Mobil Oyun

Rules of Survival Kachawan Kostümü Kaldırılıyor

Sevilen mobil Battle Royale oyunlarından olan Rules of Survival anı bir açıklama yaparak geçmişteki bir güncellemede oyuna ekledikleri Kachawan kostümünü bir sonraki güncellemede oyundan tamamen kaldıracaklarını bildirdi. Bunun sebebi olarak ise dini inançları sebebiyle bazı oyunların güvendiğini ileri sürdü. Açıklama şu şekilde;

Sevgili hayatta kalanlar;
Son güncellemede Lapu Lapu ve Kachawan tema paketlerini oyuna dahil etmiştik. Bu iki görünüşü de Güneydoğu Asya kültürünü ön plana çıkarmak için yaptık. Fakat farkettik ki Kachawan kostümü bazı oyuncuların dini inançlarını rencide ediyor. Bu açıdan 16 Ocak tarihinde gerçekleşecek olan güncellemede Kachawan kostümünü oyundan tamamen çıkarmaya karar verdik. Bütün dinlere ve inançlara saygılı olduğumuzu göstermek için bu kararı aldık. Anlayışları için bütün oyuncularımıza teşekkür ederiz.
Not: Bu kostümü almış oyunculardan kostüm güncelleme sonrası silinmeyecektir.

Uzak doğuda bazı hayvanların kutsal olduğu biliniyor. Özellikle bazı inançlara göre fillere asla dokunulmaz. Bu açıdan fil kafasının olduğu bir kostüm oyun içinde bu inanca sahip oyuncuları rahatsız etmiş olabilir. Zira oyun içinde bunu giymiş insanlara saldırılıyor ve öldürülüyorlar. Bu nedenle rahatsızlık söz konusu olabilir.

Mobil Battle Royale Oyunu Rules of Survival ‘ın en baştan neden bu kostüme izin verdiği de merak konusu.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
AksiyonMobil Oyun

Assassin's Creed Jade oynanışı internete sızdı

Mobil OyunNişancı OyunuRehber

Rainbow Six Mobile Tier Listesi, En İyi Operatörler

Mobil OyunRehberStrateji

Clash of Clans'da Bir Klana Nasıl Katılırsınız?

Mobil Oyun

Warcraft mobil oyunu, 3 Mayıs'ta oldukça gizemli bir şekilde ortaya çıkacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir