Forza Horizon 5

Daha yayınlanmadı ama neredeyse 1 milyon oyuncusu var

Forza Horizon 5, Erken Erişimde Neredeyse Bir Milyon Oyuncuya Sahip 800.000’den fazla oyuncu Forza Horizon 5’in premium sürümü için ekstra ödeme yaptı ve Cuma gününden bu yana Playground Games’in en yeni yarış oyununu oynuyor.

Forza Horizon 5, önümüzdeki hafta piyasaya sürülecek olmasına rağmen şimdiden (oyun içi sıralamalara göre) 800.000 kişi tarafından oynanıyor. Premium Sürümü ön sipariş veren oyuncular iki gün önce, 5 Kasım’da oynamaya başladıkları için bu mümkün.

Bu etkileyici bir başarı, özellikle de bu oyun ucuz olmadığı için. Premium sürüm için 99,99 $ ödemeniz gerekiyor. Oyun, yayınlandığı günden itibaren Game Pass’te mevcut olacak, ancak geleneksel olarak bu hizmetin aboneleri, DLC’ler olmadan yalnızca temel sürümü oynayabilecek. Oyuncular erken erişim ve ek içeriğin kilidini açmak istiyorlarsa, Forza Horizon 5 Premium Paketi’ni 49,99 $ karşılığında satın almaları gerekiyor. FH5’in temel sürümünü ilk satın alanlar, bir ücret karşılığında Premium’a yükseltebilecekler.

Gerçekte, bu oyunun satışları daha da yüksek. 800.000 rakamı yalnızca oyunun sanal skor tablolarında kayıtlı oyuncular için geçerlidir ve şüphesiz Premium Sürümü satın alıp henüz oynamaya başlamamış olanlar da vardır.

Forza Horizon 5, PC, Xbox One ve Xbox Series X/S için geliştirildi. Bu yıl 9 Kasım’da yayınlanması planlanıyor.

PC versiyonu hem Microsoft Store’da hem de Steam’de satılmaktadır.

PC oyuncularının çoğu Steam’den satın almayı tercih edecek. Microsoft Store’dan satın alırken Xbox Play Anywhere adı verilen oyunu kullanabileceğimizi belirtmekte fayda var, bu sayede oyunu hem PC’de hem de Xbox One’da ve Xbox Series X/S’de oynamak için yalnızca bir kez satın almamız gerekiyor. Steam sürümü bu tür cazibe merkezleri sunmuyor.

Son olarak, birçok incelemenin zaten çevrimiçi göründüğünü ve bunun yılın en iyi oyunlarından biri olduğunu gösterdiğini ekleyebiliriz. Metacritic’te Forza Horizon 5, hem PC’de hem de Xbox Series X/S’de ortalama %91 reytinge sahiptir. Başlık, 9.3/10 puan veren editörümüz tarafından da beğenildi. Ayrıca konuyla ilgili haberimize de buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
Aksiyon

God of War Steam Oyuncu Sayısı İlk Günden Etkileyici Veriler Sunuyor

New World

Oyuncular Artık New World'den Ayrılmıyor

Haber

Xbox, Steam geliri açısından en büyük yayıncılardan biri oldu

Forza Horizon 5

Forza Horizon 5, Sezon 2 ve 3'te 24 yeni araba alacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Forza Horizon 4’te Araba Alıp Satma