İncelemeMMORPG

Black Desert Mobile İnceleme

Senelerdir İngilizce versiyonu beklendi durdu. Sonunda bir kaç ülke için İngilizce olarak yayınlandı. Bir ay içinde de tüm dünya için İngilizce olarak yayınlanacak. İşte o oyun, Black Desert Mobile için inceleme yazımızla karşınızdayız. O kadar dosyayı indirmeden önce mutlaka okuyun ve izleyin. Black Desert Mobile seveceğiniz bir mobil oyun türü mü? Oynamaya değer mi? Olumlu ve olumsuz yanları neler? Hepsine en detaylı şekilde değineceğiz. Black Desert Mobile ‘ı bu inceleme yazısında temel olarak senaryosu, oynanışı, grafikleri, dil desteği ve fiyatı konusunda değerlendireceğiz. Pearl Abyss’in geliştirdiği oyunu incelemeye başlayalım. Şunu hatırlatmak isteriz ki her bir kategoriyi ayrı bir sayfada değerlendireceğiz. Sayfanın altından yenisine geçebilirsiniz.

Black Desert Mobile senaryosu

Black Desert Online’ı yani PC ve Konsol versiyonunu oynayanların mutlaka aşina olduğu bir senaryosu var. Oyun sadece mobile uyarlanmış. Bu açıdan yabancılık çekmeyeceksiniz. Senaryoya genel manada bakacak olursak, oyunun başında Black Spirit isimli yaratık savaşta hafızasını kaybetmiş olan karakterinizi deyim yerindeyse ele geçiriyor ve ona musallat oluyor. Oyuna başladığınız zaman Black Spirit sizin bir parçanız oluyor sizi güçlendirmek ve geliştirmek için yönlendiriyor ki burada aslında sizi kullanıyor. Tek amacı eski gücünü geri kazanmak. Size yardım ediyor ki kendini de geliştirebilsin. Aslında bu açıdan sizi oyuna getiriyor.

Black Spirit harika

Hikayesini özellikle sevdiğimiz Black Desert Mobile’da Black Spirit’in sohbetlerini mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Gerçekten verdiği tepkilerini ve konuşmalarını seveceksiniz. Kimi zaman dalga geçer konuşmaları, kimi zaman görev alırken Black Spirit’ten uzak durmanızı öneren NPC sohbetlerinden sonra araya girmesi ve onu bırakabileceğini düşündüğünde endişeli tavırlarıyla sizi hikayeye çeken bir yapısı bulunuyor.

Senaryo’da genelde çevrenize yardım etmekle alakalı şekilde geliştirilmiş. NPC görevleri bu şekilde ev senaryo ile uyumlu içerikler oldukça fazla. Senaryo konusunda oyuna 95 puan veriyor. Çünkü grinding amaçlı bir oyunda hikayeyei oldukça iyi yansıtıyor. Grinding kısmından da 5 puan kırıyoruz.

Oynanışla ilgili inceleme için bir sonraki sayfaya geç

9.5

Black Desert Mobile

Black Desert Mobile detaylı inceleme ve değerlendirme.

Senaryo

9.5

Oynanış

9.5

Grafikler

9.0

Dil Desteği

9.5

Fiyat

10.0

Pros

  • İngilizce dil desteği
  • Harika grafikler
  • Harika bir senaryo
  • Ücretsiz olması
  • Markette premium eşyaların oyun parasıyla satılması
  • Geniş bir içerik

Cons

  • Türkçe dil desteğinin olmaması
  • Bazı telefonlarda grafiklerin kilitli olması
  • Beyaz inci biraz pahalı
Google Play
Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
MMORPG

Throne And Liberty 2023'te Dünya Çapında PC ve Konsollarda Çıkıyor

MMORPG

World of Warcraft'ın Dragonflight yol haritası "oyunculara daha sık içerik sunacak"

AksiyonMMORPG

Guerrilla, Horizon MMO'nun "stilize görünüm" ve "yeni bir karakter kadrosu" sunacak

MMORPG

World of Warcraft Dragonriding'in Kilidini Açma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
En Çok İndirilen Mobil Oyun (Ekim 2019)