Gamer Tişört kategorimizden kişiye özel baskılı gamer tişörtlere göz atabilirsiniz, İyzico ve Dolap güvencesiyle kredi kartı ve dilerseniz taksitle alışveriş yapabilirsiniz.

Rol Oyunu

Harry Potter RPG 2021’in Sonlarına Doğru Çıkabilir

Warner Bros. Interactive Entertainment’ın söylentileri Harry Potter RPG’nin 2021’in sonlarında PlayStation 5 ve Xbox Series X’de piyasaya sürüleceği bildiriliyor.

Bununla birlikte, geliştiricilerin COVID-19 salgını, J.K. Rowling’in son tartışmalı yorumları ve Warner Bros. video oyunu yayıncılığının olası satışı zamanlamayı ve durumu etkileyecek gibi görülüyor.

Bu Harry Potter RPG uzun süredir söylenti olarak hayatımızda var ama asla resmi olarak duyurulmadı. 2018’de sözde bir oyun sızıntısı olsa da, Warner Bros. henüz dünyaya bu çok beklenen başlığı onaylamadı. Projenin, oyuncuların Hogwarts ve çevresindeki yerlerde gerçekleşen açık bir dünyada sihirbaz olmalarına izin verdiği söyleniyor.

Projeye yakın iki isimsiz kaynak Bloomberg’e projenin “çok gerçek” olduğunu ve Utah Salt Lake City’deki Disney Infinity stüdyosu Avalanche Software tarafından geliştirildiğini açıkladı.

Kaynaklar, 2018’deki sızıntının doğru olduğunu doğruladı, ancak bundan sonra gelen söylentilerin çoğu yanlış.

COVID-19 pandemisine rağmen, Warner Bros. video oyunu yayıncılık işinin olası satışına ve “franchise’ın yaratıcısına karşı sert tepkiye” rağmen, oyunun önümüzdeki yıl piyasaya süreceği konuşuluyor.

Ancak stüdyoda, özellikle de J.K.’nın yukarıda belirtilen yorumları nedeniyle endişe var. Durum boşa kürek çekme olarak görülüyor. Bir kişiye göre, stüdyo yönetimi hala Rowling’in tartışmalı kelimelerine aldırış etmiyor.

Birçoğu, Rowling’in onunla yakın çalışan ve Harry Potter ve Fantastik Canavarlar franchise’larında (Daniel Radcliffe, Emma Watson ve Eddie Redmayne) rol alan kişiler de dahil olmak üzere yorumlarına karşı konuştu.

Her ne kadar kaynaklardan biri bu projede “çok az doğrudan katılım” olduğunu söylemesine rağmen, Rowling hala Harry Potter’ın çoğunda yer alıyor.

Popüler Harry Potter hayran sitesi MuggleNet’in yönetici editörü Felicia Grady, Bloomberg’e bu tartışmanın “oyunun beklentilerini biraz azaltacağını” belirten bir e-posta yazdı.

Grady, “Hayranlardan gördüklerime dayanarak, Rowling’in yorumlarının Harry Potter RPG veya diğer yaklaşan içerikler için sahip oldukları heyecan düzeyi üzerinde bazı etkilerinin olduğuna inanıyorum” şeklinde konuştu. Artık Rowling’i veya markayı finansal olarak desteklemek istemiyor.

Warner Bros. video oyunu yayıncılığının olası satışı da büyük bir endişe kaynağıdır çünkü Bloomberg Intelligence analisti Matthew Kanterman’a göre, pahalı projeler “iptal riski en fazla olanlardır” ve özellikle geliştirme süreci bu şekilde uzun sürerse bu tür sıkıntıların çıkması muhtemeldir.

Bu sorunlar, WB’nin ilk olarak E3 2020 sırasında projenin ortaya çıkartılması planlanırken bunun ortaya çıkmasına ilişkin planlarını değiştirmesine neden oldu.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
RehberStarfield

Starfield: Özellikler (Traits) Nasıl Kaldırılır?

Rol Oyunu

Baldur's Gate 3'te Eşyaları Vurgulama

RehberRol Oyunu

Red Dead Redemption 1'i ne kadar sürede bitirebilirsin?

Elden RingRehber

Elden Ring Cookbooks Nasıl Kullanılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Hunt: Showdown’a Çift Elli Silahlar ve Tek Oyunculu Modu Eklendi