Rol Oyunu

Elden Ring Hakkında Bazı Detaylar Ortaya Çıktı

Güvenilir içerik sızıntıları yapan Omni, ResetEra’da yeni bir Elden Ring lore yayını paylaştı ve oyunun ayarı, açık dünyası, karakterleri, anlatıları ve görevleri hakkında bir sürü yeni ayrıntıyı ortaya çıkardı.

E3 2019’daki resmi açıklamadan bu yana, From Software’in yaklaşan aksiyon-RPG’si Elden Ring hakkında oldukça sessiz kaldı. Elden Ring’in FromSoftware’in en büyük projesinden olduğunu biliyoruz, Game of Thrones yazarı George R.R Martin, Hidetaka Miyazaki ile oyunun hikayesi üzerinde çalıştığını da biliyoruz.

Resmi bilgileri beklerken güvenilir sızıntılar yapan Omni, ResetEra’daki oyunun geri dönüşü hakkında bir ton ayrıntıyı paylaşıyor. Sadece birkaç gün önce Omni, açık dünya, anlatı, ortam ve daha fazlası hakkında birçok yeni ayrıntıyı ortaya çıkaran başka bir önemli yayını paylaştı. İşte Omni’nin gönderisinin dökümü:

George R.R Martin ile işbirliği

Omni, George R.R Martin’in oyun için anlatı yazmadığını iddia ediyor. Bunun yerine, Elden Ring’in arka hikayesini ve dünya tarihini yazdı ve Miyazaki & From Software ile dünyanın kendisinde işbirliği yapıyor. Omni, “Miyazaki bunun yerine anlatıyı ele aldı ve Martin’in yazıları dünya tarihi olarak kullanıldı, yazılarını nasıl uyarlamaları gerektiğine dair katı kurallar yoktu ve bunları uygun gördükleri ve buna göre oluşturdukları gibi yorumlayabiliyorlardı.”

Irklar ve karakterler

Gönderiye göre, dünyanın önemli sakinleri sadece insan değil (oyuncu karakteri siz olsanız da). Oyuncular yolculuklarında çok daha çeşitli ilginç halklarla tanışacaklar, farklı ırklar, bazıları önceki From Software oyunlarından ırklara benzer fantastik özelliklere sahip olabilir. Omni, “Dünyadaki farklı ırklar, tanıştığınız kişilerin çoğu genellikle insan ya da bir çeşit insan eseri olduğundan, daha önce görmediğiniz çok sayıda kişilik, çeşitlilik ve canlılık oyuna eklenmiş durumda.”

Bunun da ötesinde, oyuncular maceralarında, kendi motivasyonları ve kişisel hırslarıyla yer ve hikaye ilerlemesi açısından oyunun dünyasında geçen hikayelerle daha ilgi çekici ve inandırıcı karakterlerle tanışacaklar.

Elden Ring’in dünyası ve hikayesi, hemen hemen her şekilde geçmiş oyunlardan daha “görkemli” olarak tanımlanıyor. Omni, Elden Ring’in diğer FromSoftware oyunlarından “normalden daha ilgi çekici” olacağını iddia ediyor.

 

Elden Ring, ana hikaye ve ayar hakkında

İnsanlar olmadan toprağa ne olduğunu, Elden Ring bariyeri yıkıldığında ve “en kötü ve akıl almaz şeyler” dünyamıza gelmeye devam ederse ne olacağını hayal etmeye çalışın. “Varoluşun kendisi, içindeki ve çevresindeki her şey amaçlandığı gibi çalışmayı bıraktığında, etkisinin neler olduğuna gözlerinizle şahit olacaksınız”

Dünya ve bölgeler

Oyuncular bu dünyada kargaşa içinde dolaşacaklar ve önceki oyunlar gibi tek bir ülkede değil, kendi benzersiz nitelikleri, özellikleri, görselleri ve tanınabilir sakinleri ile birden fazla bölgede gerçekleşen “büyük mesafeler boyunca” ırklar arasındaki çatışmaya tanık olacaklar. .

Omni konu hakkında “Bu her zamankinden daha zorlu bir yolculuk olacak. O dünyayı ve yolculuğu daha ilgi çekici ve inandırıcı kılmanın bir parçası olarak, dünyayı tanışmanız için ilginç karakterlerle, kendi yolculukları ve hikayeleriyle dolduruyor ve bu da From Software’in yaptığı bir başka özellik iyileştirme çabası “diyor.

Kaynak: Omni

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
Aksiyon

Wuchang: Fallen Feathers, Etkileyici Görsellere Sahip Başka Bir Çinli Souls Like Oyunu

Assassin's Creed: OdysseyRehber

Assassin's Creed: Odyssey - Hafif ve Ağır Saldırı Rehberi

Assassin's Creed: OdysseyRehber

Assassin's Creed: Odyssey - Ekipmanlar ve Silah Tipleri

RehberThe Ascent

The Ascent'de Nasıl Hızlı Seyahat Edilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Minecraft Dungeon Çıkış Tarihi Belirlendi