Basın Bültenie-Spor

Gaming In Turkey Kuveyt’e e-Spor Merkezi Açacak [Basın Bülteni]

Gaming in Turkey, Orta Doğu’da oyun ve espor ekosistemini geliştirmek üzere Future Communications Company ile iş birliğine imza attı.

Espor ve oyun dünyası popülaritesinin mevcut kültür içerisinde hız kesmeden büyümeye devam etmesi aynı zamanda rekabet ve fırsatları da beraberinde getiriyor. Global Oyun ve Espor Ajansı Gaming in Turkey, Future Communications Company’nin yeni projesi Rush for Fun; Rush Esports Arena konsepti, oyun, pazarlama, markalaştırma, canlı yayınlar, profesyonel espor ve oyun turnuvalarını birlikte geliştirmek ve düzenlemek üzere stratejik bir iş birliği yaptı.

Espor’da 2020 yılında 1 milyar 480 milyon dolar gelir bekleniyor

Bugün, 152 ülkeden 300 milyon espor hayranı, canlı yayın platformları üzerinden online oyunları takip ediyor. Araştırma firması Newzoo’ya göre, MENA oyun pazarı önümüzdeki sekiz yıl içinde 1 milyar 6 milyon dolardan, 4 milyar 4 milyon dolara artış ile gelirini dörde katlayacak. Küresel espor endüstrisinin sadece 2020 yılında 1 milyar 480 milyon dolar gelir elde etmesi bekleniyor.

Youtube Kanalıma Abone Olabilirsin

Rush Esports Arena’nın, Kuveyt ve tüm Orta Doğu bölgesi için önemli olduğunu belirten Gaming in Turkey Kurucu ve CEO’su Ozan Aydemir, “Partnerimiz Future Communications Company ile birlikte Orta Doğu’daki oyun ve espor ekosistemini yeniden şekillendireceğiz. Rush Esports Center sadece bir başlangıç” dedi.

gaming in turkey

Future Communications CEO’su Mr. Salah Al Awadi, “Seyircilerin sayısı, turnuva katılımları, sponsorluklar ve teknolojik yenilikler karşısında söze ne hacet.  Kuveyt’te giderek artan espor takımları, bölgesel ve küresel olarak rekabet etme potansiyeline sahip. Kuveyt’te ve bölgede oyun sektörünü profesyonel bir konuma getirmek için önümüzde büyük bir fırsat olduğunu görüyoruz” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyadan Takip Et

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
e-SporRehberSavaş Oyunları

Disk Yazma Hatası Nasıl Çözülür - CS:Go Çözüm Rehberi

e-SporNişancı Oyunu

Valorant'ta Silah Görünümü Nasıl Alınır?

e-SporNişancı OyunuRehber

Valorant'ta Bir Maçta Kaç Tur Var?

e-SporNişancı Oyunu

Valorant'ın Resmi Çıkış Tarihi Açıklandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Pubg Lite Türkiye Açıldı İşte Bilmeniz Gerekenler