MMORPG

En İyi Mobil MMORPG Hangisi? Sen Seç!

oyunda.org takipçileri için Youtube üzerinden paylaştığımız harika bir videomuz bulunuyor. Bu videoda seçtiğimiz 4 mobil mmorpg oyununu bölünmüş ekranda yayınladık. Hepsi aynı anda görülüyor ve izlenebiliyor. Video hakkında ve içerik hakkında biraz bilgi vereceğiz. Seçtiğimiz oyunlar: Black Desert Mobile, Era of Legends, Talion ve World of Kings. Bakın bu 4 mobil mmorpg oyununu nasıl değerlendirdik.

En iyi mobil mmorpg

Elbette piyasada çok sayıda mobil mmorpg bulunuyor. Bunlar arasından en yenilerini ve oyun dünyasında en çok konuşulanları ele aldık. Bu oyunların elbette çok sayıda özellikleri de var. Karar vermesi kolay olsun diye oyunlarda aynı sınıfların kombatları gösterildi. Hepsi otomatik savaş modunda çevresindeki yaratıkları kesti. Biliyoruz ki oyunun iyi olduğuna karar vermek için bu görüntüler yeterli değil. Lakin kombatı görmek için yeterli. Bu sayede grafikleri, aksiyon ve animasyonu görebilirsiniz. Ayrıca kahraman yeteneklerini 1 sınıf için görmeniz açısından önemli bir video oldu.

Black Desert Mobile

Listenin en yeni oyunu ve uzun zamandır Avrupa için daha doğrusu İngilizce olarak bekleniyordu. Sonunda çıktı ve çok sayıda oyuncusu oldu. Sevilen mobil mmorpg için büyük güncellemelerde kısa zaman içinde geldi ama Kore sunucusundan, güncellemeleri bu hızla yayınlarlarsa, en az 2 yıl geride. Kim ne derse desin oyun grafik ve animasyon ayrıca aksiyon açısından mobilin en iyi mmorpg oyunu. Lakin sahip olduğu rng sistemi, herşeyin çok düşük şanslara bağlı olması ve ağır gelişmek en büyük sıkıntılarından.

‎Black Desert Mobile
‎Black Desert Mobile
Geliştirici: Pearl Abyss Corp.
Fiyat: Ücretsiz+
Black Desert Mobile
Black Desert Mobile
Geliştirici: PEARL ABYSS
Fiyat: Ücretsiz

Era of Legends

101XP’yi yani oyunun geliştiricisini çok fazla duymamışsınızdır. Ta ki Era of Legends’a kadar. Bu oyun sayesinde duydunuz çünkü oldukça fazla reklamı yapıldı. Grafik açıdan oldukça iyi olan oyun özellikle World of Warcraft benzeri denilerek reklam yaptı. Hakkı da var. Sınıflar ve zindanlar bakımından oldukça benziyor lakin gerisi bir mobil oyun ötesine geçemiyor.

‎Era of Legends - Adventure War
‎Era of Legends - Adventure War
Geliştirici: 101XP LIMITED
Fiyat: Ücretsiz+
Era of Legends - Büyülü MMORPG
Era of Legends - Büyülü MMORPG
Geliştirici: 101XP LIMITED
Fiyat: Ücretsiz

Talion

BDM gibi uzak doğuda uzun zaman oynandıktan sonra batıya açılan oyun özellikle pvp savaşları bakımından dikkat çekse de kasılmanın zor olması ve çeşitli oyun zorluklarının parayla çözülmesinden ötürü hoşumuza gitmeyen bir oyun oldu. Grafik açıdan oldukça iyi olduğu anlaşılan oyunda uzak bir bölgeye gitmek istediğinizde bütün haritaları baştan sonra koşmak istemiyorsanız teleport almalısınız.

‎TALION
‎TALION
Geliştirici: Com2uS Holdings
Fiyat: Ücretsiz+
TALION
TALION
Geliştirici: Com2uS Holdings
Fiyat: Ücretsiz

World of Kings

Bu oyunun adını hiç duymamış bile olabilirsiniz. Neden mi? Çünkü çok fazla reklamı yapılmadı ama bu oyun Era of Legends’den bile daha çok World of Warcraft’a benziyor. Görünüş bakımından da tam bir klasik mmorpg denilecek oyun reklamın ne kadar önemli olduğunu bize bir kez daha vurgulamış oluyor.

‎World of Kings
‎World of Kings
Geliştirici: Archosaur Games
Fiyat: Ücretsiz+
World of Kings
World of Kings
Geliştirici: Archosaur Games
Fiyat: Ücretsiz
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
MMORPG

Throne And Liberty 2023'te Dünya Çapında PC ve Konsollarda Çıkıyor

MMORPG

World of Warcraft'ın Dragonflight yol haritası "oyunculara daha sık içerik sunacak"

AksiyonMMORPG

Guerrilla, Horizon MMO'nun "stilize görünüm" ve "yeni bir karakter kadrosu" sunacak

MMORPG

World of Warcraft Dragonriding'in Kilidini Açma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Pubg Mobile 0.17.0 Güncellemesi Detayları, Yeni Karakter, Death Cam, Extreme Cold Mode ve Daha Fazlası