RehberValorant

Valorant Hata Çözümleri : Van 135 Hatası

Son zamanların CS Go benzeri oyunu Valorant popülerliğiyle birlikte bir çok hatayla birlikte karşımıza çıkıyor. Neyse ki bu basit rehberimizde bahsedeceğimiz Valorant Van 135 hatası, destek sayfasında bile yer almamasına rağmen oyuncular tarafından çözülmüş durumda. İlk önce Valorant Van 135 hatasının neden kaynaklandığını açıklayalım. Daha sonra bu hatanın nasıl çözüleceği üzerinde duralım.

Valorant Van 135 Hatası Neden Kaynaklanıyor?

Valorant oyununda yaşanan “Van” hata kodu, Valorant içerisinde yer alan bilgilere göre bağlantı sorunlarından ortaya çıkan hatalar nedeniyle karşımıza çıkıyor. Van 135 hatası ise tam olarak Riot’un Valorant ile birlikte yayınladığı Vanguard anti hile ve diğer güvenlik hizmeti veren yazılımında yaşanan bağlantı aksaklıkları sonucu ortaya çıkıyor. Bazen Vanguard çökebiliyor ya da sunucuyla bağlantısı kesiliyor. Valorant Van 135 hatasını çözmek oldukça basit.

Valorant Van 135 Hatası Nasıl Giderilir?

  1. Program ekle kaldır kısmını açın. Bu kısma Windows aramasına Program Ekle yazarak ulaşabilirsiniz ya da Denetim Masasında bu ayar kısmını bulabilirsiniz.
  2. Programların listelendiği kısımda Vanguard’ı bulun.
  3. Üzerine sağ tıklayıp kaldır seçeneğini kullanın.
  4. Daha sonra Vanguard’ı tekrar kurmanız gerekiyor.

Burada dikkat etmeniz gereken konu, Vangurad’ın resmi olarak indirilebilir bir program olmadığı. Vanguard, Valorant kurulurken otomatik olarak kurulan bir programdır. Evet, bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz ama ayrıca kuramazsınız. Zaten Vanguard kurulu olmadan ve aktif şekilde çalışmadan Valorant’ta açılmayacaktır.

Vanguard Nasıl Kurulur?

Peki kaldırdıktan sonra Vanguard’ı nasıl tekrar kurabilirsiniz.

  1. Vanguard’ı kaldırdıktan sonra bilgisayarınızı kapatıp açın ve Valorant’ı tekrar başlatın. Vanguard yapısı gereği otomatik olarak kurulacaktır. Kurulmazsa veya başka bir sorun çıkarsa zaten oyun hata verecektir.
  2. Hata almanız durumunda ise yapabileceğiniz en garanti yöntem, Valorant’ı baştan kurmaktır. Bu kesinlikle işe yarayan bir çözümdür. Biraz daha zor olsa da en garanti yöntemdir.

Vanguard baştan düzgün şekilde kurulduğu zaman Van 135 hatasıyla bir daha karşılaşmamış olacaksınız.

İyi oyunlar dileriz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Genshin ImpactRehber

Genshin Impact Neden Çok Popüler?

Genshin ImpactRehber

Genshin Impact: The Chasm Underground Mines Nasıl Girilir?

Nişancı Oyunu

Rainbow Six Siege: Bilgisayarınız İçin En İyi Ayarlar

Apex LegendsRehber

Apex Legends: SSL Bağlantı Hatası Nasıl Düzeltilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Sea of Thieves: Black Pearl’i Nasıl Alırsınız?