Battlefield 2042

Battlefield 2042 Bir Haftada 4 Milyondan Fazla Sattı

Tanınmış gazeteci Tom Henderson’a göre Battlefield 2042, piyasaya sürüldükten sonraki ilk haftasında 4.23 milyon kopya sattı. Bu sonuç, Battlefield 1, Bad Company 2 veya Battlefield 4 gibi oyunlardan daha iyidir.

Battlefield 2042’nin sorunları olduğu inkar edilemez. DICE’ın ünlü FPS serisinin son bölümü oldukça soğuk bir tepkiyle karşılaştı ve oyuna Noel Baba kostümü eklemek gibi eylemler durumu iyileştirmedi. Ancak gerçek şu ki, oyun çok iyi satıyor. Bugün, tanınmış endüstri gazetecisi Tom Henderson daha somut rakamlar sundu. Yayınladığı verilere göre (dahili olarak tanımlanıyor), lansmanından sonraki ilk haftada Battlefield 2042, 4,23 milyon kopya sattı. Bu, Battlefield 1 (3,46 milyon birim), Bad Company 2 (1,39 milyon) ve Battlefield 4’ten (2,59 milyon) daha iyi, ancak Battlefield 3’ün (4,68 milyon) gerisinde.

 

Ne yazık ki Henderson, bu kopyaların yüzde kaçının hoşnutsuz müşteriler tarafından iade edildiğini söyleyemez. EA’nın bu rakamları paylaşmaya istekli olacağından şüpheliyiz.

Bu haberimize bak: Battlefield 2042 Kullanıcı İncelemelerinde Yerin Dibine Girdi

Diğer ilginç rakamlarda ABD Şükran Günü tatilinde tüm platformlardaki aktif Battlefield 2042 oyuncularının toplam sayısı 1,67 milyona ulaştı (etkinlik rekoru 269 bin). Üstelik hesaplamalara göre Steam’de oynayanlar tüm oyuncuların yaklaşık %20’sini oluşturuyor.

Sonunda kendimize şu soruyu sorabiliriz: Battlefield 2042’nin sonuçları hangi noktada yavaşlamaya başlayacak ve bu oyunu satın alan oyuncular ne kadar süre bu oyunu oynamak isteyecekler? Bunun için oyunun ne kadar sürede geliştirileceğini kesinlikle belirleyecek.

İlgini çekebilir: Battlefield 2042 Çapraz oynamayı (Crossplay) devre dışı bırakma

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Battlefield 2042

Battlefield 2042, tüm serinin ücretsiz oynanmasına neden olabilir

AksiyonSavaş Oyunları

FromSoftware'in Armored Core 6 Çıkışı Yaklaşmış Olabilir, Ekran Görüntüleri ve Bilgi Sızıntısı

AksiyonHaber

Ghost of Tsushima 8 Milyondan Fazla Sattı

Sea of ​​Thieves

Sea of ​​Thieves Steam'de Milyonlarca Kopya Sattı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Battlefield 2042 Çapraz oynamayı (Crossplay) devre dışı bırakma