Savaş Oyunları

Full Metal Monsters Android / iOS Mobil Oyun

Daha önce ön kayıt aşamasında olduğunu duyurduğumuz Full Metal Monsters oyunu yayınlandı. Ben de sizler için ilk bakış tadında bir tanıtım yapayım dedim. Oyunun bir çok alternatifi olsa da kendi tarzında temasıyla dikkat çekmeyi başardı. Örneğin War Robots gibi oyunlardan ayrılan yönü dinozorlar… Tanıtımını yapmadan önce bilinen istatistiklerini sizlerle paylaşalım. Google Play’de 400 mb olarak görülen oyun Ai Games Fz tarafından yayınlanıyor. Kısa süre içerisinde 50 bin indirme sınırını geçen oyun şu zamana kadar aldığı 16 bin yorumla 4.5 puan olmayı başardı. Bakalım oyunun detayları ne, hoşunuza gidecek mi?

Dinozorlar evcilleşti, evrimleşti, ve silahlandı

Full metal Monsters mobil oyun tanıtım ve Oynanış video

Oyunun en önemli özelliklerinden birisi dinozor temalı olması. Elbette farklı dinozorlar sizlere farklı özellikler sunuyor. Örneğin uçan kanatlı bir dinozor size hava alternatifi sağlıyor. Küçük bir dinozor hız avantajıyla oynanabilirken devasa büyüklükte dinozorlar daha fazla güç sahibi. Oyun tarzınıza göre seçebilirsiniz.

3 farklı dinozor tipi var

Full metal Monsters dinozor tipleri

Full Metal Monsters mobil oyununda oynayabileceğin 3 farklı dinozor tipi mevcut. Bunlarda kendi içinde ayrılsa da temelde şu şekilde listelenebilir;

  1. Makinize
  2. Tamamen doğal
  3. Gerçekliği artırılmış

Makinize dinozor türü tamamen metalden oluşurken eski silahlara karşı kalkan savunması özelliğiyle dikkat çekiyor. Yakın savaşlarda etkili olan bu canavar bir yerden bir yere güçlü sıçrayış özelliğine sahiptir.

Youtube Kanalıma Abone Olabilirsin

Tamamen doğal dinozor yine yakın dövüş kralı bu dinozor türü güçlü bir kükreyişle düşmanları şok eder.

Gerçekliği artırılmış dinozor hem makine hem de doğal dinozor karışımı olup yakın dönüşte boynuzlarını kullanırken ayrıca can yenileme özelliğiyle dikkat çeker.

Savaş alanı

Full metal monsters uçan dinozor savaş alanı

Dinozorların özelliklerinin yanında oyunda çok sayıda eski tür ve yeni tür olmak üzere silahlar da bulunuyor. Dinozorun özelliklerini kullanabileceğiniz gibi taktığınız silahları da savaşta kullanabiliyorsunuz. Bu sayede düşmana üstünlük sağlamak mümkün. Eski tür silahlar, yeni nesil teknoloji harikaları, ne isterseniz burada ve geliştirilebilir olarak sizleri bekliyor.

Full metal Monsters dinozor silahlandırma

5v5 savaşlar

Gerçek kişilerle maça girip 5v5 oynamamız mümkün. Uzaktan yakından her türden aksiyon mevcut. Oyunun türü ise genel olarak tps tanı 3. Şahıs bakış açımı nişancı oyunu. İster hava dinozorlarıyla ister kara dinozorlarıyla savaşabilir rakibimiz yanınızda savaşanlarla alt edebilirsiniz.

Oyuncular oyun hakkında ne diyor?

Kısa zaman içindeok sayıda indirilen ve puanına baktığınız zaman başarılı olduğu görülen oyun Full Metal Monsters hala geliştirme aşamasında. Peki bu güne kadar oyunu deneyimlemiş farklı insanlar ne diyor? Sizlere tecrübe olması için paylaşıyorum.

Reklamlar

Oyun ücretsiz olduğundan ana para kazanma yöntemi reklamlar. Bir çok oyuncu rahatsız edici olduğunu vurgulamış. Oyunda reklam kaldırma seçeneği olabilir ya da eklenebilir ama genel durumda reklamlar geçilemediği için can sıkıcı bir noktaya gelmiş.

Ücretli içerikler

Bir çok yorumda paraya dayalı yani p2w olduğu yazıyor. Bu açıdan en dikkat çekici eşya ise savaşta dikilmek için kullanılan ve gerçek parayla alınabilen eşya. Oyunda güç dengelerini değiştiriyor. Bununla birlikte bir çok dinozor parayla satılıyor. Bir çok oyuncu bu satışlardan da memnun değil.

Bağlantı hataları

Oyuncuların çoğu bağlantı hatası aldığını belirtmiş. Oyunu indiremeyen indirip giremeyen girdiğinde oyundan atılan hatta savaş esnasında oyundan düşen bir çok oyuncu bulunuyor. Ama ilk etapta oyunun hala geliştirme aşamasında olduğunu geliştiricisi zaten belirtmiş. Bu hatalar yakın zaman içinde giderilecek olsa da şimdilik kötü bir izlenim bırakıyor. Bununla birlikte yükleme ekranlarının oldukça uzun sürdüğünü ve çok beklettiğini özellikle belirten çok sayıda oyuncu bulunuyor.

Gelişmemiş dinozorlar ve dinozor ücretleri

Bir çok yorumda savaş esnasında oyuna bazen gelişmemiş dinozor düştüğü ve bunun takımı zor durumda bıraktığı görüşünü okudum. Ayrıca dinozorların gerçek parayla alınması da hiç hoş bir durum olmamış.

Olumlu değerlendirmeler

Olumlu bir yorum yok mu diyenler, bir çok yorum grafiklerin iyi olduğunu onaylıyor. Oynanış da beğeniliyor. Lakin herkesin daha iyi olması için önerileri bulunuyor. Onlarında yukarıda sıraladım.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Mobil OyunRehberStrateji

Clash of Clans'da Bir Klana Nasıl Katılırsınız?

Moba

Riot Games, League of Legends'ta Savaşı Yavaşlatmak İstiyor

Mobil Oyun

Warcraft mobil oyunu, 3 Mayıs'ta oldukça gizemli bir şekilde ortaya çıkacak

Strateji

Tarayıcıdaki popüler bilim kurgu MMO oyunu OGame yakında mobil cihazlara geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
Clash of Clans Sezon Mücadeleleri Geliyor