Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep’te Et Kurutma Nasıl Yapılır?

Stranded Deep tamamen hayatta kalmakla ilgili olduğu için, bu, gıdayı uzun süre dayandırmak hayati önem taşır ve füme et normal bir etten daha uzun süre saklanabilir. Burada, özenle toplanan yiyeceklerin nasıl daha uzun süre dayanacağını ve Stranded Deep et kurutma binası aracılığıyla bunu nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Et kurutma işlemi

Basitçe söylemek gerekirse, Stranded Deep’te et kurutmak için dumanı tüten bir şey yapmanız gerekir. Ne yazık ki, bir şiş üzerinde ateşin üzerine bir şey asamazsınız ya da başka bir şekilde dumanı tüttüremezsiniz. Bunun yerine, birkaç kaynağı bir araya getirmeniz ve bunları dumanı tüten bir şey yapmak için kullanmanız gerekir. İşte tüten bir yapının nasıl yapılacağı ve kullanılacağı hakkında detaylar rehberimizde.

Et kurutmak için dumanı tüten bina

Dumanu tüten bir yapı aslında bir ateş çukuru yükseltmesidir. Bir ateş çukuru inşa ettikten sonra, bir duman salan yapı yapmak için aşağıdaki öğelerle birleştirin.

  • 3 çubuk
  • 1 Bağlama

Bunu yaptıktan sonra, çadır şeklindeki duman tüteniniz hazır olacak ve biraz duman tütütürmeye başlayabilirsiniz.

Dumanda et kurutma

Bu bölüm basit, et kurutmak için, yanan dumanı tüten yapınıza bakın ve daha sonra üst kısmı arayın. Orada yapının ucunun altında ince bir ip göreceksiniz. Elinizde çiğ yiyecekler (et veya köpekbalığı veya balık gibi) varken ip ile etkileşime geçin ve öğeyi asın! Üst kısımda uzun süre yiyecek bırakırsanız (diyelim ki, uyurken veya daha fazla yiyecek için avlanırken), bu yiyecekler kurumuş olur.

Bununla birlikte, yiyeceklerin uzun süre saklanabildiği doğrudur ama daha uzun süre yemeden kalırsa yine bozulur yani sonsuz süre saklayamazsınız. Bu nedenle, sahip olduğunuz fazla yiyecekleri hemen yemek veya en azından önce en eski yiyeceklerinizi kurutmaya çalışmak daha mantıklıdır.

Ayrıca, Stranded Deep’te et kurutma yapısında, bir seferde yalnızca beş yiyecek maddesi kurutabildiğinizi belirtmek gerekir, bu yüzden yiyecek veya konserve yiyebileceğinizden daha fazla yiyecek stoklamayın! Bununla birlikte, Hobo Soba’ya yükseltirseniz, daha fazla kurutma işlemi yapabilirsiniz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Mount & BladeRehberRol Oyunu

Mount And Blade 2 : Bannerlord'da Yetenekler Nasıl Sıfırlanır?

Mount & BladeRehberRol Oyunu

Mount and Blade 2: Bannerlord'da Cellat Baltası Nasıl Elde Edilir?

Destiny 2Nişancı OyunuRehber

Destiny 2: Gambit Rehberi (Türkçe)

Destiny 2Nişancı OyunuRehber

Destiny 2'de Breakneck Tüfek Nasıl Alınır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Fallout 76 Solar Armor Nasıl Alınır?