Civilization 6RehberStrateji

Civilization 6’da Kaç Şehriniz Olmalı? Civilization 6 Rehberi

Bu rehber, #Civilization6 ‘da kaç tane ek şehir kurmaları gerektiğini merak eden oyunculara yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Bir oyuncu sermayesini oluşturduktan ve Civilization 6’daki nüfusunu arttırdıktan sonra, Settlers’ın yardımıyla imparatorluklarını genişletmeye başlayabilecekler. Bu, Civ 6’nın erken oyunda yapılması çok önemli bir şey ve birçok oyuncu, mümkün olan en kısa zamanda ek şehirler kurmanın akıllıca olduğunu düşünüyor. Bu oyuncuların bilmeyeceği şey bu kavramı ne kadar ileri götüreceğidir ve bu rehberde Civilization 6’da toplamda kaç adet şehriniz olması gerektiğini açıklayacağız.

Genel olarak, haritada yer varsa, Uygarlık 6’da daha fazla yerleşim yeri kurmak neredeyse her zaman iyi bir fikirdir ve oyuncular çok fazla şehre sahip olmaktan çok endişe duymadan serbestçe genişleyebilirler. Gerçekten de, Civ 6’da genişlemek büyük bir nimettir ve hayranlar, yer kalmayıncaya kadar Settlers kurmaya ve şehirler bulmaya devam etmelidir. Bununla birlikte, hayranların genişlemeyi daha önce kurulmuş şehirlerinin gelişmesiyle dengelemelerine yardımcı olmak için kullanabileceği hedefler var.

 

Özellikle, oyuncular 100 tur bitene kadar yaklaşık 10 şehre sahip olmak için çalışmalı ve bu şehirler hem Civilization 6’da yerleşim ve erken savaş ilan ederek elde edilebilir. Çoğu durumda, bu ek şehirlerden ikisi ilk 30 veya 40 turda kurulmalıdır. Bu, hayranların genellikle ilk Bölgelerini kurmadan önce iki Yerleşimci inşa etmeyi planlamaları gerektiği anlamına gelir. Buradaki istisna, oyuncu bir Din bulduğunu garanti etmek istiyorsa, bu durumda ikinci bir Yerleşimci inşa etmeden önce Kutsal Sitelerini kurmak ve çalıştırmak isteyebilirler.

Tüm bu ek şehirlerin nereye kurulacağı konusunda, oyuncular Civilization 6’da iyi sermaye yerleştirme kurallarını akıllarında tutmalı ve tatlı su ve yüksek verimli yerler gibi şeylere dikkat etmelidir. Ancak, oyuncular daha fazla şehre yerleştikçe iyi bitişik bonuslara sahip karoları bulmak giderek daha önemli hale geliyor ve hayranlar Kutsal Siteleri için Doğal Harikalar, Kampüsleri için Jeotermal Fissürler vb şekilde arama yapabilirler.

Özet olarak, Civilization 6’da çok fazla şehre sahip olmak gerçekten mümkün değildir ve oyuncular istedikleri kadar serbestçe kurmaya devam etmelidir. Genellikle, bu ek şehirlerden ikisini bir oyunun ilk 40 turunda bulmak iyi bir fikirdir, hedefiniz tur 100’e kadar toplam 10 şehre sahip olmaktır. Tabii ki, bunların hepsi oyundan oyuna değişebilir, bu oyundaki birçok şeyde olduğu gibi, ancak umarım bu tavsiye yeni Civ 6 oyuncularını doğru yönde yönlendirecektir.

Civilization 6, iOS, Linux, Nintendo Switch, PC, PlayStation 4 ve Xbox One için kullanılabilir.

[ctu_ultimate_oxi id=”20″]
Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Hayatta KalmaRehber

Palworld'de Uçan Binekler ve Onları Nasıl Alabileceğiniz Konusunda Bilgi

Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep Neden Çok Zor?

Nişancı OyunuRehber

Helldivers 2'de Automatonları Nasıl Öldürürsün?

Mount & BladeRehberRol Oyunu

Mount And Blade 2 : Bannerlord'da Yetenekler Nasıl Sıfırlanır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Modern Warfare Trials Nedir ve Nasıl Çalışır?