Nuke Skin Nasıl Alınır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir