Mobil Oyun

Rules of Survival Kachawan Kostümü Kaldırılıyor

Sevilen mobil Battle Royale oyunlarından olan Rules of Survival anı bir açıklama yaparak geçmişteki bir güncellemede oyuna ekledikleri Kachawan kostümünü bir sonraki güncellemede oyundan tamamen kaldıracaklarını bildirdi. Bunun sebebi olarak ise dini inançları sebebiyle bazı oyunların güvendiğini ileri sürdü. Açıklama şu şekilde;

Sevgili hayatta kalanlar;
Son güncellemede Lapu Lapu ve Kachawan tema paketlerini oyuna dahil etmiştik. Bu iki görünüşü de Güneydoğu Asya kültürünü ön plana çıkarmak için yaptık. Fakat farkettik ki Kachawan kostümü bazı oyuncuların dini inançlarını rencide ediyor. Bu açıdan 16 Ocak tarihinde gerçekleşecek olan güncellemede Kachawan kostümünü oyundan tamamen çıkarmaya karar verdik. Bütün dinlere ve inançlara saygılı olduğumuzu göstermek için bu kararı aldık. Anlayışları için bütün oyuncularımıza teşekkür ederiz.
Not: Bu kostümü almış oyunculardan kostüm güncelleme sonrası silinmeyecektir.

Uzak doğuda bazı hayvanların kutsal olduğu biliniyor. Özellikle bazı inançlara göre fillere asla dokunulmaz. Bu açıdan fil kafasının olduğu bir kostüm oyun içinde bu inanca sahip oyuncuları rahatsız etmiş olabilir. Zira oyun içinde bunu giymiş insanlara saldırılıyor ve öldürülüyorlar. Bu nedenle rahatsızlık söz konusu olabilir.

Mobil Battle Royale Oyunu Rules of Survival ‘ın en baştan neden bu kostüme izin verdiği de merak konusu.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
FortniteRehber

Fortnite: Ücretsiz Major Mancake Kostümü

Fortnite

iPhone'da Fortnite Oynama (2022)

Minecraft Dungeons

Minecraft Dungeons'ın Luminous Night güncellemesi, Kule'ye yeni biyomlar ekliyor

Battle Royale

Ubisoft, sayısız sızıntıdan sonra Project Q'yu resmen duyurdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.