Konsol

Bethesda’ya Göre Dualsense, Dualshock’u Size Unutturacak

Elder Scrolls ve Starfield geliştiricisi DualSense’in parlak bir geleceği olacağını ön görüyor. Bethesda’daki küresel pazarlamanın kıdemli başkan yardımcısı ve oyun geliştiricisi Pete Hines ile ‘DualSense’ oyun kolu deneme deneyimini hakkında tweetleyerek yeni PS5 kontrolcüsünden bahsetti. Görüşleri oldukça olumluydu.

Açık olan bir şey var: PS5 denetleyicisinin gelişmiş uyarlanabilir tetikleyicileri ve dokunsal geribildirimi günümüzün PS4 denetleyicilerine kıyasla oldukça büyük bir fark yaratacak.

DualSense denetleyicisinin önceki modelden “farklı” olup olmadığı sorulduğunda Hines; ” PS5 oyun kumandasını kullandıysanız onu tercih edersiniz, ikisini de kullandım, PS4’ünkine döndüğünüz zaman PS5 Dualsense kullanmak istiyorsunuz” şeklinde yorum yaptı.

Bu yorumlar, yeni nesil PS5 konsolunu satın almayı düşünenler için ve aynı zamanda Bethesda’nın bir sonraki oyunları için yeni donanımdan ve daha gelişmiş özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmasını umanlar için iyi.

Hem Elder Scrolls 6 hem de E3 2018’de duyurulan yeni bilim kurgu RPG Starfield için çıkış tarihlerini bekliyoruz. Bethesda’nın Fallout franchise’ı için gelecekteki planlarını henüz bir Fallout 76’dan sonrasını bilemiyoruz.

Dualsense’in bütün bilinen özelliklerini en küçük detaylarına kadar PS5 Kumanda Tasarımı ve Bilinen Bütün Özellikleri yazımızda ya da Dualshock vs Dualsense yazımızda bulunabilirsiniz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
KonsolRehberSteam

Steam FPS Sayacı Nasıl Açılır?

Epic GamesKonsol

Epic Games Store Ödül Sistemini Devreye Sokuyor

KonsolXbox

Xbox ve Microsoft, Windows'ta Hızlı Devam Özelliğini Aktif Edecek

KonsolXbox

Microsoft'un yerel bir Xbox el konsolu üzerinde çalıştığı söyleniyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Elder Scrolls Online: Greymoor Güncellemesi Ertelendi