Basın Bültenie-Spor

Gaming In Turkey Kuveyt’e e-Spor Merkezi Açacak [Basın Bülteni]

Gaming in Turkey, Orta Doğu’da oyun ve espor ekosistemini geliştirmek üzere Future Communications Company ile iş birliğine imza attı.

Espor ve oyun dünyası popülaritesinin mevcut kültür içerisinde hız kesmeden büyümeye devam etmesi aynı zamanda rekabet ve fırsatları da beraberinde getiriyor. Global Oyun ve Espor Ajansı Gaming in Turkey, Future Communications Company’nin yeni projesi Rush for Fun; Rush Esports Arena konsepti, oyun, pazarlama, markalaştırma, canlı yayınlar, profesyonel espor ve oyun turnuvalarını birlikte geliştirmek ve düzenlemek üzere stratejik bir iş birliği yaptı.

Espor’da 2020 yılında 1 milyar 480 milyon dolar gelir bekleniyor

Bugün, 152 ülkeden 300 milyon espor hayranı, canlı yayın platformları üzerinden online oyunları takip ediyor. Araştırma firması Newzoo’ya göre, MENA oyun pazarı önümüzdeki sekiz yıl içinde 1 milyar 6 milyon dolardan, 4 milyar 4 milyon dolara artış ile gelirini dörde katlayacak. Küresel espor endüstrisinin sadece 2020 yılında 1 milyar 480 milyon dolar gelir elde etmesi bekleniyor.

Ayrıca Bakınız:   [Basın Bildirisi] Rise of Kingdoms'a Osmanlı İmparatorluğu Eklendi
Youtube Kanalıma Abone Olabilirsin

Rush Esports Arena’nın, Kuveyt ve tüm Orta Doğu bölgesi için önemli olduğunu belirten Gaming in Turkey Kurucu ve CEO’su Ozan Aydemir, “Partnerimiz Future Communications Company ile birlikte Orta Doğu’daki oyun ve espor ekosistemini yeniden şekillendireceğiz. Rush Esports Center sadece bir başlangıç” dedi.

gaming in turkey

Future Communications CEO’su Mr. Salah Al Awadi, “Seyircilerin sayısı, turnuva katılımları, sponsorluklar ve teknolojik yenilikler karşısında söze ne hacet.  Kuveyt’te giderek artan espor takımları, bölgesel ve küresel olarak rekabet etme potansiyeline sahip. Kuveyt’te ve bölgede oyun sektörünü profesyonel bir konuma getirmek için önümüzde büyük bir fırsat olduğunu görüyoruz” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyadan Takip Et

Ayrıca Bakınız:   MOBA türünde devrim, Heavy Metal Machines! [Basın Bülteni]
Selvi K.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
Basın BülteniMMORPGPC

Shai İçin Ön Kayıt Başladı! Black Desert Online Haberleri [Basın Bülteni]

Basın BülteniMMORPG

MOBİL MMORPG’NİN yeni evreni MIA Online [Basın Bülteni]

Basın BülteniMoba

MOBA türünde devrim, Heavy Metal Machines! [Basın Bülteni]

Basın BülteniMMORPGPC

Shai ve Unutulmuş Diyar Yıldız Mezarı Maceraları [Basın Bülteni]

Mobil Oyunlardan Ücretsiz Haber Alın

Mobil oyun haberleri, mobil oyun incelemeleri, hata çözümleri, etkinlikler ve güncellemelerle ilgili bilgilendirilmek, yeni oyunları keşfetmek için abone olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Onumaya Değer
Pubg Lite Türkiye Açıldı İşte Bilmeniz Gerekenler