e-SporNişancı OyunuRehber

Valorant’ta Bir Maçta Kaç Tur Var?

#RiotGames ‘in rekabetçi nişancı oyunu #Valorant ‘ın piyasaya sürülmesiyle, dünyanın dört bir yanından birçok oyuncu şu anda oyunun maçlarının ne kadar zaman gerektirdiğini merak ediyor. Peki, Valorant maçları ne kadar sürüyor? Bu kılavuz, Valorant maçlarında kaç tur olduğunu ve tek bir maçın ne kadar sürebileceğini detaylandırıyor.

Valorant Maçları Ne Kadar Sürer?

Valorant maçları 25 turdan oluşur ve kazanan takım 13 tur galibiyetini alan ilk kişi olur. Bir takımın kaç tur kaybettiği veya takımların eşit eşleşmesi gibi faktörlere bağlı olarak maçların çoğunun tamamlanması yaklaşık 30 ila 75 dakika sürer. Oyun ayrıca her turun başında 30 saniyelik bir hazırlık ve satın alma aşamasına sahiptir.

Valorant’ta rekabetçi bir oyuna katılırken, maç bitene kadar maçta kalmayı kabul ediyorsunuz. Yani 75 dakikaya kadar oynamaya hazır olmalısınız. Maçtan ayrılmaya karar verirseniz, ilk maç bitene kadar katılımınızla veya katılımınız olmadan başka bir maça katılamazsınız.

Valorant maçlarının uzunluğu göz önüne alındığında, bazı oyuncular oyunu çok fazla zaman aldıkları için eleştirdi. Bazıları maçların kazanması için sadece beş tur gerektirdiğini, bu da tamamlanması en fazla 30 ila 40 dakika süreceğini belirtti. Diğerleri, daha kısa eşleşmelerin stratejileri geliştirmek ve uygulamak için yeterli zaman sağlamadığına inanarak bu görüşe katılmıyor.

Bununla birlikte, rekabetçi FPS hayranları, Valorant maçlarının ne kadar sürdüğünü öğrendiklerinde muhtemelen şaşırmayacaklar. Sonuçta, Counter-Strike: Global Offensive gibi benzer oyunların tamamlanması 90 dakika kadar sürebilir. CSGO’da maçlar 30 raunddan oluşur ve kazanan, ilk 16 turu kazanan takımdır.

Şu an olduğu gibi, Riot Games’deki geliştiriciler mevcut Valorant maç uzunluğunu değiştirme planlarından bahsetmedi. Bu nedenle, oyunun maç uzunluğunun veya kazanan koşullarının hiç değişip değişmeyeceği şu anda bilinmemektedir. Rekabetçi bir oyuna katılırsanız, toplamda en fazla 25 mermiye sahip olma gibi bir zorluğa hazır olun.

[ctu_ultimate_oxi id=”5″]
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
Mount & BladeRehberRol Oyunu

Mount And Blade 2 : Bannerlord'da Yetenekler Nasıl Sıfırlanır?

Mount & BladeRehberRol Oyunu

Mount and Blade 2: Bannerlord'da Cellat Baltası Nasıl Elde Edilir?

Destiny 2Nişancı OyunuRehber

Destiny 2: Gambit Rehberi (Türkçe)

Destiny 2Nişancı OyunuRehber

Destiny 2'de Breakneck Tüfek Nasıl Alınır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Elite Dangerous, Önümüzdeki Yıl Yayan Seyehat ve Atmosfer Güncellemelerini Alacak