Dark Alliance

Yeni Başlayanlar İçin Dark Alliance Rehberi

Dark Alliance: Başlangıç ​​Rehberi
Sizler için adım adım Dungeons & Dragons Dark Alliance kılavuzu hazırladık. Oyunu almayı düşünenler yeni almış ama daha çözememiş olanlar, Dungeons & Dragons Dark Alliance ile ilgili ipuçlarını sizler için derledik. Hemen ipuçlarımıza başlayalım.

Tüm konumu keşfetmeye çalışın

Dungeons & Dragons Dark Alliance’ın her konumunda birçok sandık, kaynak, altın çanta ve hikaye öğeleri (ciltler, tabletler, mozaikler) gizlenmiş durumda. Keşif sırasında, karakterinizi daha hızlı geliştirmek için gizli geçitlere bakmanız önerilir. Burada, bazı kutu ve nesnelerin ahşap fıçıların arkasına gizlenebileceği veya tek bir isabetle yok edilebilecek kayalarla kapatılabileceği belirtilmelidir. Bu açıdan hızlı gelişmek istiyorsanız her bir deliğe bakmalı ve dikkatli olmalısınız.

Daha yükseğe tırmanabileceğiniz yerler bir parça kırmızı malzeme ile işaretlenmiştir

D&D Dark Alliance’da bir eyleme başladıktan sonra, görev yönergeleri sağ üst köşede görünecektir. Kısa bir görev ise, yalnızca bir hedefi tamamlamanız gerekecek. Ancak, daha uzun görevlerin bazılarının ikincil amaçları olabilir.

İkincil hedefler değişebilir, ör. belirli bir canavarı (mini patron) öldürmeniz veya konum genelinde farklı konumlarda gizlenmiş olan Cüce Kupaları gibi belirli sayıda eşya toplamanız gerekebilir. Görevin en fazla iki ikincil amacı olabileceğini unutmayın.

İsteğe bağlı mini patronu yenmek, oyuncuları ekstra zırhla ödüllendirir. Belirli öğeleri bulmak veya yok etmek, görevi tamamladıktan sonra daha fazla XP kazanmak anlamına gelir.

Çeşitli çevresel tehlikelere karşı dikkatli olun

D&D Dark Alliance’daki yerler, çevresel tehlikeler şeklinde ek engeller içerir. Karakteriniz böyle bir alanda durduğunda sürekli hasar almaya başlayacaksınız. Bu nedenle, onlarla nasıl başa çıkılacağını bilmeye değer.

Dungeons & Dragons Dark Alliance’daki çevresel tehlikelerden biri donmuş alanlardır. Bir örnekle durumu açıklayalım. Donmuş zemin kaldırılamaz ve kendinizi onun olumsuz etkisine karşı farklı bir şekilde korumanız gerekir. Yakınlarda kesinlikle bir Alevli Kılıç bulacaksınız – ona yaklaşın ve bir süre için Sıcaklığınız güçlenecek, bu da donmuş bölgede dolaşmanıza izin verecek. Bunun gibi farklı alanlar için farklı çözümler üretmeniz gerekecek. Dikkatli olun.

Kırmızı kristalleri kır

D&D Dark Alliance’ın her konumunda, kırılması gereken kırmızı kristallerle karşılaşacaksınız, çünkü bu, ekipmanınızı yükseltmek için kullanabileceğiniz değerli kaynaklar (çeşitli türde kristal parçaları) elde etmenizi sağlar. Bunun anlamı kırmızı kristal gördüğünüzde mutlaka kırın ve o şekilde yolunuza devam edin. Gelişmek için önemlidir.

Dodge, blok ve savuşturma darbeleri kullanın

Yolda karşılaştığınız düşmanlar, özellikle daha yüksek zorluk seviyelerinde çok fazla hasar veriyor, bu nedenle en başından itibaren kaçma, blok ve savuşturma darbeleri uygulamanız önerilir. Savunma teknikleri, alınan hasar miktarını azaltır ve böylece karakterin hayatta kalmasını artırır. Bunu oyunun en başında aktif şekilde kullanın ki daha zor rakiplerde alışmış şekilde savaşa girebilesiniz.

Karakterin gücünü doğru tahmin edin

Bir göreve başlamadan önce, uygun bir zorluk seviyesi seçmek için partinin savaş gücüne dikkat edin. D&D Dark Alliance’da birkaç zorluk seviyesi vardır ve her değişiklikte büyük bir fark hissedeceksiniz. Meydan okuma ne kadar zorsa, o kadar iyi eşyalar alabilirsiniz, ancak ödülleri ancak görevi başarıyla tamamladıktan sonra alacağınızı unutmayın. Aşağıdaki görselde grubunuzun savaş gücünü görmeniz mümkün.

Kahramanı sürekli olarak geliştirin

Daha yüksek bir deneyim seviyesine her ilerleyişinizde, nitelik puanları, özellikler ve ek hareketler dahil olmak üzere karakterinizi geliştirmek için biraz zaman ayırın. D&D Dark Alliance’da karakteri geliştirirken, karakter özelliklerine ve kendi oyun tarzınıza göre hareket edin. Örneğin, Drizzt Do’urden, iyi gelişmiş bir el becerisi özelliğinden büyük ölçüde yararlanır.

Sağlık ve dayanıklılık seviyenizi izleyin

Savaş sırasında, özellikle daha fazla rakiple savaşıyorsanız, kahramanınızın sağlık ve dayanıklılık düzeyine dikkat edin. HP puanları, karakterinizin ne kadar ömrünün kaldığını belirler ve 0’a düştüğünde kontrol noktasına geri dönmeniz gerekir. Dayanıklılık, saldırıları gerçekleştirmek için kullanılır ve sonsuz değildir.

Sağlık: D&D Dark Alliance’daki HP yenilenebilir, ör. bir sarf malzemesi kullanarak, sağlık hırsızlığı ile yetenekleri kullanarak veya bir kampta dinlenerek;

Dayanıklılık: Karakterin dayanıklılığı, geçici olarak herhangi bir işlem yapmadığınızda kendiliğinden yenilenir, ancak yalnızca belirli bir seviyeye geri yüklenir (bir sembolle gösterilir). Dayanıklılık, sarf malzemeleri kullanarak, nihai beceriyi etkinleştirerek veya bir kampta dinlenerek de yenilenebilir.

Hızlı dinlenme ve ganimetin nadirliğini artırma

Bir görevin sonraki bölümlerinden geçerken, HP, dayanıklılık ve tüm sarf malzemelerini yenilemek veya bulunan ganimetin kalitesini artırmak için kamp alanını kullanabileceksiniz.

Çoğu durumda, bulunan ekipmanın kalitesini iyileştirmeyi tercih etmeniz önerilir. Çok fazla sağlık puanı kaybettiğinizde ve tüm sarf malzemelerini tükettiğinizde hızlı dinlenmeyi kullanın. Her dinlenme, ganimet buff seviyesini 1 puan azaltır.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
God of War

God of War'a başlarken size yardımcı olacak 6 ipucu

Age of Empires 4Rehber

Age of Empires 4: Sacred Site (Kutsal Yer) Ne İşe Yarar?

Age of Empires 4Rehber

Age of Empires 4 Relic (Kalıntı) Ne İşe Yarıyor?

Assassin's Creed: ValhallaRehber

Assassins Creed Valhalla: Hızlı bir şekilde deneyim kazanma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
WW1 Verdun Western Front Ücretsiz Al