MMORPGRehber

Perfect World Mobile Sınıf Rehberi

Uzak doğuda uzun zamandır oynanıyordu, şimdi ülkemizden de oynanabilen Avrupa’ya geldi. Peki bu son model mobil mmorpg ‘de hangi sınıfı seçeceksiniz? Oyuna başlamayı düşünüyorsunuz ama sınıf seçiminde takılıp kaldınız mı? Bu yazıda sizlere Perfect World Mobile için sınıf rehberini sunuyoruz. Oyuna başlamadan ya da sınıfınızdan memnun olmadığınız durumda hemen bu rehbere başvurun.

Hangi sınıfı seçmeliyim?

Perfect World Mobile içinde bir sürü sınıf bulunuyor. Oynanışı en iyi ya da oyundaki en güçlü sınıf hangisi? Bu rehberin tamamını okuyarak ilgi duyduğunuz sınıfı belirleyin. Perfect World Mobile en güçlü sınıfı keşfedin.

Barbarian

Irk: Untamed
HP: En Yüksek
Hasar: Orta
Destek: Yüksek
Kitle Kontrol: Düşük

İstatistikleri bunun gibi. Tam bir tank ve tank oynamayı sevenler için en iyi sınıf. İki farklı şekle bürünebiliyor. Belirlediğiniz hayvanın formuna girdiği zaman yetenekleri de değişiyor. Yarı insan formunda da farklı yeteneklere sahip. Büyük bir çekiç kullanan bu sınıf hasar emme konusunda uzman. Can puanı oldukça yüksek ve zindanlarda tank görevi üstlenebiliyor.

Bosslardan agro alma konusunda uzman yeteneklerinizi kullanın yeter. Ayrıca zamanı geldiğinde şekil değiştirerek daha fazla hasar verebilirsiniz. Boss savaşlarında takımın olmazsa olmazlarındandır. Bu nedenle gruplarda kendinize daha hızlı yer bulmanız mümkündür.

Perfect World Mobile Barbarian Sınıfı

Perfect World Mobile Barbarian Sınıfı

Blademaster

Irk: İnsan
HP: Düşük
Hasar: En Yüksek
Destek: Orta
Kitle Kontrol: Yüksek

İstatistikleri bu şekilde olan Blademaster, oyunun hasar konusunda en iyi sınıflarından birisi. Ama ilk başladığınızda ondan yüksek performans alamayacaksınız. Bunun sebebi gerçek potensiyeline Cultivation seviyesi yükseldiği zaman kavuşuyor. Yani End Game’de hasar konusunda en iyi sınıflardan birisi oluyor.

Bununla birlikte sutun yetenekleri vazgeçilmez bir sınıf haline getiriyor. Kitle kontrol yetenekleri yine kalabalık grupları hızlıca kesmenizi sağlıyor. Bununla birlikte bu sınıf melee denilen yakın dövüş sitilini oynuyor.

Perfect World Mobile‘ın renkli sınıfları arasında başı çekiyor çünkü silah değiştirebiliyor. 3 farklı silahı kullanabilen Blademaster oldukça ilginç bir sınıf haline geliyor. Oyuna başlarken sırf silahını beğenmediniz diye es geçmeyin çünkü dediğim gibi tek el baltalar, çekiçler ve mızrak kullanabiliyor. Hangisi işinize gelirse.

Perfect World Mobile Blademaster

Perfect World Mobile Blademaster

Wizard

Irk: İnsan
HP: Orta
Hasar: En Yüksek
Destek: Orta
Kitle Kontrol: Orta

Size Perfect World Mobile‘ın en yüksek hasarı verebilen sınıfını tanıtayım, Wizard. Zaten bir çok oyunda büyücü sınıfı hasar konusunda sıkıntısız sınıflardan birisi ama savunma inanılmaz düşüyor. Bunu dikkate alınız. Burada sağlık puanı orta düzey bir sınıf olarak tasarlanmış. Kitle kontrol konusunda da sizi mutlu edeceğe benzemiyor.

