The Ascent

The Ascent Başlangıç Rehberi

The Ascent için başlangıç ​​ipuçları hazırladık. Özellikle oyuna daha başlamadıysanız ya da başlayıp karışık bulduysanız bu rehber size ışık tutacaktır. Bunlar esas olarak acemi oyuncular içindir, ancak bazı ipuçları tüm oyun boyunca faydalı olacaktır. Aşağıdaki ipuçları en önemli mekanikleri açıklayacak ve oyunun ilk birkaç saatinde size yardımcı olacaktır. Haritada nasıl verimli hareket edeceğinizi ve düşmanları nasıl öldüreceğinizi öğreneceksiniz. Silah yükseltme sisteminin nasıl çalıştığını ve siperlerin nasıl kullanılacağını kontrol edin. Ayrıca şifa ve hızlı seyahat hakkında bilgi bulacaksınız. Kısacası – The Ascent’e yeni başlayanlar kılavuzu sizi bu siberpunk oyunuyla tanıştıracak.

Bu rehberde aşağıdaki konu başlıklarını bulabilirsiniz.

  1. Hareket etmeye devam edin ve dodges kullanın
  2. Silahını kaldırmayı unutma
  3. İyileştirici öğeleri ara
  4. Görev hedefi ipucunu kullanın
  5. Cephanenin sonsuz olduğunu unutmayın
  6. Mini haritaya dikkat edin
  7. Kafatası ile işaretlenmiş düşmanlardan kaçının
  8. Patlayan nesneleri kullan
  9. Metro hızlı seyahat olarak çalışır

Hareket etmeye devam edin ve dodges kullanın

Bir yerde çok uzun süre kalmak, çoğu zaman sizi çevreleyen rakiplerle sonuçlanır. Bu durum sizin için ölümcül olabilir. Savaş alanındaki konumu sürekli değiştirmelisiniz – bu, düşmanlar tarafından uzaktan vurulma şansını azaltacak ve yakın mesafeden verilen hasarın bir kısmından kaçınmanıza izin verecektir. Kaçmak da son derece önemlidir. dodge, yakın muharebe saldırıları ile ağır hasar verebilecek rakiplerle savaşırken kullanışlıdır.

Silahını kaldırmayı unutma

Silah kaldırmak, The Ascent’teki oyunun önemli bir parçasıdır. Bununla, daha yüksek bir seviyede bulunan (örneğin merdivenlerde) veya bir siperin arkasından eğilen düşmanları vurabilirsiniz. Üstelik bir siper arkasındayken de silahlarınızı kullanabilirsiniz. Arkasına çömelin ve ateş etmek istediğinizde silahınızı kaldırın. Aşağıdaki silah yükseltmek için hangi düğmeleri kullanacağınızı belirttik.

PC’de oynuyorsanız farenin sağ tuşunu kullanabilirsiniz. Eğer konsol oyuncusuysanız bu buton LT olarak belirlenmiştir.

İyileştirici öğeleri ara

The Ascent’te tıbbi kitleri yanınızda taşıyamazsınız. İyileştirici öğeler haritada bulunmalıdır. Düşmanlar tarafından düşürülürler – kırmızı ilk yardım çantaları ve şişeleri arayın. İyileştirici bir şişe kullanmak için üzerinden geçmeniz yeterlidir. Bir ilk yardım çantası kullanmak, uygun düğmeye basmayı gerektirir. İyileştirici öğeler de oyun dünyasına dağılmış bazı otomatlardan düşüyor – belirli miktarda kredi ödemeniz gerekecek.

Görev hedefi ipucunu kullanın

The Ascent’te bir görev hedefi bulmak son derece basittir. Sadece uygun düğmeye basın – haritada bir çizgi görünecektir. Sizi doğrudan hedefe götürecektir. Aşağıdakilere basarak görev hedefine giden çizgiyi oluşturun:

PC oyuncuları “O” harfiyle konsol oyuncuları ise üst pad butonuyla göreve ulaşabilirler.

Cephanenin sonsuz olduğunu unutmayın

The Ascent’te cephane kaynakları hakkında endişelenmenize gerek yok – cephane sınırsız. Bir silah edindikten sonra, bunun için mühimmat satın almanıza gerek yoktur. Hatırlamanız gereken tek şey silahların şarjörünü doldurmak. Bu aynı zamanda el bombaları için de geçerlidir. Bir el bombası atmak, envanterinizden kaybolmasını sağlamaz. Tek sınırlama, zamanla veya mavi şişeleri topladıktan sonra yenilenen sözde taktik noktalardır.

Mini haritaya dikkat edin

Ekranın sağ üst köşesindeki mini haritaya dikkat edin. Bununla ilgili birçok faydalı bilgi bulacaksınız. Şehirde, çeşitli mağaza ve hizmetlerin konumlarını işaretleyecektir. Şehir dışında, mini harita size düşman konumlarının yanı sıra sandıklı yerleri (öğeler içeren) gösterecektir.

Kafatası ile işaretlenmiş düşmanlardan kaçının

The Ascent’teki tüm düşmanlar, ilk karşılaşmanızda mağlup edilemez. Kırmızı kafatası ile işaretlenmiş bir rakip, muhtemelen karakteriniz için çok güçlü olacaktır. Onlardan uzaklaşmak ve seviyeniz o düşmanın seviyesine yakın olduğunda geri gelmek daha iyidir.

 

Patlayan nesneleri kullan

Sadece teçhizatınızdan daha fazlasıyla düşmanları yenebilirsiniz. Oyun dünyası her türlü patlayan varil ve diğer nesnelerle doludur. Bu tür bir nesneye ateş ettikten sonra, çevresinde kırmızı bir alan belirecektir – bu, patlama alanını gösterir. Karakteriniz de hasar alabilir, bu nedenle menzil içinde olmamaya dikkat edin.

Metro hızlı seyahat olarak çalışır

The Ascent dünyasında “M” harfiyle işaretlenmiş birçok yer var. Bunlar hızlı seyahat için metro istasyonları. Tek yapmanız gereken böyle bir yere gitmek, treni beklemek ve ardından içeri girmek için etkileşim düğmesini kullanmak. Bu, seyahat etmek istediğiniz metro istasyonunu seçebileceğiniz bir pencere açacaktır. Bir süre sonra hedefe ulaşacaksınız – hızlı seyahat bedava.

[ctu_ultimate_oxi id=”46″]
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
RehberThe Ascent

The Ascent'te Daha Hızlı Kredi (Credits) Kazanma

RehberThe Ascent

The Ascent - Kalkanlı Düşmanları Nasıl Yenersiniz?

RehberThe Ascent

The Ascent'de Görevleri Nasıl Takip Edersiniz?

RehberThe Ascent

The Ascent'de Nasıl Hızlı Seyahat Edilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Pathfinder: Wrath of the Righteous Çıkış Tanıtım Videosu