Battle Royale

Pubg Mobile Ban Cezaları

Merhaba, sohbet havasında geçecek bu kısa yazımızda bir habere değinip kısaca detaylandıracağız. Pubg Mobile, mobil battle royale oyunu kuşkusuz mobil platformların ve bilgisayarların en çok oynanan battle royale oyunlarından birisidir. Son zamanlarda Pubg Mobile hile yapıldığı konusunda oyunculardan çok şikayetler geliyor. Hatta bazı canlı yayın yapan oyuncuların ki bunların arasında popüler olanlar da var yayında hile kullandığı bile tespit ediliyor. Hal böyleyken normal oyuncular ne yapmasın? Peki Pubg Mobile geliştiricileri bu soruna nasıl çözüm bulmaya çalışıyor?

Pubg Mobile, Hileye Ban Cezası

Kısa süre önce Pubg Mobile resmi Facebook sayfasında hileyle ilgili bir duyuru paylaşıldı. Bunu verdiğim bağlantıda görmeniz mümkün. Hatta bu paylaşımda hangi oyuncuların ceza aldığı dahil biraz gizlenerek açıklandı.

Ayrıca Bakınız:   Pubg Mobile Son Güncellemesinde Neler Var?

Ban cezası alan bu oyuncuların 10 yıllığına hesapları banlandı. Yani artık o hesaba girmesinin imkanı yok desek yeridir. İşte açıklama.

Pubg Mobile Hileye Ban Cezası Açıklama

Pubg Mobile Hileye Ban Cezası Açıklama

Şimdi gelelim muhabbet konumuza, bu ceza yeterli oluyor mu, daha fazlası için ne lazım?

Pubg Mobile ban cezaları yeterli değil

Bu tür cezaların sürekli uygulanmasına rağmen hilenin asla önünün kesilmediğini ve zaman içinde arttığını görüyoruz. Bunun sebebi, oyunun ücretsiz olması. Bir hesap banlanmış olsa bile yenisi açılabiliyor. Bir çok hileci ana hesabıyla hile yaptığı hesabı ayırıyor ki para yatırdığı hesabı banlanmasın. Hesap açmak ve oynamak ücretsiz olduğundan 10 sene değil 100 sene de ban atsanız hileden vazgeçilmeyecektir.

Peki ne yapmak lazım? Netease’in Rules of Survival mobil battle royale oyununun hileye ban konusunda yaptığı açıklamalara göre hile yapanların hesaplarının banlanmasının yanında cihazlarda oyun sunucularından banlanıyor. Onların açıklamaları bu şekilde. ne kadar uyguluyorlar bilemeyiz ama mantıklı bir çözüm.

Ayrıca Bakınız:   Rules of Survival Steam Versiyonu Çıktı

Cihaz banlanınca ne oluyor? Oyun ücretsiz olduğundan tekrar hesap açmaya çalışsanız bile cihaz banlı olduğundan o cihazla oyuna girmeniz mümkün olmuyor. Her yeni hesapta kaç farklı cihaz kullanabilirsiniz ki?

Çözüm olarak Tencent’e önerim şu şekilde;

  • Hesabı banla
  • IP ban at
  • Cihazı banla

Birini banlayacaksanız bu şekilde banlayın. Bir daha o oyunda hile yapması neredeyse imkansız hale geliyor. Gerçekten samimi bir çözüm olur.

Pubg Mobile, hile konusunda oyunculara taviz vermeyeceğini çoktan gösterdi. Temiz bir oyun için hilecilerin Pubg Mobile’dan temizlenmesi gerekiyor.

 

Selvi K.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
Battle Royale

Pubg Mobile Lite İçin Golden Woods Haritası

AksiyonBattle RoyaleSavaş Oyunları

Call of Duty Mobile'ın Çıkış Tarihi Belli Oldu

Battle RoyaleRehber

Pubg Mobile'da Zırhlı Araç Nasıl Alınır?

Battle Royale

Pubg Mobile'ın Savaşçı Temasını Gördün Mü?

Mobil Oyunlardan Ücretsiz Haber Alın

Mobil oyun haberleri, mobil oyun incelemeleri, hata çözümleri, etkinlikler ve güncellemelerle ilgili bilgilendirilmek, yeni oyunları keşfetmek için abone olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Onumaya Değer
This Is Police 2 Mobil Oyun