RehberValheim

Valheim – Sarı Mantar (Yellow Mushroom) Nedir Ne İşe Yarar?

Sarı Mantarlar, Valheim’in oyun başında bir gıda ve iksir malzemesidir, ancak dünyada Kırmızı Mantarlar gibi bulunmazlar.

Kara Orman biyomunda dolaşan Valheim oyuncuları ara sıra Mezar Odaları adı verilen küçük mağaralara rastlayacaklar. Bu mağaralar tehlikelerle doludur, ancak riske değer bir sürü değerli eşya da vardır. Bunlardan biri de Sarı Mantar.

Sarı Mantar nerede bulunur?

Sarı mantarlar, mağaralarda ve mahzenlerde bulunabilen karanlıkta parlayan mantarlardır. Sadece Valheim’ın Bataklıktaki Batık Kriptolarında, Kara Ormanın Mezar Odalarında ve Trol Mağaralarında ortaya çıkıyor gibi görünüyorlar. Fosforlu oldukları için fark edilmeleri kolaydır. Garip görünümlerine rağmen yenilebilirler ve iksirler için kullanılabilirler.

Sarı Mantar, Valheim’da tek başına yemek için çok iyi bir yemek değildir. Sadece 20 sağlık ve 20 dayanıklılık verir; etki 600 saniye sürer. Oyunda, HP ve dayanıklılık havuzlarını artırmak için çok daha iyi olan birçok başka yiyecek olsa da, bir tutam işe yarayacaktır.

Sarı Mantarlı İksirler

Sarı mantar çiğ yemek için harika bir yiyecek olmadığından ve evcil domuz onları yemeyeceğinden, sarı mantarlar onları kullanabileceğiniz iki iksir tarifine saklanmalıdır. İksir yapmak için oyuncuların hem Kara Orman Kalayından yapılmış bir kazana hem de bronz, ince ahşap ve reçineden yapılmış bir Valheim Fermenterine ihtiyacı vardır. Oyuncuların sarı mantarlardan yapabilecekleri iki tarif de dayanıklılık iksiridir: küçük dayanıklılık iksiri ve orta dayanıklılık iksiri.

Dayanıklılık İksirleri

 

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
MinecraftRehber

Minecraft Kurtlar Nasıl Evcilleştirilir?

MinecraftRehber

Minecraft Stonecutter Nasıl Yapılır Ne İşe Yarar

Hayatta KalmaRehber

Pebblet Axe Nasıl Yapılır? Grounded Rehber

OverwatchRehber

Overwatch 2: Karakterler nasıl açılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Lox Nasıl Evcilleştirilir? Valheim Rehberi