Oyunun en yüksek hasar veren sınıflarından biri olduğu için defansı çok düşüktür. Bu nedenle bazı hasardan kaçma yetenekleri olsa da boss hasarlarından kaçamayabilir. Bununla birlikte yüksek hasarından ötürü Wizard, bosstan agro da alabilir. Oyun sitilinizde uzakta durmanız gereken ve hasarlardan kaçmanız gereken bir sınıf.

Savaşlarda grup kontrolünüzü kullanın. Kalabalık gruba sütun atan ve alan hasarı veren diğer takım arkadaşlarınıza bu şekilde yardımcı olun.

Perfect World Wizard Sınıfı

Perfect World Wizard Sınıfı

Archer

Irk: Winged Elf
HP: Orta
Hasar: Yüksek
Destek: Orta
Kitle Kontrol: Yüksek

Wizard kadar olmasa da oyunun en yüksek fiziksel hasar veren sınıfıdır. Yetenekler sanki büyüymüş gibi görünebilir ama onlar fiziksel hasardır. Bu nedenle kıyafet seçerken buna dikkat edin. Fiziksel hasarı arttıran kıyafetler giymeniz gerekiyor. Yine uzaktan oynanan bu sınıf boss savaşlarında oldukça etkili ve hasar veren bir sınıf.

Perfect World Mobile’da Archer yetenek kullanımı bakımından oldukça zor bir sınıftır. Çünkü yeteneklerden en yüksek verimi almak için doğru zamanda doğru yerde kullanmanız gerekiyor. Yetenek açıklamalarını doğru okumanızı tavsiye ederiz. Diğer takım arkadaşlarınızla benzer özellikleri olan (örneğin sütun) yeteneklerinizi kordineli kullanmanızda fayda var.

Perfect World Archer Sınıfı

Perfect World Archer Sınıfı

Cleric

Irk: Winged Elf
HP: Orta
Hasar: Orta
Destek: En Yüksek
Kitle Kontrol: Düşük

Cleric, genel manada destek sınıfı olarak bilinir özellikle bir çok oyunda can basan sınıftır. Perfect World Mobile’da Cleric en iyi destek sınıfıdır. Gruplarda takımınızı hayatta tutacak olan sınıftır. En önemli özelliklerinden birisi takıma buff yani olumlu etkiler vermesi ve takım üzerinden debuff yani olumsuz etkileri kaldırabilmesidir.

Hasar konusunda sıkıntılı bir sınıf olan Cleric, kasarken sıkıntı yaşamayacağınız bir sınıf olabilir. Can basan ve takımı hayatta tutan sınıf olduğundan Perfect World’ün aranan sınıflarından birisidir. Oynaması da bir o kadar zordur. Kasarken yine bir grup bulmanızda ve görevleri beraber yapmanızda fayda var.

Perfect World Mobile Cleric Sınıfı

Perfect World Mobile Cleric Sınıfı

Bu sınıflardan dilediğinizi seçin, özelliklerini ve oyundaki yeteneklerini hemen hemen yazdım. Oyun tarzınıza göre seçim yapmanızı tavsiye ederim. Eğer PvE seven biriyseniz tank ya da support sınıfını seçmenizde fayda var çünkü zindan beklemeden grup oluşturabilir ve hemen bir grup bulabilirsiniz. Bunun sebebi çoğu insanın hasar veren sınıfları oynamayı sevmesi. Bu nedenle tank ya da destek sınıfları bu tür oyunlarda az oluyor. Az olan sınıfta çok aranıyor.

Yazar Hakkında

Oyun Haber ve rehber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Nişancı OyunuRehberValorant

Valorant Satın Alma Geçmişini Kontrol Etme

Hayatta KalmaRehber

Soulmask'ta Kabile Moralini Nasıl Yükseltirsiniz?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask'ta Hızlı Bir Şekilde Gübre Toplamak

AksiyonGTA 5Rehber

GTA 5 Kamera Açısı Nasıl Değiştirilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Pubg Mobile Yeni Güncelleme Ne Zaman?