Battle Royale

Pubg Mobile Ban Cezaları

Merhaba, sohbet havasında geçecek bu kısa yazımızda bir habere değinip kısaca detaylandıracağız. Pubg Mobile, mobil battle royale oyunu kuşkusuz mobil platformların ve bilgisayarların en çok oynanan battle royale oyunlarından birisidir. Son zamanlarda Pubg Mobile hile yapıldığı konusunda oyunculardan çok şikayetler geliyor. Hatta bazı canlı yayın yapan oyuncuların ki bunların arasında popüler olanlar da var yayında hile kullandığı bile tespit ediliyor. Hal böyleyken normal oyuncular ne yapmasın? Peki Pubg Mobile geliştiricileri bu soruna nasıl çözüm bulmaya çalışıyor?

Pubg Mobile, Hileye Ban Cezası

Kısa süre önce Pubg Mobile resmi Facebook sayfasında hileyle ilgili bir duyuru paylaşıldı. Bunu verdiğim bağlantıda görmeniz mümkün. Hatta bu paylaşımda hangi oyuncuların ceza aldığı dahil biraz gizlenerek açıklandı.

Ban cezası alan bu oyuncuların 10 yıllığına hesapları banlandı. Yani artık o hesaba girmesinin imkanı yok desek yeridir. İşte açıklama.

Pubg Mobile Hileye Ban Cezası Açıklama

Pubg Mobile Hileye Ban Cezası Açıklama

Şimdi gelelim muhabbet konumuza, bu ceza yeterli oluyor mu, daha fazlası için ne lazım?

Pubg Mobile ban cezaları yeterli değil

Bu tür cezaların sürekli uygulanmasına rağmen hilenin asla önünün kesilmediğini ve zaman içinde arttığını görüyoruz. Bunun sebebi, oyunun ücretsiz olması. Bir hesap banlanmış olsa bile yenisi açılabiliyor. Bir çok hileci ana hesabıyla hile yaptığı hesabı ayırıyor ki para yatırdığı hesabı banlanmasın. Hesap açmak ve oynamak ücretsiz olduğundan 10 sene değil 100 sene de ban atsanız hileden vazgeçilmeyecektir.

Peki ne yapmak lazım? Netease’in Rules of Survival mobil battle royale oyununun hileye ban konusunda yaptığı açıklamalara göre hile yapanların hesaplarının banlanmasının yanında cihazlarda oyun sunucularından banlanıyor. Onların açıklamaları bu şekilde. ne kadar uyguluyorlar bilemeyiz ama mantıklı bir çözüm.

Cihaz banlanınca ne oluyor? Oyun ücretsiz olduğundan tekrar hesap açmaya çalışsanız bile cihaz banlı olduğundan o cihazla oyuna girmeniz mümkün olmuyor. Her yeni hesapta kaç farklı cihaz kullanabilirsiniz ki?

Çözüm olarak Tencent’e önerim şu şekilde;

  • Hesabı banla
  • IP ban at
  • Cihazı banla

Birini banlayacaksanız bu şekilde banlayın. Bir daha o oyunda hile yapması neredeyse imkansız hale geliyor. Gerçekten samimi bir çözüm olur.

Pubg Mobile, hile konusunda oyunculara taviz vermeyeceğini çoktan gösterdi. Temiz bir oyun için hilecilerin Pubg Mobile’dan temizlenmesi gerekiyor.

 

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
Battle RoyalePUBGRehber

PUBG'de Senzu Fasulyesi Nasıl Alınır ve Kullanılır?

Battle RoyaleFortniteRehber

Fortnite'ta görsel ses efektleri nasıl açılır?

Battle RoyaleFortnite

Fortnite'ta Emerald Axe Nasıl Alınır?

Battle RoyaleNişancı OyunuWarzone

Warzone 2'de Nuke Skin Nasıl Alınır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
This Is Police 2 Mobil Oyun