Lost Ark

Lost Ark’ta Sansür mü Var? Oyuncular Amazon’u Eleştiriyor ve Farklılıkları Belirtiyor

Lost Ark, batı pazarı için hazırlanan versiyondaki tuhaf sanatsal kararlar nedeniyle tartışmalara yol açıyor. Hayranlar, bu versiyonun diğerlerinin yanı sıra karakter ten renklerini değiştirdiğine dikkat çekiyor. Ayrıca Amazon, bu durumdan memnuniyetsizliğini ifade eden kişileri banlıyor.

Amazon Games’in Lost Ark’ı şu anda Kore, Rusya ve Japonya’da mevcuttur. İki aydan kısa bir süre içinde – 11 Şubat 2022’de – oyun Avrupa ve Kuzey Amerika’ya da gelecek. Ancak, ortaya çıktığı gibi, Batı pazarına yönelik oyunun versiyonu şimdiden tartışmalara yol açıyor. Bütün bunlar, yapımcı tarafından verilen tuhaf sanatsal kararlardan (bazı hoşnutsuz kullanıcılar tarafından zaten sansür olarak adlandırılır) ve bu konuda şikayet eden kişilere uygulanan yasaklardan kaynaklanmaktadır.

Twitter kullanıcısı Yogensha, Lost Ark’ın Korece, Rusça ve Avrupa versiyonu arasındaki farkları gösteren ekran görüntüleri yayınladı. Bazı karakterlerin ten rengini değiştirdiğini ortaya koyuyorlar. Ek olarak, Batı’daki kıyafetleri daha az açık olacak ve vücudun çoğunu kaplayacak.

Bu yetmezmiş gibi, karakter yaratıcısında da farklılıklar görülüyor. Batı versiyonunda oyuncuların seçebilecekleri daha az yüz olacak.

Buradaki tweetin altında bir tartışma alevlendi ve başka bir ilginç gerçeği ortaya çıkardı – Amazon, memnun olmayan oyuncularla herhangi bir diyalogdan kaçınıyor. Bunun yerine, Steam forumlarında konuyu gündeme getiren kişiler yasaklanıyor. Dolayısıyla geliştiricilerin kararlarını değiştirmeyi düşünmedikleri beklenebilir.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
Lost Ark

Lost Ark: Artist Sınıfı ve 96 Kişilik PvP Modu Çıkış Tarihleri

Lost Ark

Lost Ark'ın Oyunu Bozan Hatası Bakın Nasıl Düzeltiliyor

Lost ArkRehber

Lost Ark - Valtan Legion Raid Rehberi

Lost Ark

Lost Ark Telefonlardan Oynanabilecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Lost Ark Avrupa Ne Zaman Çıkıyor?