AksiyonRol Oyunu

Star Wars: Squadrons PC İçin Uçuş Kontrolcülerini Destekleyecek

Twitter’da bir oyuncuyu yanıtlayan Star Wars: Squadrons Yaratıcı Yönetmen, hayranların PC’de uçuş özel üretilen kontrol kumandasını kullanabileceğini onaylıyor.

Bu hafta başlarında yayınlanan tanıtım fragmanını takiben, Star Wars Squadrons  Yaratıcı Direktörü, Ian S. Frazier, PC oyuncularının yaklaşan uzay nişancı oyununu oynarken uçuş kontrol kumandalarını kullanabileceğini doğruladı. Buna gaz pedalı özellikli HOTAS donanımları da dahildir.

Star Wars: Squadrons bu haftanın başlarında oyunun öncülünü anlatan bir tanıtım fragmanı ile resmen açıklandı. Uzay savaşlarına odaklanarak potansiyel detaylara işaret eden oyuncular, pilotların karşılaşma sırasında kısıldığını fark ettiler. Diğer herhangi bir uçuş oyununda bu fark edilmemiş olabilir, ancak Star Wars uzayda savaşlar söz konusu olduğunda sim benzeri bir oyunla uzun bir geçmişe sahiptir.

Uçuş kontrolcülerinin tek başına kullanma yeteneği sorunsuz görünebilir, ancak X-wing, TIE Fighter ve X-wing Alliance gibi geçmiş Star Wars klasiklerinin oyuncuları, galaksiyi keşfederken gemileri yönetmenin oyuncuların geri getirmesini sağlamak için bir zorunluluk olduğunu bilecekler. Star Wars: Squadrons’un 5v5 görev tabanlı bir oyun olacağı zaten doğrulanmıştı, ön planlama ve iletişim başarı için önemli bir faktör. Ön planlamanın ne kadar ayrıntılı olabileceği bilinmemektedir, ancak bu Perşembe günü gerçekleşen EA Play Live dijital etkinliği ile birçok soru birkaç gün içinde cevaplandı.

Star Wars: Squadrons, franchise’ın uzay savaşıyla tarihiyle ilgili potansiyel geri dönüş olabilir. 90’ların ortalarına kadar uçuş sims, Star Wars oyunlarına büyük bir ilham kaynağı oldu. İsyan ve İmparatorluğa odaklanan oyunlarla, oyuncular oyun içindeki diğer yıldız gemileri incelemek, eşlik etmek ve hatta devre dışı bırakmaktan sorumluydu. Konsollar daha güçlü ve popüler hale geldikçe, Star Wars oyunları nişlerini Star Wars: Rogue Squadron, Star Wars: Jedi Starfighter ve şimdiye kadar popüler Star Wars: Battlefront gibi arcade benzeri oyunlarla buldu.

Uçuş Simülatörleri son yıllarda formasyona geri döndüler. Elite Dangerous kısa bir süre önce başarılı bir Kickstarter ile geri döndü ve o zamandan beri birçok genişleme gördü. Star Citizen benzer bir girişim gördü, ancak oyun içinde fon kullanımı ile ilgili inceleme ile gölgelendi. Geçen yılki E3, bu yılın ilerleyen saatlerinde Xbox One ve PC’de piyasaya sürülecek olan Microsoft Flight Simulator’un geri dönüşünü gördü. Bu arada, Star Wars hayranları EA etkinliğinde bir oyun derin dalışına söz verildiği için daha fazla ayrıntı gelecektir.

Star Wars: Squadrons 2 Ekim’de PC, Xbox One ve PS4’te yayınlanacak.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
GTA 5Rehber

GTA 5'te Telefon Numaraları Nasıl Aranır?

RehberStar Wars Serisi

Star Wars Jedi Survivor'da Akvaryum Nasıl Temizlenir?

AksiyonRol Oyunu

Lords of the Fallen, Dark Souls ve Elden Ring'de Olmayan Çözümler Sunacak

Diablo 4Hack & Slash

Diablo 4'ün Pay to Win Olup Olmayacağıyla İlgili Açıklama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Eski Witcher Geliştiricilerinden Werewolf: The Apocalypse – Heart Of The Forest Oyunu Duyuruldu