RehberValheim

Valheim’de Üşümeye Son

Valheim dağları, oyuna yeni başlayanlar için korkunç bir çorak arazidir. Bu donma biyomu, oyuncuların isteksizce dolaşması için çok tehlikelidir. Bu nedenle, donmuş dağlara girmek, oyundaki diğer alanlardan biraz daha fazla düşünce ve hazırlık gerektirir. Neyse ki, donma koşulunun üstesinden gelmenize ve Viking’inizi kurtarmanıza yardımcı olabilecek birkaç parça soğuk hava teçhizatı var.

Valheim’de Donmayı Durduracak Soğuk Hava Ekipmanları

Valheim dağlarında sıcak kalmak için bir tür dona dayanıklı soğuk hava ekipmanına ihtiyacınız var. Frost Resistance Mead erken dönemde iyidir, ancak sonunda donmuş biyomlarda keşif için Kurt Zırhı Sandığı, Kurt Kürk Pelerini veya Lox Pelerini isteyeceksiniz. Kuru kalabildiğiniz sürece, bu üç parça soğuk hava teçhizatı sizi dondurucu soğukluklardan koruyacaktır.

Elbette, Wolf Armor’u işlemek, dağı biraz keşfetmenizi gerektirir. Wolf Hides’a ek olarak, dağın yüzeyinin altında Gümüş yatakları çıkarmanız gerekecek. Lox Cape’i ısınmak için yapmak daha kolay olabilir, ancak sadece Silver’a ihtiyacınız yok, aynı zamanda buradaki devasa canavarlardan birini (veya daha fazlasını) alaşağı etmeniz gerekiyor.

Bal Likörü

Her iki durumda da, önce Donmaya Dirençli Mead yapmak isteyeceksiniz. Bunu yapmak için bir Fermentör, bir Kazan, on Bal, beş Devedikeni, iki Kan Torbası ve bir Greydwarf Gözüne ihtiyacınız olacak. Bu bal likörünü içmek, kuru kaldığınız sürece, Valheim’ın soğuk dağlarında Gümüş madenciliği yapacak kadar uzun süre hayatta kalmanızı sağlayacaktır. Ancak bu direnç yalnızca 10 dakika sürer ve bu da tutarlı bir yolculuk için yeterli olmayabilir.

Kurt Pelerini

Dağı yeterince keşfettikten sonra Kurt Zırhı yapabilirsiniz. Kurt Pelerini işlemek için altı Kurt postu, dört Gümüş ve tek bir Kurt Kupası gerektirir. Kurt Sandığı işlemek için 20 Gümüş, beş Kurt Postu ve bir Zincir gerektirir. Bu zırh parçalarından biri sizi soğuktan koruyabilir.

Lox Cape

Sizi soğuktan koruyabilecek başka bir zırh parçası daha var: Lox Cape. Yine de Silver’a ihtiyacınız olacak, bunun  yanında altı Lox Pelts de gerekli. Neyse ki Lox Pelerini, Kurt Pelerini ile aynı dona karşı direnç bonusunu sağlar.

Islıklıktan Kurtulma – Kendinizi kurutma

Tüm Dona Karşı Direnç kaynakları için ıslak olmanın dona karşı direnci olumsuz etkilediğini unutmayın. Islak durumu anında ortadan kaldırmanın yollarını bulmanız gerekecek; bir kamp ateşine veya Ateş etkisinin başka bir kaynağına hızlı erişim sağlamanızı öneririz.

[ctu_ultimate_oxi id=”36″]
Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked, Sıkıştığınızda (Stuck) Nasıl Kurtulursunuz?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Çoklu Oyunculu Var mı?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Oyunu Durdurmak Mümkün Mü?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Lox Nasıl Evcilleştirilir? Valheim Rehberi