Haber

Monster Hunter World 20 milyon kopya sattı

Monster Hunter World 20 milyon kopya sattı. Capcom, Monster Hunter: World ve Iceborne’un tüm platformlarda dünya çapında 20 milyon kopya sattığını resmen duyurdu. Monster Hunter: World, büyük bir farkla Capcom’un en çok satan oyunu olmaya devam ediyor. Bugün, Japon yayıncı, oyunun dünya çapında 20 milyondan fazla kopya göndererek rekor kıran başka bir dönüm noktasına ulaştığını duyurdu. Buna Monster Hunter World: Iceborne Master Edition satışları de dahildir.

Capcom, son birkaç yıldır dijital satış promosyonlarının Monster Hunter gibi ana oyunları için uzun vadeli satış hedeflerini gerçekleştirmelerini sağladığını söylüyor. Korku oyunu Resident Evil gibi diğer seriler de büyük satış kilometre taşlarına ulaştılar, en son örnek, lansmanından bu yana on milyon kopya satan 2017 oyunu Resident Evil 7’dir.

Yayıncı gururla, oyunun Japon şirketi için tüm zamanların rekorunu kırmasına neden olan Monster Hunter World: Iceborne satış performansına dikkat çekiyor.

Capcom, “Capcom, Monster Hunter serisini dünya çapında bir ilk eşzamanlı lansman ve uluslararası tanıtım faaliyetleriyle küresel marka statüsüne taşıyarak, oyunu piyasaya sürüldükten sonraki bir ay içinde Capcom’un tüm zamanların en çok satan oyunu haline getirdi.” duyurusunu bizimle paylaştı.

En son Monster Hunter: Rise da 24 Eylül 2021 itibariyle Nintendo Switch’te 7,5 milyonun üzerinde satış yaparak başarılı bir şekilde piyasaya sürüldü. PC sürümünün de Ocak 2022’de gelmesiyle, satışların on milyon sınırını kolayca geçeceğini söylemek yanlış olmaz.

Kaynak: Capcom

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Elden RingRehber

Elden Ring: War Surgeon Seti Nasıl Alınır?

V Rising

V Rising: Özel Sunucu Nasıl Silinir?

Path of Exile

Path of Exile: Sentinel Genişlemesi Duyuruldu

Dying Light 2

Dying Light 2'nin Yeni Game Plus modu bu hafta çıkıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
Monster Hunter World – Flying Wyverns Nerede Bulunur?