MobaNasıl Yapılır

Mobile Legends MS Sorunu Çözümü

Güncelleme: 21/3/2020 – Mobile Legends MS Düşürmek İçin Yeni Bir Yöntem Eklendi

Mobile Legends ms sorunu 2020 çözümü geçerli olup aşağıdan bilgi almanız mümkündür.

Mobile Legends Bang Bang için en önemli problemlerden birisi yüksek MS değerleri yani oyunun sizinle olan bilgi alışverişinde gecikmesi. Detaylı açıklama yazının devamında bulunuyor. Şimdi bir güncelleme olarak bir uygulamadan bahsedeceğiz ve bu uygulamanın Mobile Legends’da gerçekten düşürdüğü biliniyor. Tanıtıma geçmeden önce küçük bir uyarı; bu tür uygulamalar yazılımsal olarak telefonunuza müdahale ettiği için kullanıp kullanmamak size kalmıştır.

Mobile Legends MS düşürmek için Gamer Box uygulaması

İlk yapmanız gereken işlem uygulamayı kurduktan sonra sol üstten menüyü açmak ve bu kısımda “GPU Tuner” satırına tıklamak. Bu kısımdaki temel mantık oyunun görüntü kalitesini düşürmektir. Bu sayede gecikmeler en az indirilecektir. Kullandığınız cihaza göre, telefonlar için 480P tabletler için 1280×800 seçeneklerini kullanabilirsiniz. Bu kısımdaki bütün seçenekleri belirttiğimiz gibi düşürün.

Yine yan menü kısmından “Memory Management” kısmına geçin ve buradaki bütün seçenekleri açın. Bu da hafıza yönetimi konusunda telefonunuza yardımcı olacak ve oynadığınız oyundan başka bir şeyin hafızayı kullanmasını engelleyecektir.

Son olarak yapmanız gereken “Gamer Box Engine” kısmına geçiş yapmak. Buradan da Normal seçeneğini seçin. Bu da oyunun nasıl değerlendirileceğiyle ilgili yazılımsal bilgiler verir ve telefonunuzun tepkisini değiştirir. Bu işlem telefonun bildirim çubuğunda telefonun o anki ms değerini size gösterir.

Son işlemi de hallettikten sonra oyunu bu uygulama üzerinden açmalısınız. Bunun için yine yan menüyü açın ve “GamerBox” satırına tıklayın. Bu kısımda oyunlarınız listelenecektir. Mobile Legends Bang Bang oyununa tıklayın ve oyunu bu başlatıcı üzerinden başlatın.

Daha sonra oyun içinden MS değerlerinizi kontrol edin. İkinci kez uyarmak isteriz, uygulama telefon yazılımınıza müdahale eder. Evet, bu da çoğu zaman çözüm olabilir. Özellikle düşük özellikli telefonlar için kullanışlıdır. Ama telefonunuza müdahale ettiği için kullanıp kullanmamak size kalmıştır.

Gamer Box İndir

Yeni yöntemler eklendikçe paylaşılacaktır. Siz de bizi sosyal medya kanallarımızdan özellikle Instagram hesabımızdan takip etmeyi unutmayın.


Bir çok Mobile Legends oyuncusunun şikayet ettiği bir konuya açıklık getirmeye çalışacağım. Elimden geldiğince basit ve anlaşılır olması niyetindeyim. Açıklayarak Mobile Legends MS Sorunu’na değinelim. Bu yanımızda ayrıca Mobile Legends MS Sorunu çözümünü bulacaksınız.

Mobile Legends nedir?

Elbette Mobile Legends ‘ın ne olduğunu biliyorsunuz. Hem iOS hem Android platformunun popüler mobil Moba oyunlarından birisi ama teknik detay verelim. Mobile Legends Online bir oyun. Online olmasıyla birlikte aynı anda başka bir oyuncuya aynı verileri paylaştığınız bir oyun. Bu açıdan mili saniyelerin önemi çok büyük. Oyunla ilgili bilmemiz gerekenler;
Sunucuları nerede?
Altyapısı nasıl?
Oyuncu sayısı nedir?

MS nedir?

Bilmenin aksine Ping ile aynı şeydir. MS açılımı Milisaniye’dir. Bir diğer deyişle saniyenin binde biridir. Bir başka deyişle 1000MS 1 saniye yapar. Sınavıyla aramdaki tepki süresini belirtir. Siz telefondan bir yetenek kullandığınız zaman o yetenek kullanımınız sunucusu gönderilir. İşlenir ve tepki olarak karşımıza geri döner. Bu iki aksiyon arasında geçen süreye ve olaya Ping denir. Bu süre çok kısa olduğundan MS yani milisaniye olarak ifade edilir. 1000MS değeri aldığınız zaman sunucu ile aranızda 1 saniye gecikme var demektir. 1 saniyelik gecikmede bile oyunların oynanmaz hale geldiğini bildiğimizden MS’nin önemini bir kez daha anlamış oluyoruz.

Mobile Legends MS Sorunları

Mobile Legends oyununda neden MS değerimiz yüksek? Bunun bir kaç sebebi var.
Sunucuları Asya’da ve uzaklık sıkıntı yapıyor.
İnternetinizde sıkıntı var.
Telefonunuzda sıkıntı var.
Mobile Legends Bang Bang

Mobile Legends MS Sorunu Çözümü

İnternetten aldığım bilgiye göre (eski olabilir) Mobile Legends sunucuları Uzak Doğu’da bu nedenle uzaklıktan kaynaklanan bir sıkıntı var. Buna yapacak birşey yok. Eğer yapılabiliyorsa Avrupa Sunucusuna geçin.
Asya oyunu için alttaki fotoğrafta görüldüğü üzere sunucu simi yapılabiliyor. Eğer karakter geçişi mümkün değilse artık Avrupa sunucusunda yeniden başlarsınız kısmen Mobile Legends MS Sorunu çözğlecektir.
Mobile Legends sunucu listesi
İnternetinize kimseyi bağlanmaya çalışın. Mümkünse başka cihaz bağlanmasın. İnternetten başka işlem yapmayın. Wifi sıkıntılı olabilir. Mobil internetiniz iyiyse ve kullanım hakkınız yüksek ise onu kullanın.
Telefonun eski olması oyunda kasmalara neden olabilir.  Bu kaşıntı size ping ya da diğer deyişle ms sorunu gibi gelebilir. Dikkat edin. Ayrıca telefonun arka planda herhangi bir işlem yapmadığından ve de interneti kullanmadığındam emin olun.
Bu yöntemler işe yarayacaktır. Yorum atın bana da bilgi verin.
Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Nasıl YapılırRehber

Android Emulator'de Oyun Güncellenmiyor Sorunu

League of LegendsMoba

League of Legends: Arena 2v2v2v2 Modu Sıralama Sistemi Açıklaması

League of LegendsMobaRehber

League Of Legends'ta Radiant Virtue Nedir? Detaylı Açıklama

Moba

Heroes Evolved, 6. yıldönümünde oyuna eklediği içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir