Nasıl YapılırStrateji

Supercell’in Yeni Bağlantı Seçeneği: Supercell ID

Clash of Clans, Clash Royale, Brawl Stars, Hay Day, Boom Beach gibi oyunların arkasında olan şirket Supercell, yeni bir sisteme geçti. Artık bütün Supercell oyunları tek bir hesapta toplanıyor. Bir hesaba sahip olduğunuz zaman bütün Supercell oyunlarına girebilirsiniz. Bu yöntem Google tarafından uzun zamandır kullanılıyor. Tek bir Google hesabınızla bütün hizmetleri kullanmanız mümkün oluyor. Tek bir Supercell ID ile bütün oyunlara erişmek mümkün oluyor. Bu yazımızda Supercell ID nasıl alınır resimli olarak anlatacağım. Supercell id kaydol işlemi için detaylarımızı yazının devamında bulabilirsiniz.

Supercell ID almadan önce sistem nasıl?

Şimdi kullanılan sistem Google Play ya da AppStore ile bağlantı sağlıyor. Ama telefonunuzda farklı Google hesapları açılabildiği için hangi hesabın nereye bağlı olduğunu hangi oyuna hangi hesapla gireceğinizi unutma durumunuz var. Bakınız Clash Royale bağlantı alternatifleri.

Supercell ID bağlantısı

Resimde görüldüğü üzere eskiden 2 farklı bağlantı yöntemi vardı. Google Play ve Facebook. Şimdi ise 3. bir yöntem eklendi. Supercell ID. Bu sayede hem oyuna yeni erişme yöntemi hem de bütün oyunlara girme yöntemi olarak kullanılabilecek.

Supercell ID nasıl alınır?

İlk önce bir Supercell oyununa giriniz. Ayarlar kısmına ulaşınız. Burada bağlantı yöntemlerini göreceksiniz. Supercell ID yöntemi kırmızı şekilde ‘bağlı değil’ şeklinde görünecektir. Supercell id nasıl oluşturulur sorusuna cevap olmak için maddeler halinde ilerliyoruz.

Supercell ID bağlantısı

Bu butona tıklayın. Daha sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

Supercell ID bağlantı alma

Daha önce hesap almadığınız için ‘şimdi kaydolun’ bağlantısına tıklayın. Aşağıdaki ekranla devam edin.

Supercell ID bağlantısı alma

Devam et butonuyla işleme devam ediyoruz. Bu aşamadan sonra sizde e-Posta adresi isteyecek. Doğru hesabı sesiniz. Daha sonra kullanmayacağınız ya da erişimi olmayan hesapları yazmayın.

e-Posta hesabınızı 2 kez yazın ve kaydol butonuna tıklayın. Bu işlemden sonra bu posta adresine kod gidecek.

Bu e-Posta 6 arkamdan oluşan bir kod barındırıyor. Bunu aklınızda tutun ve oyuna geri dönün. Aşağıdaki ekrana kodu yazın.

e-Posta adresine gelen kodu yazdıktan sonra gönder butonuyla devam edin.

İşlem bu kadar. Tamam diyerek ilerledikten sonra Supercell ID almış olacaksınız ve bu hesapla bağladığınız bütün Supercell oyunları aynı yerden erişilebilir olacak.  Son görünüm de aşağıdaki gibi olmalı. Supercell id oluştur işlemi bu kadar basit. Bundan sonra Supercell id bağlan seçeneğiyle oyuna girmeniz mümkün.

Burada bir sorun var gibi görünüyor. Muhtemelen son güncellemeden kaynaklı Google Play bağlantısının kopması. Normalde ben hesabıma Google Play ile bağlıyım ama görüldüğü üzere bağlantım kopmuş. Bu yazımızda genel olarak Supercell id nedir sorusuna cevap vermeye çalıştık. Supercell id kayıt olma yönteminden bahsettik. Supercell id bağlanma imkanı bulduğunuzu düşünüyoruz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
RehberStrateji

Manor Lords: Hastalıkları Nasıl Tedavi Edersiniz?

RehberStrateji

Manor Lords: Değirmeni Tamir Edin

RehberStrateji

Manor Lords: Haydutları Nasıl Durdurursunuz ve Yağmayı Nasıl Önlersiniz?

Nasıl YapılırRehber

Discord Reklamları Nasıl Kaldırılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Oyun Dünyası Bunu Konuşuyor: Pubg Yasakları