AksiyonMount & BladeRehberRol Oyunu

Mount And Blade 2: Bannerlord, Hızlı Para Kasma İçin İpuçları

Mount and Blade 2: Bannerlord’da en önemli unsurlardan birisi elbette para ve bir an önce para kasmak herkesin ilk işlerinden birisi. Bu yazıda sizlere hızlı bir şekilde nasıl para (Dinar) kasarsınız konusundan bahsedeceğiz. Oyunda para kazanmak oldukça zordur, bu açıdan alabildiğiniz her ipucunu değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Kısa yoldan zengin olmak mümkün değil, biz sadece daha hızlı para kasmanız için ipuçları sunacağız. Buradaki temel unsur, sabırlı olmak ve doğru yerlere doğru zamanda yatırım yapmak.

Temel gideriniz, özellikle oyunun başındayken askerlerin giderleridir. Askerlerin rütbesi yükseldikçe masrafları da doğru orantılı şekilde artmaktadır. Gelin bütün giderlerinizi karşılayabileceğiniz ve bir miktarda biriktirebileceğiniz Mount & Blade 2: Bannerlord hızlı para kasma rehberimize giriş yapalım.

Mount & Blade 2: Bannerlord erken erişimde olan bir oyundır. Oyuna her gün güncelleme geldiği haber konusu dahi olmuştur. Bu açıdan burada verilecek olan bilgilerin zaman içinde değişebileceğini unutmayın.

Mount And Blade 2: Bannerlord Hızlı Para Kasmak

Savaşlardan Para Kazanma

Buna ganimet deniyor. Savaşlara girmeniz için başka bir krallığa katılmanız tavsiye edilir. Daha sonra o krallıkla birlikte düşmanlar edineceksiniz. Bunları savaş alanında ezip geçmek sizlere belli bir miktar para kazandıracaktır. Getirisi yüksek götürüsü düşük savaşlara girmeye çalışın. Bazı düşmanların saldırmaya değmeyecek ödüller verdiğini unutmayın.

Büyük gelir kapısı: Karavanlar

Karavanlardan iki yolla yararlanmanız önerilir. Elbette biraz geliştiğiniz zaman karavanlara saldırabilirsiniz. Buradan yüksek ücretlere satabileceğiniz eşyalar düşer çünkü karavanları yenmek oldukça zordur. Bu açıdan güçlenince saldırın önerisini sunduk. Az askeri olmasına rağmen karavanı koruyan askerler oldukça güçlüdür. Bu açıdan güçlenmeden saldırmayın.

İkinci bir yöntem karavanı yöneten kişiyle bilgi alışverişinde bulunmak. Bu size doğrudan para getirmeyecek ama piyasa hakkında bilgi verecek. Örneğin şarap en çok nerede para eder gibi bilgileri karavan liderinden alabilirsiniz. Daha sonra elinizdeki malzemeleri verilen bilgiye göre ilgili bölgelerde satabilir ve daha yüksek karlar elde edebilirsiniz.

Karavanlar ile ilgili sizlere önemli bir ipucumuz daha var. Gerçekten hızlı para kazanmak istiyorsanız ileride kendi karavanınızı kurmak isteyebilirsiniz. Karavan Kurma işi oldukça pahalı bir iş ve hemen kar getirmeyebilir. Karavan Kurmak için 15000 Dinar para gereklidir. İlk etapta karavanın zarar etme ihtimali de vardır. Bu da günlük size 200 – 300 Dinara mal olabilir. Uzun vadede ise karavan günlük 1000 – 1500 Dinar kar etmeye başlayacaktır.

Değersiz Silahları Eritin

Savaşlardan ilk bakışta değersiz gördüğünüz 50 – 60 Dinar eden silahlar düşer. Bir çoğu bunu almaya çantayı doldurmaya bile gerek duymaz. Ama alın size çok önemli bir ipucu Demircilik sayesinde düşük değerli bu silahları eritip çıkan malzemeleri daha yüksek fiyatlara satmanız mümkündür. Örneğin 54 Dinarlık bir mızraktan bir çok mazlemeden sadece ikisi (1 adet ferforje, 2 adet demir)  300 Dinar civarı satılabilir. Bu açıdan demirciliği mutlaka kullanın.

Vergi gelirleri

Oldukça zor bir yöntem ama oyunun temelini oluşturuyor. Kaleleri işgal etmek ayrıca oldukça kazançlı bir iş. Çünkü vergi veriyorlar. Düzenli olarak vergi alabileceğiniz bu yöntem büyük kazanç sağlayacak. Ama iş hiç kolay olmayacak. Çünkü bu tür yerler oldukça korunaklı ve büyük bir ordunuz yoksa muhtemelen savaşı kaybedeceksiniz.

İlk aşamalarda küçük bir yer işgal edebilirsiniz. Bunun için yanlarından geçerken kasabaların puanlarına bir göz atın. Daha az askerle korunan bir yere denk gelirseniz orayı alabilirsiniz.

Atölyelere yatırım yapın

Son zamanlarda hakkında bir çok değişiklik yaşanmış olsa da Atölyeler orta vadede kendini amorti eden yatırımlar olarak karşımıza çıkıyor. Atölye yatırımlarının fiyatı 15000 Dinara kadar çıkabiliyor. Şu sıralar (herhangi bir güncelleme ile değişebilir) günlük 200 Dinar garanti getirisi bulunuyor. Bunu uzun vadede düşündüğünüz zaman 75 günde hiç başka bir şey yapılmasa bile garanti paradan 75 gün içinde kendini amorti ediyor.

[ctu_ultimate_oxi id=”1″]

 

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Açık DünyaAksiyonRol Oyunu

Grand Theft Auto 6 Gelişmenin Son Aşamalarında. Rockstar Geliştiricileri Ofislere Dönüyor

Mount & BladeRehberRol Oyunu

Mount And Blade 2 : Bannerlord'da Yetenekler Nasıl Sıfırlanır?

Mount & BladeRehberRol Oyunu

Mount and Blade 2: Bannerlord'da Cellat Baltası Nasıl Elde Edilir?

Destiny 2Nişancı OyunuRehber

Destiny 2: Gambit Rehberi (Türkçe)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Company of Heroes, Bu Sene Sonuna Doğru Telefonlara Geliyor