Haber

Epic Games Store geri adım attı, şimdi NFT oyunlarını yayınlayacak

Epic Games Store geri adım attı, şimdi NFT oyunlarını mağazada yayınlamaya hazırlanıyor.

Epic Games Store başlangıçta NFT’ler ve blok zinciri konusuna karışmak istemedi, ancak ana rakipleri Steam’den gelen yasağın ardından durumu tersine çevirdi. Epic Games’in en büyük rakibi Steam, NFT oyunlarına sıcak bakmayınca Epic Games sanırım fırsatı değerlendirmek istedi. Epic Games’in baş honcho’su Tim Sweeney, Epic Games Store’un belirli konulardaki politikalarını Twitter üzerinden periyodik olarak yayınlıyor ve Eylül 2021’in sonlarında NFT’ler ve blockchain için de bu paylaşım yaptı.

Geçmişteki açıklama, muhtemelen Epic Games anlamına gelen “Biz”, “tüm alan şu anda sürekli bir dolandırıcılık, ilginç merkezi olmayan teknoloji temelleri ve dolandırıcılık karışımıyla karışık olduğu için NFTlerle ilgilenmiyoruz” idi. NFT ve blok zincirine bağlı yüksek miktarda dolandırıcılıktan iki kez bahsetmek, Epic Games’in bu tür oyunları desteklemeyeceği konusunda oldukça güçlü bir izlenim bıraktı ve cümlenin geri kalanı da kesinlikle tüm konsepte dostça gelmedi.

Üç haftadan kısa bir süre sonra, Steam’in NFT’lere ve blockchain’e getirdiği yasağın ardından hikaye değişmiş gibi görünüyor. Epic Games Store artık blockchain teknolojisinden yararlanan oyunları kabul edecek ve bazı çekinceler olsa da, durumun nasıl ilerleyeceğini herkes merak ediyor.

16 Ekim 2021 tarihli tweet, doğrudan NFT’lerden bahsetmiyor ve yalnızca “blockchain teknolojisinden” bahsediyor, bu nedenle Sweeney’nin özellikle NFT’lere karşı olup olmadığı veya hala olabileceği durumu düşündürüyor. Bununla birlikte, NFT’ler ve blok zinciri yakından iç içedir, bu nedenle birini içeren ve diğerini içermeyen bir oyun hayal etmek zor.

Her iki durumda da, iki tweet’teki duruşlar birbirinin zıt kutupları gibi geliyor ve Epic Games’in Steam’in attığı oyun pazarının bir kısmını ele geçirmek gibi basit bir nedenden dolayı durumu tersine çevirip çevirmediği sorusunu soruyor.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Haber

Square Enix Başkanı NFT'lerin ve Blockchain Oyunlarının Sektörün Trendini Bir Adım İleriye Götüreceğini Düşünüyor

Nişancı Oyunu

Stalker 2, oyuncuların oyun içinde "meta-insan" olmalarını sağlayacak NFT'ler ekliyor

Haber

Ubisoft, Oyunlarda Satın Alınan Ürünler için NFT Sunmaya Başladı

Savaş Oyunları

WW1 Verdun Western Front Ücretsiz Al

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Çanta Kapasitesi Nasıl Artırılır? New World Rehber