BiomutantRehber

Hoof Puff Boss Savaşı Taktikleri // Biomutant

Biomutant’ın en sevimli bosslarından biriyle tanışın. Yumuşacık tüyleri ve kelebekleri çok seven yapısıyla, oyun sever, Hoof Puss. Sevimli olmasına sevimli ama dişleri çok tehlikeli. Dünyayı ve yaşam ağacını yiyip bitirmeden Hoof Puff’a bir son vermeliyiz. Peki bunu nasıl yapacağız. Sizlere Hoof Puff bossuyla savaşırken dikkat etmeniz gereken taktikleri açıklıyorum. Bunun yanında yazıya bir adet kendi ürettiğimiz videoyu koyuyorum. Bu şekilde çok daha iyi bir savaş çıkaracağınızdan eminim. Gelelim Biomutant’ın bossu Hoof Puff savaşı taktiklerine…

Savaşa girmeden önce: Mutlaka çok hızlı dolabilen ve birazda menzili uzun bir silah alın. Bu sayede çok rahat bir savaş vereceksiniz. Herhangi bir yakın dövüş silahına (melee) ihtiyacınız yok. Bu nedenle uzun menzilli silahınızı (ranged) her açıdan geliştirmenizde yarar var. En önemlisi mesafe, mermi kapasitesi ve hasar. Bu hazırlıktan sonra savaşa girebilirsiniz.

Birinci Faz – Dişlerini sök

Bir önceki bossta olduğu gibi Hoof Puff’ın ayaklarında da yaraları bulunuyor. Bu yaraları patlattığınız zaman Hoof Puff ağzını açıyor. Zaten en dikkat çekici yanı sivri dişleri. Ağzını açtığı zaman, ağzının içinde bir buton belirecek. Ona basarak dişine kancayı takın. Daha sonra aynı butonla çekmeye başlayın. Yeterince çektiğiniz zaman diş ağzından kopacaktır. Videoda dikkat edemesek bile sizin dikkat etmeniz gereken bir durum var. Diş ağzından koptuğu zaman doğrudan üzerinize geliyor ve sizi yere seriyor. Bu önemli bir hasar vermese de size zaman kaybettiriyor. Diş size doğru gelirken kaçınabilirsiniz.

Bu fazda tüm dişlerini sökün çünkü oldukça hasar veriyor. İkinci fazda ona yaklaşmak biraz zor olacak.

İkinci Faz – Kelebeklerle dikkatini dağıt

Bu fazda Hoof Puff yeni bir özelliğini ortaya çıkarıyor. Kuyruğundan size tüyler fırlatmaya başlıyor. Oyunun en zor kısmı burası. Tüylerden rahatça kaçınabilirsiniz ama biraz yaklaşıp ve ağzına doğru nişan alarak ona kelebekleri fırlatmalısınız. Kelebekler dikkatini dağıtacak ve kuyruğunu kullanmayı unutacak. Bu sırada ona hasar vermeye devam edebilir ve yine ilgili butonla ayağını tutarak onu yere devirebilirsiniz. Bu kısım bir kaç kez 1. fazda da başınıza gelebilir.

İkinci fazda da ayağındaki yaralar büyük hasar verecektir. Mutlaka onları patlatmaya çalışın. Artık dişi kalmadığı için bu kısımdan bahsetmiyoruz.

Üçüncü Faz – İkinci fazın daha zor hali

Hoof Puff son faza girdiği zaman aslında çok fazla bir değişiklik göstermiyor. Ayağındaki yaraları patlatarak yine büyük hasarlar verebilirsiniz. Sadece bu sefer, kuyruk saldırısının yanında bir de ağzından zehir saçıyor. Bu zehre dikkat etmeli, kuyruk saldırısıyla birlikte zehirden de kaçınmalısınız. Yeterli hasarı verdiğiniz zaman Hoof Puff yenilecektir.

[ctu_ultimate_oxi id=”45″]
Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked, Sıkıştığınızda (Stuck) Nasıl Kurtulursunuz?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Çoklu Oyunculu Var mı?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Oyunu Durdurmak Mümkün Mü?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Windows 11 Oyunculara Ne Sunacak?