Hayatta Kalma

Rust’ın Çiftçilik Sisteminde Yenilikler Oldu, At Kakası Oyuna Eklendi

Rust’un yeni bir güncelleme getirdi ve bu tamamen tarımla alakalı. Giyim için kenevir yetiştirmek konusunda gerçekten ciddi işler yapabilirsiniz.

Yeniden işleme, oyunculara tarım için daha derinlemesine bir sistem sunmaya odaklanıyor ve bu sistemde “bir bitkinin tüm koşulları artık önemli” – daha iyi koşullar daha iyi ödüller veriyor. En iyi verim için, bitkilerinizin aydınlatmasını, su doygunluğunu, zemin durumunu ve sıcaklığını doğru bir şekilde ayarlamanız gerekiyor.

Neyse ki, tüm bunlara yardımcı olacak bir bilgi paneli var, bu da koşulları değiştirdiğinizde tesisin gereksinimleriyle birlikte gerçek zamanlı ilerlemeyi gösteriyor. “Her bitki türü çeşitli koşullara karşı farklı tepki gösterebilir, bu da bazılarının belirli alanlarda diğerlerinden daha kolay büyüyeceği ve daha verimli olacağı anlamına gelir.” Detaylar için resmi blog yazısı burada.

Kompost adı verilen ve gübre üretmeyi sağlayan yeni bir eşya da var. At gübresi her 20-25 dakikada bir attan çıkan bir eşya. Bu sistem bitkilerdeki verimi arttırmak için düşünülmüş.

Bununla birlikte üretim aşamasında bitkilerinizi daha iyi hale getirebileceğiniz yeni bitki genetik sistemi oyuna eklendi. Her bitkinin, her biri farklı bir özelliği (büyüme hızı gibi) etkileyen altı gen yuvası vardır, yeşil genler iyidir ve kırmızılar kötüdür. Oyuncular genetik makyajı sevdikleri takdirde bitkileri klonlayabilir veya kendi bitki türlerini oluşturmak için melezleşebilirler. Bir bitki melezleme aşamasına ulaştığında, diğer bitkileri genleri için kontrol eder – ve aynı geni aynı yuvada paylaşırsa, orijinal bitkinin geninin üzerine yazar.

Güncelleme artık resmi sunucular için normal aylık wipe ile birlikte yayınlanıyor, bu yüzden çoğu insan bu araçlarla uğraşmak için gerekli alana zaten sahip olacak.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Haber

Rust: Harbor Bulmaca Rehberi

RehberValheim

Valheim'de Bitki Yetiştirme Rehberi

Hayatta KalmaRehber

Rust, FPS Nasıl Gösterilir ve FPS Artırma Ayarları

Hayatta KalmaListeRehber

Rust Oynarken Yapılan En Önemli 10 Hata

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Valorant’ın Gösterişli Karakteri Jett, Yeni Bir Fragmanda Göründü