Mobil Oyun

Apple Arcade Resmen Tanıtıldı

Apple Arcade, daha önce de hakkında bilgi verdiğimiz Apple’ın mobil oyun ve uygulama abonelik sistemi sonunda resmi olarak tanıtıldı ve detaylandırıldı. Ayrıca fiyatı da ortaya çıktı. Apple’ın mobil abonelik sisteminin fiyatı ne kadar ve şimdiye kadar resmi olarak açıklanmış detaylar ne?

Apple Arcade nedir?

Apple Arcade, ücretli AppStore içeriklerine ücretsiz ve reklamsız erişmenizi sağlayacak bir sistem ama bunun için aylık belirli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Ücretini ödediğiniz süre boyunca sisteme dahil edilmiş oyun ve uygulamaları ücretsiz ve reklamsız kullanabiliyorsunuz.

Apple Arcade ne zaman kullanıma sunulacak?

Apple Arcade, iPhone 11 için gerçekleştirilen etkinlik sıralarında tanıtıldı ve iyi haberse bir kaç gün içinde kullanıma sunulacak olması. 19 Eylül’de Apple Arcade, AppStore abonelik sistemi kullanıma sunulacak. Muhtemelen ilk etapta belirli ülkelerde faaliyete geçecek olan sistemin ülkemiz için kullanılabilir olup olmayacağı şimdilik bilinmiyor.

Apple Arcade oyunları

Tanıtım reklamında ve verilen bilgilerde bir kaç şirket ve oyunun ismi geçiyor. Elbette listenin çok geniş olacağından eminiz.

  • Monument Valley yapımcısı Ustwo
  • Alto’s Adventure geliştiricisi Snowman
  • Final Fantasy’nin geliştirici Hironobu Sakaguchi
  • SimCity’nin yaratıcısı Will Wright

gibi isimler Apple Arcade ile çalışacak. Bunların farklı oyunları ve belki Apple Arcade için özel oyunları yayınlanacak. Elbette liste bununla da bitmiyor. Ayıca listenin zaman içinde daha da uzayacağını belirtmekte fayda var.

Apple Arcade aylık ücret ne kadar?

Google, Play Store için aylık abonelik ücretini 4,99$ olarak daha önce açıklamıştı. Apple’da aynı hizmeti aynı fiyata veriyor. Apple Arcade’in aylık ücreti 4,99$ olarak belirlendi. Ülkemiz için hizmete girdiği zaman fiyatı 20₺ civarı olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Apple Arcade, çok önemli bir mobil oyun adımı olduğu için takipteyiz ve her önemli detayı sizinle paylaşacağız.

Apple Arcade

Apple Arcade

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
Mobil OyunRehberStrateji

Clash of Clans'da Bir Klana Nasıl Katılırsınız?

Mobil Oyun

Warcraft mobil oyunu, 3 Mayıs'ta oldukça gizemli bir şekilde ortaya çıkacak

Strateji

Tarayıcıdaki popüler bilim kurgu MMO oyunu OGame yakında mobil cihazlara geliyor

Mobil OyunStrateji

Total War: Medieval II'nin iOS ve Android İçin Çıkış Tarihi Açıklandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
Blades Tale Mobil MMORPG